Справа 2-1614/ 2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Ковель 19 жовтня 2009 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області під головуванням
судді Миронюка М.Г. ,
за участю секретаря Посполітак Г.О.,
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про розірвання шлюбу з ОСОБА_2, мотивуючи тим, що з відповідачкою по справі перебуває у шлюбі з 19 жовтня 1983 року. Діти від шлюбу повнолітні . Спільне життя не склалось по причині несумісності характерів , стосунки між ними напружені , часто виникають конфлікти , відсутні спільні інтереси . С умісне життя і збереження сім’ї стали неможливими , шлюбні відносини фактично припинилися . Шлюб існує лише формально . П одальше збереження шлюбу неможливе, а тому позивач просить шлюб розірвати.
В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав і суду пояснив , що викладені обставини свідчать про неможливість відновлення шлюбних відносин. Подальше збереження шлюбу за обставин, що склались, є недоцільним і тому просить шлюб розірвати.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилась , хоча належним чином був повідомлений про дату , час та місце розгляду справи , про що свідчать поштові повідомлення про відправлення судової повістки про виклик у суд . Про причини неявки суд не повідомив .
Суд вислухавши пояснення позивача, який не заперечує проти заочного розгляду справи, дослідивши письмові докази по справі, приходить до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Згідно представленого суду свідоцтва про укладення шлюбу І-ЕГ № 350806 від 19.10.1983 року сторони вступили в юридичний шлюб , який зареєстровано Рожищенським райвідділом ЗАГС Волинської області , актовий запис № 94 .
В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 не заперечує , щоб судові витрати, пов’язані з оформленням розлучення в органах РАЦСу поклали на нього .
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.10,60,212,213,215,218,224,225,226,228 ЦПК України та ст.110, 112 СК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , укладений 19 жовтня 1983 року , який зареєстровано Рожищенським райвідділом ЗАГС Волинської області , актовий запис № 94 .
При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 17 ( сімнадцять ) гривень держмита , ОСОБА_2 від сплати звільнити.
ОСОБА_2 на заочне рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії до Ковельського міськрайонного суду може бути подано заяву про його перегляд .
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги , з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України .
Головуючий М.Г. Миронюк