Справа № 2-2819/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2008 року Микитівський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі: головуючого - судді Дубовика Р.Є., при секретарі Щепіловій К.С. , за участю позивачки ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду із заявою про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на свою користь на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходів) щомісяця, в якій вказала, що з 19.05.1991 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, шлюб був зареєстрований Міським палацом одружень м. Горлівки, актовий запис № 915. В теперішній час шлюб між ними розірваний, вони з відповідачем разом не мешкають, дитина проживає разом з нею, відповідач у добровільному порядку регулярної матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, тому вона змушена звернутися з даним позовом до суду.
Позивачка ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, наполягала на їх задоволенні.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, пояснивши, що після припинення шлюбних відносин з позивачкою він не відмовився від свого сина, постійно надає йому допомогу, купує одяг та взуття, оплачує підготовчі курси. Надавати допомогу в більшому обсязі він не може, оскільки має обмежені можливості, працює багато, але грошові кошти отримує невеликі. Просив у позові відмовити.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Згідно зі ст. 180 Сімейного кодексу України - батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Згідно зі ст. 181 Сімейного кодексу України - кошти на утримання дітей /аліменти/ присуджуються за рішенням суду у частці від доходу її батька /матері/.
Відповідач за станом здоров'я є працездатним, працює приватним підприємцем, аліментів на інших дітей, непрацездатних батьків, дружини, дочки, сина не має, відсутні й інші обставини, які мають суттєве значення для визначення розміру аліментів, тому відповідач в змозі виплачувати 1/4 частину свого доходу з урахуванням того, що розмір аліментів на одну дитину не може бути менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
При цьому суд не може взяти до уваги доводи і заперечення відповідача стосовно того, що він постійно надає допомогу синові, купує йому одяг та взуття, оплачує підготовчі курси, оскільки будь-яких належних доказів на підтвердження добровільної сплати ним аліментів дитині в сумі, достатній для задоволення її розумних потреб, відповідачем суду не надано.
Керуючись ст. ст. 180-182 Сімейного кодексу України, ст. ст. 209, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 05 вересня 2008 року до досягнення дитиною повноліття.
Рішення суду в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51 гривня на користь держави, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7 грн.50 коп. на користь Управління Державного казначейства в Донецькій області.
Про апеляційне оскарження рішення може бути подано заяву до Микитівського районного суду м. Горлівки протягом десяти днів з дня його проголошення, а також апеляційну скаргу до Апеляційного суду Донецької області через Микитівський районний суд м. Горлівки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.