- заявник: Тонкоголос Руслан Михайлович
- заінтересована особа: Бердичівський міський відділ ДРАЦС ГТУЮ в Житомирській області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 274/1165/18
Провадження № 2-о/0274/82/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25.06.2018 року м.Бердичів
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого - судді Скиби М.М., при секретарі Соломянюк Л.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Бердичеві Житомирської області заяву ОСОБА_1 про встановлення факту. що має юридичне значення, -
в с т а н о в и в:
05.03.2018 заявник звернувся до суду із вказаною заявою. Просить встановити факт, що його бабуся ОСОБА_2, яка народилась 27.07.1924 року в с.Міньківці Андрушівського району за національністю "полька".
В обгрунтування свої вимог вказав, що в свідоцтві про народження його батька ОСОБА_3 в графі "батько" зазначено ОСОБА_4, національність "українець", в графі "мати" зазначено ОСОБА_5 національність "українка", хоча в дійсності за національністю вона було полька. Такий запис був зроблений через репресії 1937-1938 років. Люди боялися переслідувань зі сторони влади і приховували свою приналежність до польської національності.
В свідоцтві про народження сестри ОСОБА_5, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, зазначено, що її батько ОСОБА_7 за національністю "поляк".
Сім'я заявника дотримується польських традицій та звичаїв. Він вільно володіє польською мовою, сповідує римо-католицьку віру. Вважає себе представником національної меншини, і бажає відновити свою національність.
Заявник в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Представник заявника ОСОБА_8 у наданій суду заяві просить розглянути справу в його відсутності, та у відсутності заявника. Заявлені вимоги підтримує в повному об'ємі.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився. У наданій суду заяві в.о. начальника Бердичівського відділу ДРАЦС ГТУЮ просить розглянути справу у відсутності представника.
У відповідності до частини другої ст.247 ЦПК України в зв"язку з неявкою сторін в судове засідання розгляд справи технічними засобами не фіксувався.
Суд, вивчивши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, вважає позовні вимоги обґрунтованими і підлягаючими задоволенню за наступних підстав.
У відповідності до вимог ст.57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інші обставини, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ст.300 ЦК України, фізична особа має право на збереження своєї національної, культурної, релігійної, мовної самобутності, а також право на вільний вибір форм та способів прояву своєї індивідуальності, якщо вони не заборонені законом та не суперечать моральним засадам суспільства.
Національність - національна ідентичність, належність особи до певної нації або іншої етнічної групи (спільності), яка визначається як відмінними особливостями етнічної групи (мова, звичаї і традиції, культура, фізіологічні риси), належність до певного типу тощо, яких дотримується особа, так і особистим почуттям належності до етнічної спільності - почуттям національної ідентичності.
У відповідності до ст.3 Закону України «Про національні меншини в Україні» до національних меншин належать групи громадян України, які не є українцями за національністю, виявляють почуття національного самоусвідомлення та спільності між собою.
Згідно зі ст. 11 Закону України «Про національні меншини в Україні», громадяни України мають право вільно обирати і відновлювати національність. Примушення громадян у якій би то не було формі до відмовлення від своєї національності не допускається.
Ст.55 Конституції України, передбачено, що права і свободи громадян захищаються судом.
Відповідно до статті 60 ЦПК України, кожна сторона зобов"язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень та не може ґрунтуватися на припущеннях.
Судом встановлено, що бабусею заявника - ОСОБА_1 є ОСОБА_5. В свідоцтві про народження батька заявника, ОСОБА_3, зазначено, що ОСОБА_2 за національністю "українка". (а.с.8, 16)
Згідно довідки Державного архіву за №Т/1115 від 04.04.2017, в книзі реєстрації актових записів про народження по с.Міньківці Андрушівського району за 1924 рік зазначено "ОСОБА_9, народилася 27 липня 1924 року. Батько ОСОБА_10 Іванів, 6 років, за національністю українець. Мати ОСОБА_11 Федірів, 22 роки за національністю українка. (а.с.22)
В записі про народження ОСОБА_2 (Шевчук, ОСОБА_7) ОСОБА_12, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженка с.Міньківці Андрушівського району, національність її батька ОСОБА_10 зазначена "українець", національність її матері ОСОБА_11 зазначена "українка". (а.с.17, 18, 20)
З виписки із погосподарської книги №2 за 1940-1942 роки, с.Міньківці, вбачається, що на території Міньковецької сільської ради проживала сім'я: господар двору-батько ОСОБА_7, мати ОСОБА_13, дочка ОСОБА_14, ІНФОРМАЦІЯ_3, дочка ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.13)
В записі про народження ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, сестри ОСОБА_5, національність її батька ОСОБА_7 зазначена "поляк", національність її матері ОСОБА_11 зазначена "полька".
Відповідно до роз'яснень ПВСУ у Постанові №5 від 31.03.1995 року Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення, в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи немайнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.
У відповідності до частини 2 статті 315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
З метою захисту прав заявника, суд приходить до висновку, що факт, який просить встановити заявник, породжує юридичні наслідки, тобто від нього залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав заявника, а відтак підлягає встановленню у порядку встановленому ст. 315 ЦПК України.
Керуючись ст.55 Конституції України, на підставі ст.11, 60, 212, 234, 235, 256-259 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 уродженка с.Міньківці Андрушівського району за національністю була "полька".
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд протягом 30 днів з дня, наступного за днем складення судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його складення, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Головуючий суддя М.М.Скиба
- Номер: 2-о/0274/82/18
- Опис: про встановлення факту. що має юридичне значення
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 274/1165/18
- Суд: Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
- Суддя: Скиба М.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.03.2018
- Дата етапу: 25.06.2018