Справа № 2-1748 /2009 р
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2009 року. м. Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі:
головуючої судді – Альошиної Н.М.,
при секретарі – Кононенко Н.О.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Миргород справу за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства КБ «Приват Банк», третя особа ОСОБА_2 державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства КБ «Приват Банк», третьої особи Другої ОСОБА_2 державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В обґрунтування позову посилалася на те, що 04 вересня 2008 року, померла її тітка ОСОБА_3., яка на випадок смерті залишила у відповідача на її ім’я заповіт, уклавши договір про депозитний вклад «Стандарт» на суму 1776,61 грн., про що свідчить заповідальне розпорядження.
Про цей заповідальний вклад вона взнала через рік, серед паперів знайшовши його у тітчиному будинку, тому коли звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, в оформленні спадщини їй було відмовлено, за пропуском 6місячного терміну і тому виникла необхідність продовжувати строк для прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1І позовні вимоги підтримала, пояснивши при цьому, що її покійна тітка проживала окремо в будинку, а тому не знаючи про це заповідальне розпорядження після її смерті вона навіть не шукала його і знайдено воно було випадково.
Відповідач, будучи належно повідомлений в судове засідання не з'явився, заяви про не розгляд справи у його відсутність не надав, тому позивачка не заперечувала проти розгляду справи з винесенням заочного рішення.
Третя особа ОСОБА_2 державна нотаріальна контора свого представника в судове засідання не направила, та письмовій заяві просила розглянути справу у їх відсутність.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову.
Встановлено, що ОСОБА_3 померла 04 вересня 2008 року (а.с.4). Відповідно до договору про депозитний вклад «Стандарт» № N SAMDN 01000002049445 від 04.03.2005 року укладеному у відділенні банку відповідача ОСОБА_3 внесла 1776,61 грн. грошові кошти згідно квитанції № 22587485 від 04.03.2005р. з 15% річних, зробивши заповідальне розпорядження на ім’я позивачки. (а.с.4-6).
ОСОБА_3 до смерті проживала ІНФОРМАЦІЯ_1, а позивачка за іншою адресою, тому не будучи її членом сім’ї не могла знати про внесення вкладу на її ім’я в банківську установу таким чином пропуск строку для прийняття спадщини суд вважає поважним.
Згідно ст.ст. 1216-1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків ( спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавцем), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст.ст. 1270, 1272 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином суд вважає, що позивачка ОСОБА_1 має право для продовження строку для прийняття спадщини протягом двох місяців після набрання цим рішенням законної сили.
Керуючись ст. 10,11,130, 209, 213-215, 218,224-228,294 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1217, 1218, 1270, 1272 ЦК України, суд
В и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_4 додатковий строк два місяці після набрання рішенням законної сили , для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, яка померла 04 вересня 2008 року .
Копію рішення направити сторонам.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом 10 днів після отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про його апеляційне оскарження протягом 10 днів з часу проголошення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви через Миргородський міськрайонний суд до Апеляційного суду Полтавської області.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Суддя (підпис) Н.М.Альошина
Оригіналу відповідає:
суддя Миргородського міськрайонного суду Н.М.Альошина.