Справа №2-2881/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2008 року Микитівський районний суд м. Горлівки Донецької області в складі: головуючого - судді Дубовика Р.Є., при секретарі Щепіловій К.С. , за участю позивачки ОСОБА_1, представника позивачки ОСОБА_2, розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Меридіан"
про визнання права власності на квартиру, -
ВСТАНОВИВ:
Звернувшись до суду з даним позовом ОСОБА_1, яка підтримала заявлені нею позовні вимоги в судовому засіданні, просить визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1, пояснивши, що в 1990 році її батькові - ОСОБА_3 було надано ордер на вселення у вказану квартиру, в тому ж році він був прийнятий в члени ЖБК "Меридіан". З 07.03.1990 року ОСОБА_3 був зареєстрований у зазначеній квартирі та мешкав там постійно разом з дружиною ОСОБА_4 25.03.1991 року ОСОБА_3 повністю сплатив пайовий внесок за квартиру, після чого став її власником. Згодом житлово-будівельний кооператив "Меридіан" було реорганізовано в Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Меридіан". 11.02.2000 року ОСОБА_3 помер. Після смерті батька спадщину у вигляді зазначеної квартири фактично прийняла її мати ОСОБА_4С, яка організувала його поховання, залишилась проживати в цій квартирі, розпорядилась належним померлому майном, але документи на квартиру на своє ім'я не оформлювала. 17.08.2007 року ОСОБА_4 померла. Протягом шестимісячного строку після її смерті ОСОБА_1 звернулася до нотаріальної контори з приводу оформлення спадкових прав, але у зв'язку з тим, що відсутній належним чином оформлений на ім'я батька правовстановлюючий документ на квартиру, нотаріусом у видачі свідоцтва про право на спадщину було відмовлено. Іншого шляху для вирішення спірного питання, ніж звернення до суду, немає. Просила позов задовольнити.
Представник позивачки - ОСОБА_2 у судовому засідання заявлені позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у позовній заяві, просила їх задовольнити.
Відповідач - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Меридіан" явку свого представника у судове засідання не забезпечив, надавши суду заяву про згоду з позовними вимогами та розгляд справи за його відсутності.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, її представника, дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Як вбачається з матеріалів справи, у 1990 році ОСОБА_3 одержав двокімнатну квартиру АДРЕСА_1, де з 7.03.1990 року постійно проживав разом зі своєю дружиною ОСОБА_4
Згідно з довідкою ОСББ "Меридіан" у 1990 році ОСОБА_3 було прийнято в члени ЖБК "Меридіан", а 25.03.1991 року він повністю сплатив пайовий внесок за квартиру в сумі 7650 крб.
Згодом житлово-будівельний кооператив "Меридіан" було реорганізовано в Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Меридіан".
Відповідно до ч.3 ст. 384 ЦК України, ст. 15 Закону України від 07.02.1991р. "Про власність", який діяв на момент виникнення спірних відносин, - у разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.
Після смерті 11.02.2000 року ОСОБА_3 його дружина ОСОБА_4 організувала його поховання, розпорядилася належним йому майном, прийнявши таким чином спадщину у вигляді зазначеної квартири шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном відповідно до ст. 549 ЦК України (1963р.), положення якої діяли на той момент. У встановленому законом порядку ОСОБА_4 своє право власності на вказану квартиру не оформила.
17.08.2007 року ОСОБА_4 померла. Після її смерті спадкоємцем за законом є її дочка ОСОБА_1, яка протягом 6 місяців після смерті матері звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Відповідно до ч.1 ст. 1269 ЦК України - спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Аналізуючи досліджені у судовому засіданні обставини та докази у справі в їх сукупності, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та приходить до висновку, що за ОСОБА_1 можливо визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1, що залишилась після смерті ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Керуючись ст. ст. 209, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на жилу квартиру АДРЕСА_2, що залишилась після смерті ОСОБА_3, померлого 10 лютого 2000 року, та ОСОБА_4, померлої 17 серпня 2007 року.
Про апеляційне оскарження рішення може бути подано заяву до Микитівського районного суду м. Горлівки протягом десяти днів з дня його проголошення, а також апеляційну скаргу до Апеляційного суду Донецької області через Микитівський районний суд м. Горлівки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 6/161/181/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2881/08
- Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Дубовик Р. Є.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.03.2016
- Дата етапу: 05.05.2016