Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #72246895

Справа №274/1743/18

Провадження №2/0274/1562/18

                       

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


21.06.18 року м. Бердичів


Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого –судді Скиби М.М., з участю  секретаря  судового засідання Соломянюк Л.О.,   розглянувши в  відкритому  судовому засіданні позовного провадження в залі суду м.  Бердичева цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-


                                                   В с т а н о в и в :

06 квітня 2018 року  ОСОБА_1 звернувся  до суду із зазначеним вище позовом, згідно якого просить суд розірвати шлюб, який був  зареєстрований 01 березня 2007 року Бердичівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у Житомирській області з відповідачем ОСОБА_2, актовий запис № 110.    

В обґрунтування пред"явлених вимог посилається на те, що спільне життя з відповідачем не склалось через те, що мають різні погляди на сімейне життя та обов"язки. З ініціативи відповідача виникають постійні сварки, свідками яких є наші діти, що впливає на їх психічний стан. Відповідачка не здатна підтримувати нормальну атмосферу в сім"ї, піклуватися про побудову нормальних сімейних відносин. На даний момент ведення спільного господарства та сумісне проживання припинено. Спору про розподіл спільного майна на момент подачі позову до суду менає.

       В судове засідання сторони не з"явилися. Надано заяви про проведення судового засідання у їх відсутності. Позовні вимоги підтримують.

       Заяви сторін долучені до матеріалів справи.    

      У  відповідності до вимог  ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого  провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

       У зв"язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, на підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного пристрою не здійснювалося.

       Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

       Судом встановлено, що  згідно свідоцтва про  шлюб сторони  01 березня 2007 року Бердичівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у Житомирській області, між сторонами зареєстровано шлюб про що зроблено відповідний актовий запис № 110 ( а.с.12).  

Від шлюбу сторони мають двох дітей. (а.с.10,11)    

         Відповідно до ст. ст. 110-112 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред"явлений одним із подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам дитини, що має істотне значення.

       Згідно зі ст. 109 СК України шлюб розривається судом, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка , і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їх права, а також права їх дітей.

       Згідно ст. 24 СК України шлюб ґрунтується  на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.  Таке положення національного законодавства України відповідає ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10.12.1948 року, згідно  з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім"ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.

       Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить із того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб - це сімейний союз, при цьому слово " сімейний " засвідчує, що шлюб створює сім"ю, а слово " союз" підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред"явлений одним із подружжя. Для поваги до права дружини або чоловіка на пред"явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності, поваги до себе.

       Таким чином, зважаючи на те, що сторони сімейних стосунків не підтримують, разом не проживають, спільного господарства не ведуть, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їх інтересам , а тому суд вважає, що шлюб підлягає розірванню.   

     Згідно п.1 ч.2 ст.141 ЦПК України судовий збір у разі задоволення позову покладається на відповідача.

Понесення позивачем судових витрат підтверджується квитанцією № 26 від 05.04.2018 про сплату судового збору в сумі 704 грн. 80 коп.

       Керуючись ст.ст. 12,13,81,141,189,197-200,206,258-259,263-265,268,273 ЦПК України, ст.ст. 105,110-112 СК України, суд, -

                                                             В и р і ш и в :

        Позовні вимоги  ОСОБА_1 задовольнити повністю.

       Шлюб, зареєстрований   01 березня 2007 року Бердичівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області між  ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (прож. ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), та  ОСОБА_2, 13,10.1987 р.н. (прож. ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ), актовий запис № 110, розірвати.

Стягнути з  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 (прож. ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 судовий збір, в сумі 704 грн. 80 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області протягом 30-ти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.


Головуючий суддя:                                                                Скиба М.М.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація