№ 2-2332/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
25 листопада 2009 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
судді Гноєвого С.С.,
при секретарі Пєйковій О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Маріуполі справу за позовом Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” в особі Приазовських електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення нарахувань по акту за позаоблікове користування електричною енергією, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя з позовом до ОСОБА_1 про стягнення нарахованої згідно з актом заборгованості за безоблікове використання електроенергії, посилаючись на те, що відповідач проживає ІНФОРМАЦІЯ_1. 10 січня 2009 року представниками позивача був складений акт про порушення правил використання електричної енергії відповідачем. При огляді було виявлено пошкодження пломб державного стандарту на приладі обліку електричної енергії, що свідчить про втручання у роботу приладу обліку та безоблікове використання відповідачем електроенергії. Згідно методики було проведено нарахування за безоблікове використання електроенергії відповідачем суми заборгованості у розмірі 664,51 грн. Суму боргу відповідачка до теперішнього часу не сплатив.
У судовому засіданні представник позивача, діючий на підставі довіреності, підтримав позовні вимоги повністю, дав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив стягнути з відповідача всю суму заборгованості та витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь позивача.
Відповідач у судове засідання не з'явився по невідомій суду причині, про час та місце слухання справи був повідомлен своєчасно та належним чином.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України, згідно з якими у разі неявки в судове засідання відповідача, який був належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно акту про порушення правил користування електроенергією для населення від 10 січня 2009 року за місцем проживання відповідача був виявлений факт наявності порушення пломб державного стандарту на приладі обліку використання електроенергії.
Згідно проведеній за вказаним актом експертизи лічильника обліку використання електроенергії від 8 квітня 2009 року було виявлено втручання у роботу лічильного механізму приладу обліку, який є пошкодженим та непридатним для подальшого використання.
Згідно методики по акту за безоблікове використання електроенергії відповідачу була нарахована сума заборгованості перед позивачем у розмірі 664,51 грн.
Згідно п. 15 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357, пошкоджені прилади обліку, а також прилади обліку із зірваними або пошкодженими пломбами підлягають експертизі, що проводиться спеціальною комісією, та за результатами якої складається акт.
Згідно п. 42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357, споживач електричної енергії зобов’язаний забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі, невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку, узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності, забезпечувати доступ представникам енергопостачальника після пред’явлення ними службових посвідчень до квартири або іншого об’єкта для обстеження приладу обліку, електроустановок та електропроводки.
Згідно п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією, розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку, пошкодження приладу обліку.
Згідно п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, складається акт.
Згідно п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357, розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Згідно п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357, розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики, затвердженої НКРЕ. У разі відмови споживача відшкодувати збитки енергопостачальник передає справу до суду.
На підставі цього суд вважає встановленим факт наявності у відповідача заборгованості перед позивачем за безоблікове використання електричної енергією у сумі 664,51 грн.
Крім того згідно ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача витрати по сплаті інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.
Згідно ст. 526 ЦК України, „Правил користування електричною енергією для населення”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357, керуючись ст. ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» Приазовські електричні мережі – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , який мешкає в АДРЕСА_1, на користь ВАТ «Донецькобленерго» Приазовські електричні мережі, юридична адреса: вул. Войнич, буд. 2, місто Маріуполь, Донецька область, 87528, на р/р 260373011294 ОПЕРО філії Донецького обласного управління ВАТ «Ощадбанк», МФО 335106, ЄДРПОУ 00131096, заборгованість за безоблікове використання електроенергії в сумі 664,51 грн.
Стягнути також з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Донецькобленерго» Приазовські електричні мережі на р/р 26004900175231 у Першому Українському Міжнародному банку міста Маріуполя, МФО 335742, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн.
Стягнути також з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.
Заочне рішення може бути переглянуто Орджонікідзевським районним судом міста Маріуполя Донецької області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга має бути подана протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Донецької області у місті Маріуполі через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя.
Суддя