- Третя особа: Служба у справах дітей Михайлівської РДА
- позивач: Бикова Ольга Олександрівна
- Третя особа: Орган опіки та піклування Бурчацької сільської Ради
- Третя особа: Михайлівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.
- відповідач: Пензій Микола Макарович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Михайлівський районний суд Запорізької області
Справа № 321/187/18
Провадження № 2/321/175/2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2018 року смт. Михайлівка
Михайлівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Олійника М.Ю.
за участю:
секретаря судового засідання Засько О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третіх осіб: Бурчацької сільської ради Михайлівського району Запорізької області, Михайлівської районної державної адміністрації Запорізької області, Михайлівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, про визнання батьківства і стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
В позовні заяву позивач вказала, що з відповідачем вона проживала у фактичних шлюбних відносинах з 2006 року по січень 2018 року. ІНФОРМАЦІЯ_6 року ОСОБА_1 народила дочку ОСОБА_3. При реєстрації народження дитини ОСОБА_2 заяву про визнання батьківства не подавав і запис про народження в свідоцтві про народження дитини був зроблений зі слів матері у відповідності до ч.1 ст.135 СК України. На теперішній час ОСОБА_2 фактично визнає себе батьком дитини. На підставі вищевикладеного позивач просить суд, визнати відповідача - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в с. Маячка Василівського району Запорізької області, громадянина України, батьком малолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Внести зміни до актового запису про народження № 5 від 3 травня 2007 року, складеного Бурчацькою сільською радою Михайлівського району Запорізької області на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, змінивши прізвище дитини «ІНФОРМАЦІЯ_7» на «ІНФОРМАЦІЯ_7», змінити запис про батька дитини: замість ОСОБА_4 записати батьком дитини ОСОБА_2, громадянина України, а також просила стягнути з відповідача ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісяця, але не менше 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви і до досягнення дитиною повноліття.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явилася, але надала суду заяву з клопотанням про розгляд справи за її відсутності, просить задовольнити позовні вимоги на підставах, викладених у позові.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, але надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає в повному обсязі, визнає, що саме він є батьком малолітньої ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження і не заперечує проти стягнення з нього аліментів на її утримання.
Представники третіх осіб в судове засідання не з'явилися, але надали суду заяви з клопотаннями про розгляд справи за їх відсутності, просять вирішити спір на розсуд суду.
Свідки ОСОБА_5 і ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснили, що прживають по сусідству із ОСОБА_1, їм відомо, що з 2006 по 2018 рік до ОСОБА_1 часино приїжджав ОСОБА_2, вони проживали разом, у 2007 року ОСОБА_1, народила дочку ОСОБА_3. Дівчинка називає ОСОБА_2 батьком.
Дослідивши матеріали справи, допитавши свідків, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову, враховуючи такі обставини.
Згідно з ч.4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ст.13 ч.1,2 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Між сторонами виникли правовідносини щодо батьківства дитини, які регулюються Сімейним кодексом України.
Так, позивач ОСОБА_1 з відповідачем ОСОБА_2 перебували у фактичних шлюбних відносинах з 2006 року.
ІНФОРМАЦІЯ_6 року ОСОБА_1 народила дочку ОСОБА_3.
Згідно повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження №00014755682 від 25 листопада 2014 року, в актовому записі про народження № 05 від 3 травня 2007 року, батьком дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, зазначений - ОСОБА_8, відомості про якого було внесено за заявою матері, відповідно до ч.1 ст. 135 Сімейного Кодексу України.
Відповідно до ст.135 Сімейного кодексу України, при народжені дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень проводиться за прізвищем матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Згідно ч. 1 ст. 128 СК України, за відсутності заяв батьків, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.
Згідно ч. 2 ст. 128 СК України, підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи.
Згідно ч. 4 ст. 128 СК України, позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини 1 ст. 135 СК України.
Відповідно до ст. 128 Сімейного кодексу України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено ст. 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.
Таким чином, було встановлено, факт батьківства відповідача ОСОБА_2, підтверджується матеріалами справи, та поясненнями свідків.
Крім того, згідно довідки про склад сім'ї № 260 від 23 лютого 2018 року, виданої Бурчацькою сільською радою Михайлівського району Запорізької області, ОСОБА_1 дійсно проживає в АДРЕСА_2, та має склад сім'ї: дочка - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 9).
Статтею 180 СК України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до частини 3 статті 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Відповідно до частини 1 статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Згідно із ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Суд, вивчивши матеріли справи, оцінивши наявні у справі докази, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню, оскільки позивачка потребує матеріальної допомоги, а відповідач не довів обставин, які б вказували на неможливість сплати аліментів. Вимоги позивачки в повному обсязі підтверджуються довідкою про те, що дитина знаходиться в неї на утриманні.
Відповідно до вимог ст.141 ЦПК України, з відповідача підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 704,80 грн.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 76-82, 89, 141, 263-265, 430 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третіх осіб: Бурчацької сільської ради Михайлівського району Запорізької області, Михайлівської районної державної адміністрації Запорізької області, Михайлівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, про визнання батьківства і стягнення аліментів - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в селі Маячка Василівського району Запорізької області, громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_3 батьком малолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Внести зміни до актового запису про народження № 05 від 3 травня 2007 року, складеного Бурчацькою сільською радою Михайлівського району Запорізької області на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, змінивши запис про батька дитини: замість ОСОБА_4 записати батьком дитини ОСОБА_2, громадянина України.
Копію рішення направити Михайлівському районному відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в селі Маячка Василівського району Запорізької області, громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_3 аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, яка поживає за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2, на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 27 лютого 2018 року, і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 у прибуток держави судовий збір в сумі 704,80 грн.
Рішення підлягає негайному виконанню в частині стягнення аліментів у розмірі місячної плати.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Запорізької області через Михайлівський районний суд Запорізької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Михайлівського районного суду
Запорізької області М.Ю.Олійник
- Номер: 2/321/175/2018
- Опис: про визнання батьківства та стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 321/187/18
- Суд: Михайлівський районний суд Запорізької області
- Суддя: Олійник М.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.02.2018
- Дата етапу: 23.07.2018