АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22а - 2786/ 2006
Головуючий по 1-й інстанції Педяш С.І.
Суддя-доповідач: Дорош А.І.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2006 року м. Полтава
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Дорош А.І.
Суддів Гасія Ю.В., Дряниці Ю.В.
при секретарі Рибак О.В.
з участю
позивача ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу апеляційною скаргою ОСОБА_1
на ухвалу Пирятинського районного суду Полтавської області від 13 вересня 2006 року
за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди , -
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача Дорош А.І., -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Пирятинського районного суду Полтавської області від 13 вересня 2006 року зупинено провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди на підставі п.4 ч.І ст. 201 ЦПК України у зв"язку з неможливістю розгляду справи до вирішення іншої справи, що розглядається у порядку кримінального судочинства.
В апеляційній скарзі позивач ОСОБА_1 просит вищевказану ухвалу суду скасувати та постановити нову, посилаючись на те, що вона є необгрунтованою та незаконною, судом всебічно не з"ясовано та не досліджено обставини, на які вона посилалася, зокрема судом не враховано терміни розгляду цивільно-правових відносин
2
згідно ст. 157 ЦПК україни та терміни, на які зупиняється провадження по справі згідно ст. 203 ч.З ЦПК України ( п.4 ч.І ст. 201 - до набрання законної сили судовим рішенням, від якого залежить вирішення справи), такого судового рішення не існує, а тому не відповідає дійсності посилання про неможливість розгляду даної справи.
Апеляційна скарга підлягає задоволеннню з наступних підстав.
Згідно ст.307 ч.2 п.4 ЦПК України за наслідками розгляду скарги на ухвалу суду першої інстанції апеляційний суд має право скасувати ухвалу і передати питання на новий розгляд суду першої інстанції.
Згідно ст. 312 ч.І п.З ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Задовольняючи клопотання представника відповідачів про зупинення провадження у справі з тих підстав, що відповідачам не було повідомлено про прийняття постанови про відмову у порушенні кримінальної справи від 30.06.2006 p., місцевий суд прийшов до висновку про те, що відповідачі за цих обставин не змогли оскаржити її в порядку ст. 99-1 КПК України, по вказаних обставинах відсутнє рішення, яке б можливо прийняти як доказ по цивільній справі.
Проте, з такими висновками суду погодитися не можна, оскільки суд дійшов їх з порушенням норм процесуального права.
Згідно п.З ч.І ст. 203 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених п.4 ч.І ст. 201 цього Кодексу - до набрання законної сили судовим рішенням, від якого залежить вирішення справи.
Оскільки закон не передбачає зупинення провадження у цивільній справі до вирішення питання про порушення кримінальної справи за фактом вчинення злочину, крім цього, між сторонами виникли цивільно-правові відносини, які підлягають безпосередньому розгляду у порядку цивільного судочинства, колегія суддів приходить до висновку про те, що ухвала суду постановлена з порушенням норм процесуального права, а тому апеляційна скарга підлягає задоволенню, ухвала суду підлягає скасуванню з направлення справи до суду першої інстанції для розгляду по суті.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч.2 п.4, 312 ч.І п.З, 315 ЦПК України, колегія суддів , -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Пирятинського районного суду Полтавської області від 13 вересня 2006 року скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для розгляду по суті.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
СУДДІ: