Судове рішення #722182
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ПОЛТАВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Справа 22а -2635/ 2006                                       

Головуючий по 1 -й інстанції ТімошенкоН.В.

Суддя-доповідач: Дорош А.І.

 

УХВАЛА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

16 жовтня 2006 року                                                 м.Полтава

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого: Дорош А.І.

Суддів      Обідіної О.І., Прядкіної О.В.

при секретарі    Рибак О.В.

з участю

позивача  ОСОБА_1

представників позивача  ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянула  у  відкритому  судовому  засіданні     в  м.   Полтаві     цивільну  справу  за апеляційною скаргою  представника позивача - ОСОБА_2 на  рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 28 серпня 2006 року по справі за   позовом       ОСОБА_1 до Полтавського обласного військового   комісаріату про проведення перерахунку пенсії

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача Дорош А.І., -

ВСТАНОВИЛА:

У квітні 2006 р. позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом.

Рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 28 серпня 2006 року у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Полтавського обласного військового   комісаріату про проведення перерахунку пенсії   відмовлено.

В апеляційній скарзі представник позивача - ОСОБА_2 просить вищевказане рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення по суті позовних вимог, яким задовольнити пред"явлений позов, посилаючись на те, що суд невірно тлумачить чинне законодавство щодо часу здійснення перерахунку пенсій військовослужбовцям, звільненим із ЗС України, тобто має місце порушення та неправильне застосування судом норм матеріального права, а також судом неповно з"ясовані обставини, що мають значення для справи, допущено невідповідність висновків суду обставинам справи.

Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 303 ч.З ЦПК України апеляційний суд не обмежений доводами апеляційної  скарги,  якщо   під  час  розгляду  справи  буде  встановлено   неправильне

 

2

застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення.

Згідно ч.І ст.310 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі з підстав, визначених ст.2()5 ЦПК України.

У відповідності до и.1 ч.І ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно 11.2 ч.І ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

Як вбачається із змісту позовної заяви, ОСОБА_1. звернувся до суду з даним позовом у квітні 2006 року, тобто після набрання чинності КАС України. Суддею було відкрито провадження в адміністративній справі, але сама справа розглянута за відповідними нормами ЦПК України, що підтверджується протоколом судового засідання та ухваленням рішення по справі на підставі норм ЦПК України, хоча даний спір відноситься до справ адміністративної юрисдикції і підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.

За таких обставин, рішення суду підлягає скасуванню, провадження у справі -закриттю.

Керуючись ст.ст.303. 304, 307 ч.І п.5, 310 ч.І, 3.13, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів ,-

 

У X В А Л И Л А :

Апеляційну    скаргу   представника позивача  -  ОСОБА_2 задовольнити частково.

Рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 28.08.2006 року скасувати.

Провадження у справі в порядку цивільного судочинства закрити.

Справу за позовом ОСОБА_1 до Полтавського обласного військового комісаріату про проведення перерахунку пенсії направити до суду першої інстанції для розгляду в іншому складі в порядку адміністративного судочинства .

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

 

СУДДІ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація