Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #72228611


ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги


25 червня 2018 рокуЛьвів№ 876/4770/18


Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -ОСОБА_1

суддів -ОСОБА_2

ОСОБА_3


перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року  у справі № 819/204/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області   про зобов'язання вчинити дії,


ВСТАНОВИВ:


Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року задоволено повністю адміністративний позов.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області подало апеляційну скаргу.

Зазначена скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню з наступних підстав.

Згідно з ч.3 ст.55 КАС України юридична особа, суб’єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

ч.3 ст.59 КАС України передбачено, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Так, у ч.6 ст.59 КАС України зазначено, що оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

Таким чином, сторона у справі має право на звернення до суду через представника лише на підставі документа, що посвідчує його повноваження у визначеному законом порядку.

Як видно із матеріалів справи, апеляційну скаргу підписано начальником Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області ОСОБА_5.

Проте, до апеляційної скарги додано не оригінал документа на підтвердження повноважень І.Й Бачинського, а копію такого, яка не завірена належним чином.

З огляду на вказане, наявна в матеріалах справи копія довіреності не є документом, що посвідчує повноваження І.Й Бачинського на представництво Головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області .

Таким чином, відсутні підстави для прийняття до розгляду вказаної апеляційної скарги, оскільки її підписано особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено.

Згідно з п.3 ч.4 ст.298 КАС України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо  апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

З огляду на викладене, суд вважає, що апеляційну скаргу слід повернути особі, яка її подала.

Керуючись статтями 296, 297, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,


УХВАЛИВ:


Апеляційну скаргу  Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області на  рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року  у справі № 819/204/18 повернути скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.


Суддя-доповідач ОСОБА_1

судді ОСОБА_2

ОСОБА_3












Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація