Справа № 2-о-166/09
УХВАЛА
16 листопада 2009 року селище Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі:
Головуючого судді Пілюгіної О.М.
За участю секретаря Шмулич А.Г.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа ОСОБА_2,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з заявою, та просить встановити факт його родинних відносин з батьком ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, заінтересована особа ОСОБА_2. В обґрунтування своїх вимог посилається на те що мають місце розбіжності у написанні його прізвища та прізвища його батька. Так, він має прізвище «ОСОБА_3», а в свідоцтві про смерть його батька вказане прізвище «ОСОБА_3». При зверненні до нотаріальної контори йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті батька, оскільки мають місце вищевказані розбіжності у написанні прізвищ. Заінтересована особа по справі ОСОБА_2 є дружиною його померлого батька.
У судовому засіданні заявник підтримав заявлені вимоги та просив їх задовольнити посилаюсь на обставини викладені у заяві.
Заінтересована особа у судовому засіданні проти встановлення факту родинних відносин між заявником та померлим ОСОБА_3 заперечувала, посилаючись на те, що все життя, її чоловік мав прізвище «ОСОБА_3». Одружувалась вона з ним як з ОСОБА_3 і має прізвище після реєстрації шлюбу «ОСОБА_2» та нічого іншого їй не відомо. Крім того пояснила, що у них с заявником існує спір про право на спадщину після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і якщо він бажає отримати спадщину та гроші, то йому необхідно доказати своє право у судовому порядку.
Суд, заслухавши пояснення, заявника, заінтересованої особи, вивчивши матеріали справи, вважає що заява підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
Факт встановлення родинних відносин, про який просить заявник, має для нього юридичне значення, оскільки він претендує на спадкове майно, яке залишилося після смерті ОСОБА_3 Разом з тим, право на спадщину ОСОБА_1 оспорюється іншим спадкоємцем першої черги за законом – дружиною.
Таким чином, при розгляді справи в порядку окремого провадження виник спір про право цивільне – право на спадщину.
Відповідно до ч. 6 ст. 235 ЦПК України, якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, суд залишає заяву без розгляду.
На підставі ст. 235 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа ОСОБА_2 – залишити без розгляду.
Роз’яснити, ОСОБА_1 що він має право подати позов до спадкоємців на загальних підставах.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.М. Пілюгіна