Судове рішення #7252945

                                            Справа № 2-6240/09

                        УХВАЛА

14 жовтня   2009 року                                     селище Покотилівка

    Суддя Харківського районного суду Харківської області Пілюгіна О.М. розглянувши матеріали позовної заяви Приватної фірми «Орнатус» до Тендерного комітету Комунальної установи «Хорошевський геріартричний пансіонат» про визнання дій щодо прийняття рішення про відмову від договору поставки незаконними,

                        ВСТАНОВИВ:

    Позивач звернувся до суду з позовом та просить визнати незаконними дії Тендерного комітету Комунальної установи «Хорошевський геріартричний пансіонат» щодо прийняття рішення про відмову від договору поставки  № 199/03/09 від 04 березня 2009 року.

    Зі змісту позовної заяви і суті позовних вимог, доданих матеріалів вбачається, що спірні правовідносини виникли між юридичними особами та позивач фактично оспорює розірвання в односторонньому порядку договору  поставки № 199/03/09 від 04 березня 2009 року , укладеного між Приватною фірмою « Орнатус » та Комунальною установою «Хорошевський геріартричний пансіонат».     Відповідно до статті 1  Господарського процесуального кодексу України, право на звернення до господарського суду за захистом своїх  порушених  або оспорюваних прав і охоронюваних законом  інтересів,  а  також  для  вжиття передбачених  цим  Кодексом  заходів,  спрямованих  на запобігання правопорушенням мають: підприємства,  установи,  організації, інші юридичні особи (у тому  числі  іноземні),  громадяни,  які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули   статусу   суб'єкта  підприємницької  діяльності  (далі  - підприємства  та   організації),  згідно   з   встановленою   підвідомчістю господарських справ.

    Відповідно до п. 1 ч. 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України г осподарським судам підвідомчі  справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів.

    Відповідно до ч.1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд  таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

    Відповідно до  ст. 122 ч. 2 п. 1  ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.

    Таким чином, позивач звернувся до суду з позовом та  фактично просить вирішити спір що виник між юридичними особами щодо виконання умов господарського договору, тому зазначений спір не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства  і позивачу необхідно відмовити у відкритті провадження та роз’яснити що для вирішення зазначеного спору йому необхідно звернутися до господарського суду.

Керуючись ч. 1 ст. 15,  п.1 ч. 2 ст. 122   ЦПК України,

УХВАЛИВ:

    Відмовити у відкритті провадження Приватній фірмі «Орнатус»  по цивільній справі за позовом  до Тендерного комітету Комунальної установи «Хорошевський геріартричний пансіонат»  про визнання дій щодо  прийняття рішення про відмову від договору поставки незаконними.

    Роз’яснити позивачу  Приватній фірмі «Орнатус»   що для вирішення спору необхідно звернутися до господарського суду.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Харківський районний суд Харківської області шляхом подачі у п’ятиденний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги.

Суддя                                     О.М. Пілюгіна

                               

                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація