Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #72261402


Справа № 365/356/18

Номер провадження: 2/365/259/18




У Х В А Л А


26.06.2018                                                                  смт. Згурівка


Суддя Згурівського районного суду Київської області Кучерява Л.М., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ОСОБА_1 «ПРИВАТБАНК» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,


В С Т А Н О В И В:


14 червня 2018 року (згідно інформації про відправлення) представник позивача за довіреністю ОСОБА_3 звернулася до суду із вищезазначеним позовом та просить стягнути із відповідача на користь позивача заборгованість у розмірі 28366,34 грн та сплачені судові витрати.

При виконанні судом вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України було встановлено, що відповідач померла 8 березня 2017 року, актовий запис № 20 від 9 березня 2017 року.

Частиною 4 ст. 25 ЦК України передбачено, що цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті.

Відповідно до вимог ст. ст. 46, 47 ЦПК України вимогу може бути заявлено лише до особи, яка володіє цивільною і цивільно-процесуальною правоздатністю й дієздатністю.

З урахуванням наведеного, чинним законодавством України не передбачено судового вирішення спору з особою, яка на час звернення до суду померла та цивільна правоздатність якої відповідно до вимог ч. 4 ст. 25 ЦК України припинена (така правова позиція викладена й в ухвалі ВССУ від 18 листопада 2015 року у справі № 6-20987св1).

У такому разі вбачається право позивача заявити вимоги безпосередньо до спадкоємців боржника в межах вартості майна, одержаного у спадщину.   

Враховуючи вищевикладене, необхідно відмовити позивачу у відкритті провадження у справі, оскільки фактично заявлена вимога до особи, яка на цей момент є померлою, цивільна та цивільно-процесуальна правоздатність й дієздатність якої відповідно до ч. 4 ст. 25 ЦК України припинилася у момент смерті до заявлення вимоги, а не під час розгляду справи, в якій правовідносини допускають правонаступництво.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 46, 47, 186 ЦПК України,-


У Х В А Л И В:


Відмовити Публічному акціонерному товариству комерційний банк «ПриватБанк» у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ОСОБА_1 «ПРИВАТБАНК» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі її подання ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Згурівський районний суд Київської області протягом п’ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її підписання суддею, має право на поновлення пропущеного строку  на  апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п"ятнадцати днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.




Суддя                                                  Л.М. Кучерява



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація