Справа № 201/5499/18
Провадження № 1-кс/201/3931/2018
УХВАЛА
іменем України
23 травня 2018 року місто Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Ходаківський М.П., з секретарем судового засідання Максимовою О.В., розглянувши у залі суду в м. Дніпро клопотання старшого слідчого СВ Соборного ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області Король М.О. про залучення експерта та проведення експертного дослідження
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ Соборного ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області Король М.О., звернувся до суду з клопотанням в кримінальному провадження №12018040650001228 від 22.05.2018 року, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань від 22.05.2018, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, в обґрунтування якого зазначив наступне:
Досудовим розслідуванням встановлено, що в провадженні Соборного ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження зареєстрованого до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018040650001228 від 22.05.2018 за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до Соборного ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшла заява від ПАТ «Укртелеком», про те, що 18.05.2018 року близько 03:00 годин невстановлені особи перебуваючи біля будинку № 46 по пр. Героїв в м. Дніпро, таємно, шляхом зсуву металевих кришок люків колодязів ККЗ 68-753, 1357 лінії кабельного зв'язку, проникли у середину колодязних люків звідки викрали кабель ТПП 100х2х0,4 - довжиною 30 метрів, чим спричинили ПАТ «Укртелеком» матеріальні збитки.
По приїзду СОГ Соборного ВП, з місця скоєння злочину було виявлено та вилучено фрагменти кабельної продукції ТПП 100х2х0,4 загальною довжиною 30 метрів.
Статтею 242 КПК України передбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права .
Статтею 243 КПК України передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Статтею 244 КПК України передбачено, що у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
2. У клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) виклад обставин, якими обґрунтовуються доводи клопотання;
4) вид експертного дослідження, що необхідно провести, та перелік запитань, які необхідно поставити перед експертом.
До клопотання також додаються копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання.
3. Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.
4. Слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог частини другої цієї статті, повертає його особі, яка його подала, про що постановляє ухвалу.
5. Під час розгляду клопотання слідчий суддя має право за клопотанням учасників розгляду або за власною ініціативою заслухати будь-якого свідка чи дослідити будь-які матеріали, що мають значення для вирішення клопотання.
6. Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.
7. До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.
8. При задоволенні клопотання про залучення експерта слідчий суддя у разі необхідності має право за клопотанням особи, яка звернулася з клопотанням про залучення експерта, вирішити питання про отримання зразків для експертизи відповідно до положень статті 245цього Кодексу.
9. Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.
Дослідивши клопотання та надані докази суд приходить до висновку про те, що клопотання подано з додержанням вимог частини другої статті 244 КПК України, та особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, довела, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Таким чином клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242- 244 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Призначити у кримінальному проваджені товарознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Дніпропетровського НДІСЕ МЮ України.
На вирішення експерта поставити наступне питання:
Яка залишкова вартість викраденого майна, а саме:
?фрагменти кабельної продукції ТПП 100х2х0,4 загальною довжиною 30 метрів на момент скоєння злочину, а саме на 18.05.2018 року.
Для ознайомлення експерту при необхідності представити матеріали кримінального провадження в частині, що стосується експертизи.
Провести судово-товарознавчу експертизу без огляду об'єкту дослідження
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385, КК України, за відмову від дачі висновку і за дачу завідомо неправдивого висновку та за ст. 387 КК України, щодо недопущення розголошення відомостей котрі становлять таємницю досудового розслідування.
Ухвала оскарженню не підлягає та підлягає негайному виконанню.
Строк дії ухвали становить 30 днів з моменту її винесення.
Слідчий суддя М.П. Ходаківський
- Номер: 1-кс/201/3931/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 201/5499/18
- Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Ходаківський М.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.05.2018
- Дата етапу: 23.05.2018