Судове рішення #7186413

                   справа № 1-81/2009 р.

 

                        В И Р О К                    

          І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

17 грудня 2009 року                     Новгородківський районний суд

Кіровоградської області

в складі:

головуючого судді                            Рачкелюка Ю.В.,

при секретарі                     Орленко О.І.,

за участю прокурора                        Шума О.О.,

захисника                         ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Новгородка справу по обвинуваченню                

                                                            ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1,

уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, неодруженого, непрацюючого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого,  

у скоєнні злочину, передбаченого  ч.4 ст.296 КК України,

В С Т А Н О В И В:

   

Підсудний ОСОБА_2 своїми умисними протиправними діями, скоїв хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю із застосуванням предмету, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.

Злочин вчинено при слідуючих обставинах: підсудний ОСОБА_2 перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, 08.09.2009 року близько 20.00 год. взяв з приміщення гаражу, що розташований по вул..Біляєва 79. с.Верблюжка Новгородківського району Кіровоградської області кухонного ножа і вийшовши на вул..Біляєва с.Верблюжка з хуліганських спонукань з мотивів явної неповаги до суспільства, що виражалося у зневажливому ставленні до громадського порядку та існуючих у суспільстві загальновизнаних правил поведінки і моральності, грубо порушуючи громадський порядок, діючи із особливою зухвалістю, що виразилося в нахабному поводженні до оточуючих, виражався нецензурною лайкою, на зауваження не реагував, намагався нанести тілесні ушкодження ОСОБА_3 та ОСОБА_4. ОСОБА_2 маючи єдиний намір порушення громадського порядку, перебуваючи в громадському місці із ножем у руках почав бігати за ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та кидати каміння. Але на місце події прибули працівники міліції та припинили хуліганські дії ОСОБА_2

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 вину у скоєному злочині визнав повністю, суду пояснив , що 08.09.2009 року перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, пішов до свого брата ОСОБА_3, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_5, на ґрунті сімейно-побутових відносин між ними виникла сварка під час якої він намагався затіяти з братом бійку, але його родич ОСОБА_5 шляхом зв’язування йому рук і ніг заспокоїв його і викликав міліцію. Скориставшись тим що біля нього нікого не було, він розв’язався і взявши в руки кухонний ніж вибіг на вулицю з метою помститися. Побачивши на вулиці брата ОСОБА_3 та сусіда ОСОБА_4 він почав за ними ганятися кидаючи в них каміння та висловлюючись в їх адресу нецензурною лайкою. Через деякий час приїхали працівники міліції і припинили його хуліганські дії. В даний час він примирився з потерпілими, попросив у них вибачення.

    У скоєному щиро розкаюється, просив суворо не карати.

Відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України при дослідженні вини підсудного ОСОБА_2 суд обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного та оголошенням матеріалів, які характеризують особу підсудного, так як покази підсудного відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються.

Аналізуючи докази в їх сукупності та приймаючи до уваги, що підсудний повністю визнав себе винним у скоєному злочині, суд вважає, що його дії вірно кваліфіковані по ч.4 ст.296 КК України, так як він своїми протиправними діями скоїв хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю із застосуванням предмета, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.

При обранні міри покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.

Підсудний скоїв тяжкий злочин, щиро розкаявся у скоєному злочині, позитивно характеризується за місцем проживання, примирився з потерпілим, тяжких наслідків по справі не наступило, злочин скоїв вперше, раніше не судимий.        

  Обставинами, які пом’якшують покарання підсудного відповідно до ст. 66 КК України суд визнає:

    - визнання своєї вини;

- примирення підсудного з потерпілими;

- позитивна характеристика за місцем проживання.

Обставиною, яка обтяжує покарання підсудного відповідно до ст. 67 КК України суд визнає:

- ч.1 п.13 – вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп’яніння.

Приймаючи до уваги, що підсудний ОСОБА_2  раніше не судимий, злочин скоїв вперше, вину свою визнав, у скоєному розкаявся, є молодою особою, позитивно характеризується за місцем проживання, примирився з потерпілими, хворіє і потребує лікування, тяжких наслідків по справі не наступило,  суд дійшов до висновку про можливість виправлення та перевиховання  підсудного без ізоляції його від суспільства із звільненням від відбування покарання з випробуванням передбаченого ст.ст.75, 76 КК України.

Судові витрати по справі складають 300 грн. 48 коп. за проведення експертизи холодної зброї (висновок експерта № 24 від 10.10.2009 року) підлягають стягненню з підсудного ОСОБА_2 так як він винен у скоєнні злочину з приводу якого проводилася вказана експертиза.

Цивільний позов по справі не заявлений.

На підставі викладеного ст. ст. 320-324 КПК України, суд

З А С У Д И В:

Визнати ОСОБА_2 винним по ч.4 ст.296 КК України і призначити покарання у вигляді позбавлення волі на   3 (три) роки.

На підставі ст.ст.75, 76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням якщо він протягом 1 (одного) року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки:

-   не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;

-   повідомляти вказаний орган  про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Стягнути з засудженого ОСОБА_2 на користь держави судові витрати в розмірі 300 (триста ) гривень 48 копійок.

Речові докази по справі:

-   камінь в паперовому згортку (а.с.60), що знаходиться на зберіганні в Новгородківському РВ УМВС України – знищити.

-   кухонний ніж (а.с.62) – що знаходиться на зберіганні в Новгородківському РВ УМВС України – повернути власнику ОСОБА_6.

Міру запобіжного заходу підписку про невиїзд засудженому ОСОБА_2  скасувати після вступу вироку в законну силу.

Початок  іспитового строку засудженому ОСОБА_2            рахувати з дня проголошення вироку.

Вирок може бути оскаржений протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення  до апеляційного суду Кіровоградської області.

Головуючий суддя                                       Ю.В Рачкелюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація