- позивач: Левицька Ірина Василівна
- відповідач: Забуранний Олександр Олександрович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 372/764/18
Провадження № 2-842/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
11 червня 2018 року Обухівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Болобана В.Г.
за участі секретаря Рудніцької О.В.
розглянувши у судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів,
В С Т А Н О В И В:
В березні 2018 року позивач звернулась до Обухівського районного суду Київської області з позовом до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів, в якому просила суд: змінити (збільшити) розмір аліментів, визначений рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області по справі 2/224/331/12 від 15.06.2012 року, та стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1), на її, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, (РНОКПП НОМЕР_2), користь аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, з твердої грошової суми на ? частку від усіх видів заробітку (доходу) батька дитини щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з дати набрання законної сили рішенням суду та до досягнення дитиною повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5
Свої позовні вимоги позивач обгрунтовувала тим, що з червня 2007 року сторони перебували в шлюбі, від якого ІНФОРМАЦІЯ_6 у них народилася донька ОСОБА_3. 31.08.2001 року рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області шлюб між ними розірвано. За рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області шлюб від 15.06.2012 року призначено стягувати з відповідача аліменти на користь позивача на утримання доньки ОСОБА_3, в твердій грошовій сумі у розмірі 300 грн. щомісячно, починаючи з 14.05.2012 року і до досягнення дитиною повноліття.
Розмір аліментів у сумі 300 грн., яку сплачує відповідач є недостатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини, не задовольняє її елементарних потреб, адже є значно меншим за мінімальний розмір аліментів, тому позивач була змушена звернутися до суду з позовною заявою про збільшення розміру аліментів.
Позивач в судове засідання не з'явилась, надала суду заяву в якій просить розглянути справу у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час розгляду справи повідомлений належним чином через оголошення, розміщене на веб-сайті Обухівського районного суду Київської області, про причину неявки суд не повідомив, заяв та клопотань до суду не подав.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Згідно з ч.1 ст.280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Виходячи з цього, суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
Судом встановлено, що рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області шлюб від 15.06.2012 року по цивільній справі № 2/224/331/12, яке набрало законної сили, позов задоволено частково, стягнуто з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, жителя АДРЕСА_2, не працюючого на користь ОСОБА_1, жительки АДРЕСА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, у твердій грошовій сумі у розмірі 300 грн. щомісячно, починаючи з 14 травня 2012 року і до досягнення дитиною повноліття.
29.09.2015 року після реєстрації шлюбу позивач змінила прізвище з ОСОБА_1 на ОСОБА_1, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_3
Звертаючись до суду з вказаним позовом, позивач просила збільшити розмір аліментів, що підлягає стягненню з відповідача на утримання дочки на ? частку від усіх видів заробітку (доходу) батька дитини щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з дати набрання законної сили рішенням суду та до досягнення дитиною повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5
Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно з ч. 3 ст. 181 цього Кодексу за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Відповідно до вимог ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи зміст статей 181, 192 СК України, розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним. Отже, у зв'язку із значним покращенням матеріального становища платника аліментів матір дитини може подати до суду заяву про збільшення розміру аліментів. Значне погіршення матеріального становища батька може бути підставою для його вимоги про зменшення розміру аліментів.
Сімейний кодекс України передбачає підстави для зміни розміру аліментів, визначеного за рішенням суду, але не пов'язує їх зі способом присудження (ч. 3 ст. 181 СК України). Стаття 192 СК України тільки вказує на можливість зміни раніше встановленого розміру аліментів за наявності доведених в судовому порядку підстав, а саме: зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року (ратифікована Україною 27 лютого 1991 р., дата набуття чинності для України 27 вересня 1991 р.) визначено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, враховуючи встановлені по справі обставини, вимоги чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статей 141, 142 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись статтями 4, 5, 12, 13, 17-19, 76-82, 141, 142, 206, 247, 258, 259, 263-266, 268, 280, 352, 354, 355 ЦПК України, статтями 180-182, 185, 192 СК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Змінити (збільшити) розмір аліментів, визначений рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області по справі 2/224/331/12 від 15.06.2012 року, та стягувати з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, адреса: 24630, АДРЕСА_3) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_2, адреса: 08710, АДРЕСА_4) аліменти на утримання доньки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, з твердої грошової суми на ? частку від усіх видів заробітку (доходу) батька дитини щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з дати набрання законної сили рішенням суду та до досягнення дитиною повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 740,80 грн. на користь Державної судової адміністрації України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його оголошення. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області шляхом подачі апеляційної скарги через Обухівський районний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного тексту судового рішення.
Повний текст рішення складений 19.06.2018 року.
Суддя В.Г.Болобан
- Номер: 2-842/18
- Опис: про зміну розміру аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 372/764/18
- Суд: Обухівський районний суд Київської області
- Суддя: Болобан В.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.03.2018
- Дата етапу: 25.01.2019