Справа №22ц-913, 2009р.
Головуючий в 1-й інстанції Рябова О.Д.
Категорія:
Доповідач - Цуканова І.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2009 року квітня місяця «08» дня колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючого - Цуканової І.В. Суддів: Капітан І.А.,
Полікарпової О.М. при секретарі - Шешені С. В. з участю адвоката - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу Дніпровського районного суду м. Херсона від «10» лютого 2009 року
за позовом
ОСОБА_4 до ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6
Іллівни, треті особи - Антонівська селищна рада, Перша
Херсонська державна нотаріальні контора, про
встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадщину в порядку спадкування за законом та
за зустрічними позовами
ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання права власності на спадщину за законом та ОСОБА_6, ОСОБА_5 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності на спадщину за законом, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Херсона від 10.02.2009р. провадження у зазначеній справі зупинено до розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
В апеляційній скарзі ОСОБА_7 просив ухвалу суду скасувати, передати питання на новий розгляд до того ж суду, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.
В запереченнях ОСОБА_4 доводи апеляційної скарги не визнала, просила ухвалу суду
залишити без змін, як постановлену з додержанням вимог закону.
Заслухавши доповідача, осіб, що з'явилися в судове засідання, перевіривши законність і обґрунтованість оскаржуваної ухвали, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Постановляючи ухвалу, суд виходив з того, що дану справу неможливо розглянути до вирішення в порядку цивільного судочинства справи за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_7, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Такий висновок суду відповідає змісту п.4 ч.1 ст. 201; п.3 ч.1 ст. 203 ЦПК України, підтверджується поясненнями сторін про знаходження в провадженні місцевого суду спору за позовом ОСОБА_4 про продовження строку для подання заяви про прийняття тієї ж спадщини, що і у справі, по якій розглядається апеляційна скарга, та копією ухвали Дніпровського районного суду м. Херсона від 13.02.2009р. про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
Ухвалу від 10.02.2009р. постановлено судом з додержанням вимог закону, тому підстав для її скасування колегія суддів не вбачає.
Доводи апеляційної скарги до уваги не приймаються, як такі, що не обґрунтовані вимогами закону.
Так, безпідставними є посилання апелянта на необхідність об'єднання вищезазначених справ в одне провадження, оскільки юридичне значення для розглянутої справи має не саме рішення суду про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори, а виконання цього рішення позивачем, що можливо лише після набрання законної сили рішення у разі задоволення позову, і неможливо у разі об'єднання обох справ в одне провадження.
Керуючись ст. ст. 303, п.1 ч.2 ст. 307, п.1 ч.3 ст. 312 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Ухвалу Дніпровського районного суду м. Херсона від 10 лютого 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.