Судове рішення #7240421

Справа № 2-5131/09г.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ У К Р А Ї Н И

01 грудня 2009   року                                                                               м. Краснодон

Краснодонський міськрайонний суд Луганської області у складі:

 головуючого судді Маньковської О.О.,

 при секретарі            Ляшенко Г.В.,

розглянувши у  попередньому  судовому засіданні у залі суду м.Краснодона  цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та дружини, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачка  звернулась до суду  з позовом, в обґрунтування якого вказала, що вона перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі з 01.03.2008 року по теперішній час. Від спільного життя сторони мають  малолітнього сина  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  У теперішній час  сторони однією сім»єю не проживають, дитина мешкає з позивачкою, знаходиться на її утриманні та потребує матеріальної допомоги відповідача, у зв’язку з чим, позивачка просить суд стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання  сина  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1\4 частини усіх видів доходів відповідача щомісячно  з моменту подачі позовної заяви  до повноліття дитини.  Крім того, позивачка вказала, що вона перебуває у соціальній відпустці по догляду за дитиною до трьох років, отримує соціальну допомогу, яка менше прожиткового мінімуму, тому теж потребує  матеріальної допомоги відповідача. Враховуючи наведене, позивачка просить суд стягнути з відповідача на  свою користь аліменти на своє утримання в розмірі 1\4 частини доходів позивача, до досягнення дитиною трьох років.

Позивачка  надала до суду заяву, у якій підтримала заявлений позов у повному обсязі та просила суд розглянути справу за її відсутності.

Відповідач також надав суду заяву у якій визнав позов у повному обсязі та просив суд  розглянути справу за його відсутності.

Враховуючи, що відповідач визнав позов, суд вважає можливим розглянути справу  за відсутності сторін та ухвалити рішення у попередньому судовому засіданні.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі  з 01.03.2008 року, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб,  та від спільного життя  мають  сина -   ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у свідоцтві про народження якого вони записані батьками.  

Згідно з довідкою  КП ЖЕК 6 від 07.11.2009 року, ОСОБА_1  мешкає за адресою: м. Краснодон, кв. Шевченко, 35\91 Із зазначеної довідки вбачається, що на утримані позивачки знаходиться її син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Із довідки про заробіток відповідача вбачається, що він має постійне місце роботи, своєчасно отримує заробітну плату, розмір якої незначно перебільшує  розмір мінімальної заробітної плати. Визнавши позов у повному обсязі. відповідач підтвердив. що він має можливість сплачувати аліменти на утримання дитини та дружини у розмірі, вказаному у позові.

Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Беручи до уваги, що дитина мешкає з позивачкою, знаходиться на її утриманні, відповідач не надає позивачці матеріальної допомоги на утримання дитини, хоча має таку можливість, суд вважає необхідним стягнути з відповідача аліменти на користь позивачки на утримання сина  у розмірі 1\4 частини усіх видів  доходу відповідача щомісячно від дня подання позовної заяви до повноліття дитини, оскільки ч.1 ст. 191 СК України передбачено, що аліменти на дитину стягуються по рішенню суду з дня подання позову.

Згідно з п.2 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від мужа – батька дитині до досягнення дитиною трьох років.

Враховуючи те, що позивачка не працює, знаходиться у соціальній відпустці по догляду за дитиною до трьох років, отримує соціальну допомогу, яка менше прожиткового мінімуму,  і тому потребує матеріальної допомоги відповідача, суд вважає необхідним стягнути з відповідача аліменти на її користь на її утримання у розмірі 1\4 частини усіх видів заробітку відповідача щомісячно від дня подання позовної заяви до виповнення дитині трьох років, тобто до 26.07.2012 року.

З відповідача також підлягає стягненню судовий збір на користь держави в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді.

Відповідно до ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,60,130, 212-215, 224-233, 367 ЦПК України, ст. ст. 84,  180-183 СК України, суд

                                                                                   В И Р І Ш И В :

Позов  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини  та дружини -  задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця  ІНФОРМАЦІЯ_4,  на користь  ОСОБА_1 аліменти на утримання    сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі  1\4  частини усіх видів доходів, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно з 11.11.2009 року до повноліття дитини,

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця  ІНФОРМАЦІЯ_4,  на користь  ОСОБА_1 аліменти на її  утримання, у розмірі  1\4  частини усіх видів доходів щомісячно, починаючи з11.11.2009 року  до досягнення дитиною трьох років, тобто до 26.07.2012 року.

Стягнути з    ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 (п"ятдесят одна) гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді в сумі 120 грн.

Відповідно до ст.367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

На рішення може бути подана заява до апеляційного суду Луганської області про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення, та подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Краснодонський міськрайонний суд.

Головуючий:                                                                                   О.О. Маньковська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація