апеляційний суд полтавської області
Справа № - 22 ас - 484 Головуючий по 1-й інстанції
2006 року Романюк Л.І.
Суддя-доповідач: Тимчук Л.А.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року жовтня місяця 5 дня м. Полтава Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Тимчук Л.А.
Суддів: Акопян В.І., Чічіля В.А.
при секретарі: Колодюк О.П.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Гадяцького районного суду Полтавської області від 23 червня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Гадяцької міжрайонної Державної податкової інспекції на бездіяльність
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду;
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Гадяцького районного суду Полтавської області від 23 червня 2006 р. у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1, який діє від свого імені та як представник неповнолітньої доньки ОСОБА_2 про бездіяльність Державної податкової інспекції відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 вважає, що постанова є незаконною і просить її скасувати, ухвалити нову та задовольнити його позовні вимоги.
Колегія суддів, перевіривши матеріали справи, доводи скарги, заслухавши апелянта, вважає, що постанова суду першої інстанції не є законною та обгрунтованою. Позовна заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового є: порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Суд першої інстанції безпідставно відмовив у задоволенні вимог Храпаль СМ.. Згідно до ч.2 ст. 1 Закону України „Про державний реєстр
2
фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів" для осіб, які через свої релігійні та інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов'язкових платежів. У паспортах зазначених осіб робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.
Державна податкова інспекція зобов'язана внести до паспорту скаржника відмітку про наявність у нього права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номеру, оскільки Законом України „Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів" передбачено вносити такі записи органом, який присвоює ідентифікаційні номери фізичним особам - платникам податків та інших обов'язкових платежів. Змінами та доповненнями до вказаного закону, передбачено, що зміни та уточнення щодо даних, занесених до Державного реєстру під час реєстрації, вносяться державними податковими інспекціями за місцем постійного проживання платників податків та інших обов'язкових платежів.
Зважаючи на те, що обставини судом першої інстанції встановлено повно і правильно, але суд порушив норми матеріального права, що призвело до ухвалення незаконного рішення, воно підлягає скасуванню з постановлениям нового рішення про задоволення вимог ОСОБА_1
Керуючись ст.ст. 202, 185, 186, 187, 198 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовільнити.
Постанову Гадяцького районного суду Полтавської області від 23 червня 2006 року скасувати.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Гадяцької міжрайонної Державної податкової інспекції на бездіяльність задовільнити.
Зобов'язати Гадяцьку ДПІ Полтавської області виконати відносно ОСОБА_1 вимоги ч.2 ст.1 Закону України „Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків", зробити в його паспорті відмітку, що він має право здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номера.
Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту її проголошення.
Головуючий: (