Судове рішення #7251749

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                                                                       

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

08 грудня 2009 року                                                            справа № 2-а-10616/09/1070

    Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді – Балаклицького А.І., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві адміністративну справу


за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Бориспільському районі Київської області

до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Надія»

про про стягнення заборгованості по страховим внескам


в с т а н о в и в :

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні у Бориспільському районі Київської області (далі – Позивач) звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Надія»  (далі – Відповідач) 239 грн. 40 коп. боргу зі сплати страхових внесків   до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Бориспільському районі Київської області .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23 вересня 1999 року N 1105-XIV (далі – Закон № 1105-ХІV) нерегулярно сплачував страхові внески до Фонду, у зв’язку  з чим  за ним утворилась заборгованість в сумі 239,40 грн.

Представник позивача в заяві про розгляд справи в порядку письмового провадження від 08.12.2009 року вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі і просить суд позов задовольнити.    

Відповідач в письмовій заяві від 08 грудня 2009 року заявив, що проти позову заперечує, просить суд розглядати справу без його участі, в порядку письмового провадження.

Відповідач позов не визнає з підстав викладених в письмових запереченнях.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Сільськогосподарський виробничий кооператив «Надія» зареєстроване у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Бориспільському районі Київської області як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності 10 липня 2001 року, що підтверджується страховим свідоцтвом № 1004000654.

Відповідно до ст. 10 Закону № 1105-ХІV  відповідач є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України .

Відповідно до ст. 45 Закону № 1105-ХІV, роботодавець як страхувальник зобов’язаний: своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. Сільськогосподарський виробничий кооператив «Надія» зобов’язані були до 13 січня 2009 року щомісячно сплачувати позивачу страхові внески в розмірі 1,09 %, а після 13 січня 2009 року – 0,99 % від фонду заробітної плати.

Як пояснив представник позивача, станом на 01.11.2009 року за Відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду в сумі 239,40 грн.

Заборгованість Відповідача підтверджується наявною в матеріалах справи копією розрахункових відомостей про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків за 9 місяців 2009 року.

До цього часу заборгованість Відповідачем в добровільному порядку не погашена.

Фінансування Фонду, відповідно до ст. 46 Закону здійснюється за рахунок внесків роботодавців.

Відповідно до ст. 52 Закону Страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов’язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону.

За прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків із страхувальника стягується пеня згідно із законом.

За несвоєчасне та неповне нарахування і сплату страхових внесків, приховування (заниження) суми заробітної плати (доходу), на яку нараховуються страхові внески, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо страхових внесків, несвоєчасне інформування Фонду соціального страхування від нещасних випадків про чисельність працівників, річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), суму заробітної плати на підприємстві, нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, про зміни технології робіт або виду діяльності підприємства, ухилення від подання заяви про взяття на облік або несвоєчасне подання заяви про взяття на облік у Фонді соціального страхування від нещасних випадків, за вчинення дій, що перешкоджають уповноваженим особам органів Фонду соціального страхування від нещасних випадків у здійсненні перевірок, страхувальник притягується до відповідальності згідно із законом.

Згідно з ст. 55 Закону спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.

Органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків мають право: застосовувати фінансові санкції, передбачені Законом; порушувати в установленому законом порядку питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків.

Відповідно до пункту 36 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування України затвердженої Постановою Фонду соціального страхування України - недоїмка по платежах, не сплачена в установлений строк

особами, які наймають окремих громадян за договорами, стягується за рішенням суду.

Отже, враховуючи викладене, та з огляду на те, що відповідачем не надано суду доказів, які б спростовували доводи позивача, позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 239,40 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки, спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача – суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 10, 45, 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», статтями 69, 70, 71, 112, 122, 136, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

           

п о с т а н о в и в:

   

Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Бориспільському районі Київської області – задовольнити.

    Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Надія» (08335, Київська область, Бориспільський район, с. Іванків, вул. Центральна, 13-а, код ЄДРПОУ 30640661) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Бориспільському районі Київської області (код ЄДРПОУ 30640661) заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 239 (двісті тридцять дев’ять) гривень 40 коп .

    Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

    Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя: / підпис/

З оригіналом згідно

Суддя                                                                                             А.І.Балаклицький

         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація