Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #72291401

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

                                                                                       704/1541/17

22.06.2018 року м. Тальне

       Тальнівський районний суд Черкаської області в складі :

головуючої - судді                                                         Воронкової І.Г.

при секретарі судового засідання                                         Джуській Л.О.

       розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Панда» до ОСОБА_1 про відшкодування майнової (матеріальної) шкоди,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про відшкодування майнової (матеріальної) шкоди. На підставу своїх вимог посилається на те, що ОСОБА_1, 07.08.2017 знаходячись на залізничній колії, яка веде до цукрового заводу ТОВ «Панда», демонтував із залізничної колії матеріали дорожнього полотна, але не довів свій злочин до кінця з причин, що не залежали від його волі, так як був виявлений працівниками охорони вищевказаного підприємства. Вироком Тальнівського районного суду Черкаської області від 13.10.2017 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні злочину за ч.3 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України. Для відновлення функціонування дорожнього полотна під’їзної колії Тальнівського цукрового заводу необхідно здійснити відновлювальні роботи. Вартість на відновлення дорожнього полотна під’їзної колії Тальнівського цукрового заводу становить – 19907, 08 грн., в зв’язку з чим позивач змушений звернутись із даним позовом до суду.

Представник позивача до початку розгляду справи подав до суду заяву, в якій позов підтримала повністю, просила суд його задовольнити, а справу розглядати без її участі, не заперечує проти винесення заочного рішення.

В судове засідання відповідач не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України, відповідно до яких суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з’явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

В судове засідання всі особи, які беруть участь у справі, не з’явилися, у зв’язку з чим в порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, вивчивши докази надані по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення повністю, виходячи з наступного.

Згідно акту огляду (інвентаризації) цінностей від 07.07.2017 року на ТОВ «ПАНДА» значиться під’їзна колія Тальнівського цукрового заводу загальною довжиною 4 582 м., балансована вартість становить 2 584 000,00 грн., вартість 1 м. під’їзної колії 563,94 грн., в результаті пошкоджено майна на суму 19907,08 грн. (35 м. 30 с. х 563,94 грн.) (а. с. 10).

Згідно довідки №228/1 від 11.07.2017 виданої ТОВ «ПАНДА», сума нанесених збитків акта обстеження складає 19907,08 грн.( а. с. 11).

Згідно вироку від 13.10.2017 Тальнівського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України (а. с. 20-21).

Відповідно до наряду за листопад ремонт під’їзної колії становить 19907, 08 грн. ( а. с. 42).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Згідно до положень ст. 1166 ЦК України єдиною підставою для цивільно-правової відповідальності за завдання шкоди є правопорушення, що включає як складові елементи шкоду, протиправне діяння особи, котра її завдала, причинний зв'язок між ними, а також вину заподіювача шкоди.

Відповідно до роз'яснень, які містяться в п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 27.03.1992 року № 6 «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» шкода, заподіяна особі і майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є вина зазначеної особи.

Згідно ч. 1 ст. 1192 ЦК України з урахуванням обставин справи суд за вибором потерпілого може зобов'язати особу, яка завдала шкоди майну, відшкодувати її в натурі (передати річ того ж роду і такої ж якості, полагодити пошкоджену річ тощо) або відшкодувати завдані збитки у повному обсязі. Розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначаються відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.

На підставі викладеного, керуючись ст. 258, 259, 263-265, 268, 280, 281 ЦПК України, ст. 1166, 1192 ЦК України суд

У Х В А Л И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1,, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАНДА» матеріальну шкоду в сумі 19907 (дев’ятнадцять тисяч дев’ятсот сім) гривень 08 коп.

Cтягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 704(сімсот чотири) грн. 80 коп.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільним процесуальним Кодексом, не подана заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

       Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.


Суддя:                 І.Г. Воронкова









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація