Справа № 1 -855
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2008 року Деснянський районний суд м. Києва в складі.
головуючого - судді Вінтоняка Р.Я.
при секретарі - Гринюк С. О.
за участю прокурора - Марусечко Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Києва, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, не одруженого, не працюючого, проживаючого: АДРЕСА_1, раніше не судимого , -у вчиненні злочину передбаченого ст. 289 ч. 1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 28.08.2008 року, приблизно о 23.00год., знаходячись на автозаправочному комплексі «БРСМ», що по пр-ту Маяковського, 54\1 в м. Києві, маючи умисел на незаконне заволодіння автомобілем, а саме автомобілем «Альфа Ромео 166» д.н.з.НОМЕР_1, що належав ОСОБА_2, скориставшись відсутністю власника автомобіля, шляхом вільного доступу, проник в салон, повернувши ключ, який був в замку запалення, завів двигун автомобіля, після чого розпочав рух автомобіля, тим самим незаконно заволодів транспортним засобом.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю, фактичні обставини справи не оспорював та показав, що перебуваючи на мийці на автозаправочному комплексі «БРСМ», що по пр-ту Маяковського, 54\1 в м. Києві, на мийку приїхав його знайомий ОСОБА_3 на автомобілі "Альфа Ромео 166» Д.Н.З.НОМЕР_1. ОСОБА_3 передав автомобіль та ключі від автомобіля працівнику комплексу на ім'я НОМЕР_4, і попросив його, ОСОБА_1, проконтролювати роботу останнього. Після мийки автомобіля він сів за кермо автомобіля «Альфа Ромео», завів двигун ключами, які взяв у НОМЕР_4, і поїхав кататись. По дорозі на вул. Данькевича в м. Києві він був затриманий працівниками міліції. При цьому ОСОБА_1 показав, що ОСОБА_3 не передавав йому ключі від автомобіля і не давав дозволу кататися на його автомобілі.
Аналізуючи покази підсудного, суд доходить до висновку, що його винність в інкримінованому злочині доведена повністю.
Визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, з'ясувавши правильне розуміння підсудним та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин за відсутності сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, роз'яснивши їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку, суд вважає вину підсудного ОСОБА_1 доведеною і кваліфікує його дії за ст. 289ч.1 КК України, як незаконне заволодіння транспортним засобом.
При призначенні покарання підсудному суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого злочину, обставини справи, ненастання тяжких наслідків, особу підсудного, який раніше не судимий, його молодий вік, який за місцем проживання характеризується позитивно.
Обставиною, що пом'якшує покарання підсудного судом визнано - щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного судом не встановлено.
Враховуючи обставини справи, особу підсудного, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства, а тому застосовує до нього покарання у вигляді обмеження волі зі звільненням від його відбування з випробуванням, згідно ст. 75 КК України.
Суд стягує з підсудного судові витрати за проведення судово-дактилоскопічної експертизи.
Питання з речовими доказами суд вирішує відповідно до ст. 81 КПК України.
Цивільно-правові вимоги потерпілого ОСОБА_2, який був визнаний на досудовому слідстві позивачем, суд залишає без розгляду, оскільки він не оголосив в судовому засіданні свою позовну заяву згідно вимог ст. 297 ч.3 КПК України, позовна заява в справі відсутня. При цьому суд виходить також з неможливості позбавити позивача права вирішити питання відшкодування шкоди в цивільно-правовому порядку протягом терміну позовної давності.
На підставі викладеного, керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст. 289ч. 1 КК України і призначити покарання у вигляді трьох років обмеження волі.
На підставі ст. 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи та повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Міру запобіжного заходу до набрання вироком законної сили, ОСОБА_1 залишити без змін - підписку про невиїзд з постійного місця проживання
Строк відбуття покарання ОСОБА_1 обчислювати з часу проголошення вироку.
Речові докази: автомобіль «Альфа Ромео 166» д.н.з.НОМЕР_1 та ключі від автомобіля передати законному володільцю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУ МВС України в м. Києві 720 гривень судових витрат.
На вирок може бути подана апеляція протягом 15 діб з часу його проголошення в Апеляційний суд м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва.