Судове рішення #7238895

Справа № 1-234

2009 рік

В И Р О К

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

28 вересня 2009 р.                                        

    Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого      -     судді СЕНЬКО Л.Ю.

-   з участю секретаря МАЛІЩУК Н.А.

-   прокурора ЛЕВЧУК С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жмеринці кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, заміжньої, позапартійної, непрацюючої, пенсіонерки, раніше не судимої, - у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.310 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Підсудна ОСОБА_1 навесні 2009 року на своїй присадибній ділянці в смт.Браїлів Жмеринського р-ну, незаконно посіяла для власних потреб рослини маку, який в подальшому сама доглядала, обробляла та вирощувала.

29.06.2009 року під час проведення огляду домоволодіння гр-ки ОСОБА_1 по вул..Суворова,46 в смт. Браїлів Жмеринського р-ну Вінницької області працівники міліції виявили та вилучили рослини маку у кількості 330 (триста тридцять) рослин, які є наркотиковмісними рослинами виду «мак снодійний» та відносяться до особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено – макової соломи.

ОСОБА_1 винуватою себе у вчиненні цього злочину визнала повністю.Показала, що злочин вчинила за обставин, викладених вище.Дозволу на посів та вирощування снодійного маку не мала. З кількістю рослин згодна.

У вчиненому щиро розкаялася.

 Відповідно до вимог ч.3 ст.299 КПК України суд прийшов до висновку про недоцільність дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.

Таким чином суд прийшов до висновку, що підсудна ОСОБА_1 незаконно посіяла та вирощувала 330 (триста тридцять) рослин снодійного маку, у кількості сто і більше рослин, який відноситься до особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено – макової соломи, тому вона повинна нести кримінальну відповідальність за ч.1 ст.310 КК України.

При призначенні міри покарання суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винної, обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.

Так, підсудна, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалась; щиро розкаялася у вчиненому; задовільно характеризується за місцем проживання; під час провадження досудового слідства і в судовому засіданні давала правдиві показання і тим самим сприяла установленню істини по справі.

Обставин, що обтяжують покарання судом не встановлено.

З урахуванням наведеного суд вважає, за можливе застосувати до підсудної міру покарання, у вигляді штрафу.

Запобіжний захід щодо підсудної до вступу вироку в законну силу слід залишити без змін – підписку про невиїзд.

Судові витрати слід стягнути з підсудної; речові докази слід знищити.

Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд

З А С У Д И В:

ОСОБА_1  визнати виною та призначити покарання за ч.1 ст.310 КК України у виді штрафу у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень у доход держави.

Запобіжний захід щодо засудженої до вступу вироку у законну силу залишити без змін – підписку про невиїзд.

Речові докази по справі 330 (триста тридцять) рослин снодійного маку, що зберігаються в гаражі №5 Жмеринського РВ ГУМВС, знищити. (а.с.38)

Стягнути з ОСОБА_1 300 (триста) гривень 48 коп. судових витрат на користь НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області (а.с. 34).

На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд.

СУДДЯ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація