Судове рішення #7224581

Справа №2-2810/08

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

26 вересня 2008 року Микитівський районний суд м.  Горлівки Донецької області у складі: головуючого - судді Дубовика Р.Є.,  при секретарі Щепіловій К.С. ,  за участю позивачки ОСОБА_1,  відповідача ОСОБА_2,  розглянувши у попередньому судовому засіданні в м.  Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2

про визначення часток у праві спільної сумісної власності,  -

ВСТАНОВИВ:

Звернувшись до суду з позовом,  ОСОБА_1,  яка підтримала заявлені позовні вимоги у судовому засіданні,  просить визначити частки у праві приватної спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1,  встановивши,  що кожному із співвласників - ОСОБА_3 та ОСОБА_2 належить по 1/2 частині зазначеної квартири,  пояснивши,  що вказана квартира належить на підставі Договору міни від 11.09.1996 року,  посвідченого ОСОБА_4,  приватним нотаріусом Горлівського міського нотаріального округу,  за реєстром № 538,  ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на праві приватної спільної сумісної власності. 27.12.2007 року ОСОБА_3 помер,  спадкоємцями після його смерті є вона,  її брат ОСОБА_2 та сестра ОСОБА_1,  які на спадщину не претендують. Звернувшись до нотаріальної контори з приводу оформлення спадкових прав на зазначену квартиру після смерті батька,  вона отримала відмову в цьому,  оскільки квартира знаходилась у спільній сумісній власності без виділу часток. Згідно зі  ст. 370 ЦК України,  вважається,  що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними. Оскільки іншої домовленості між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за життя останнього не було,  варто вважати,  що вони володіли квартирою у рівних частках,  тому кожному з них належало по 1/2 частині цієї квартири. Вирішити спірне питання іншим шляхом,  ніж звернення до суду,  неможливо. Просила позов задовольнити.

На підтвердження своїх вимог позивачка надала суду копію дублікату Договору міни від 11.09.1996р.,  копію довідки КП Торлівське міське бюро технічної інвентаризації-" про належність квартири,  копії свідоцтв про укладення шлюбу,  про народження,  про смерть ОСОБА_3,  копії паспортних даних ОСОБА_2 та ОСОБА_1

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги визнав,  проти їх задоволення не заперечував.

Суд,  вислухавши пояснення сторін,  дослідивши матеріали справи,  вважає,  що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:

У судовому засіданні встановлено,  що на підставі Договору міни від 11.09.1996 року,  посвідченого ОСОБА_4,  приватним нотаріусом Горлівського міського нотаріального округу,  за реєстром № 538,  квартира АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на праві приватної спільної сумісної власності. Після смерті 27.12.2007 року ОСОБА_3 спадкоємцями є його дочка ОСОБА_1,  а також син ОСОБА_2 та ще одна дочка ОСОБА_1,  які на спадщину не претендують.

Відповідно до  ст. 370 ч.2 ЦК України - у разі виділу частки із майна,  що є у спільній сумісній власності,  вважається,  що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними,  якщо інше не встановлено домовленістю між ними,  законом або рішенням суду.

Оскільки інше не було встановлено домовленістю між співвласниками квартири,  а також законом або рішенням суду,  суд вважає можливим визначити частки у праві приватної спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1,  встановивши,  що 1/2 її частина належить ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  та 1/2 її частина належала ОСОБА_3,  померлому 27.12.2007 року.

Керуючись  ст.  370 ч.2 ЦК України,   ст.  ст. 209,  212-215 ЦПК України,  суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визначити частки у праві приватної спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_2,  встановивши,  що 1/2 її частина належить ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  та 1/2 її частина належала ОСОБА_3,  померлому 27.12.2007 року.

Про апеляційне оскарження рішення може бути подано заяву до Микитівського районного суду м.  Горлівки протягом десяти днів з дня його проголошення,  а також апеляційну скаргу до Апеляційного суду Донецької області через Микитівський районний суд м.  Горлівки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація