Справа №2-1705 2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2008р. Деснянський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Поливач Л.Д.
при секретарі - Мінчук О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Деснянської районної у м. Києві Ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Деснянської районої у м. Києві Ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер - ОСОБА_2, якому на праві власності належать грошові вклади, що знаходяться в Печерському відділенні №8715 м. Києва, посилаючись на те, що строк для прийняття спадщини вона пропустила з поважних причин.
ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримала, просила суд про його задоволення, при цьому зазначила, що вона людина похилого віку, часто хворіла, а тому своєчасно не звернувся до нотконтори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2. Посилаючись на те, що строк на прийняття спадщини пропущено з поважних причин, ОСОБА_1 просила суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини, тому що вона є єдиною спадкоємицею згідно заповіту.
Представник Деснянської районної у м. Києві Ради до. суду не з"явився, про розгляд справи Рада повідомлена належним чином, на адресу суду надійшов лист з проханням проводити розгляд справи у відсутності їх представника (а.с. 14).
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер ОСОБА_2 (а.с. 9), згідно заповіту від 27.08.2005 року, складеному ОСОБА_2, все майно, що належало йому на праві власності на момент смерті, він заповідав ОСОБА_1 (а.с. 7- копія заповіту).
Згідно вимог ст. 1233 ЦК України, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Відповідно до ч.1 ст. 1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або декілька осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Таким чином, ОСОБА_1 є спадкоємцею після смерті ОСОБА_2 за заповітом,
Судом встановлено, що померлому ОСОБА_2 на праві власності належали грошові вклади, що знаходяться в Печерському відділенні №8715 м. Києва (а.с. 8).
Згідно вимог ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи похилий вік ОСОБА_1 її стан здоров'я, яка протягом тривалого часу часто хворіла, а тому не могла своєчасно звернутись до нотконтори з заявою про прийняття спадщини, за таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин та визначає їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 60, 212 - 215 ЦПК України, ст. ст. 1233, 1235, 1272 ч.3 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати поважними причини пропуску строку для прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_2 та визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини терміном на два місяці після вступу в законну силу судового рішення.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги, або протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.