Судове рішення #7230200

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

10 листопада 2009 року                         м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду                    Івано-Франківської області в складі:

            головуючого           Матківського Р.Й.

            суддів         Бідочко Н.П., Пнівчук О.В.

            секретаря:           Юрків І.П.

    з участю:     апелянтки         ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_3.,

представника   Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» Дудки М.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні  справу за позовом прокурора Рогатинського району в інтересах Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_1 про стягнення боргу за кредитним договором та звернення стягнення на заставне майно з апеляційною  скаргою ОСОБА_1 на рішення  Галицьного районного суду від 3 липня 2009 року, -

в с т а н о в и л а :

У березні 2009 року з позовом в суд звернувся прокурор Рогатинського району в інтересах Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_1 про стягнення 51475, 28 гривень боргу за кредитним договором шляхом звернення стягнення на заставне майно.

Під час розгляду справи прокурор збільшив заявлені вимоги і просив стягнути 55605, 00 гривень заборгованості за кредитним договором  шляхом звернення на заставне майно яке складається із двокімнатної квартири, розірвати кредитну угоду, накласти арешт на заставне майно, виселити відповідачку із квартири та стягнути судові витрати.

Рішенням Галицького районного суду від 3 липня 2009 року позов прокурора задоволено частково, розірвано кредитний договір, стягнуто 55605 гривень заборгованості по кредиту та накладено арешт на двокімнатну квартиру як заставне майно.

На дане рішення ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу в якій просить його в частині забезпечення позову, тобто накладення арешту на двокімнатну квартиру скасувати, та відмовити в задоволенні цієї вимоги.

_______________________________________________________________________________

Справа № 22-ц-1433 /2009 р.               Головуючий у І інстанції Мельник І.І.  

Категорія 27                                                 Доповідач Матківський Р.Й.

Апелянтка в скарзі зазначає, що суд не вправі був накладати арешт на виконання договору іпотеки. Оскільки Ѕ частину квартири набула в  порядку приватизації державного житлового фонду і не являється заставним майном.

Іпотечний договір із Банком є фактично неукладеним, тому суд взагалі не мав права накладати арешт на квартиру.

Визнаючи право на проживання в квартирі шляхом відмови прокурору у виселенні суд одночасно погоджує реалізацію цього житла, що тягне за собою вивільнення.

Вислухавши апелянту та її представника які вимоги скарги підтримали, представника ВАТ який вимоги апеляційної скарги не визнав, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що скаргу слід відхилити.

Постановляючи рішення про задоволення заяви прокурора про накладення арешту на приватизовану двохкімнатну квартиру ОСОБА_1 суд першої інстанції правильно з»ясував обставини, що мають значення для справи, його висновки відповідають обставинам справи.

Відповідно до ст. 151 ЦПК суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову.

Витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно підтверджено, що апелянта є власником усієї квартири, вона є предметом договору іпотеки від 3 листопада 2006 року і у зв»язку із стягненням суми заборгованого кредиту суд вправі був накладати арешт на майно.

Процесуальним законодавством не передбачено заборони накладення арешту на майно в порядку забезпечення позову при наявності іпотечного договору на користь позивача.

Суд першої інстанції ухвалив рішенням з додержанням норм матеріального і процесуального права, а доводи апеляційної скарги його законності не спростовують.

Керуючись ст.ст. 218, 307, 308, 313-315  ЦПК України. колегія суддів,-    

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити .

Рішення Галицького районного суду від 3 липня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення, але може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.

Головуючий:                                         Р.Й. Матківський

Судді:                         Н.П. Бідочко

                                        О.В. Пнівчук

Згідно з оригіналом

Суддя                                     Р.Й. Матківський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація