Справа № 2-317 2007 року
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
13 лютого 2007 року м. Оріхів
Оріхівський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Галчанського СВ.,
при секретарі Вискребєнцевій А.О.,
за участю позивача Сиротенко Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з цим позовом в якому зазначає, що:
1)її син одружився з Відповідачкою і Позивач прописала в квартирі АДРЕСА_1 Відповідача - дружину свого сина;
2)три роки тому Відповідач виїхала з квартири і проживає на даний час в м. Запоріжжя. Неповнолітня донька Відповідача проживає разом з матір'ю.
3) Відповідач не виконує обов'язків, пов'язаних з утриманням житлового приміщення, оплатою комунальних послуг.
Добровільно Відповідач відмовляється виписатися з квартири. Позивач просить визнати ОСОБА_2 та її доньку ОСОБА_3, 1998 року народження такими, що втратили право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1.
У судовому засіданні Позивач підтримала позовні вимоги з підстав, викладених в позові, просила позов задовольнити.
Відповідач, повідомлена належним чином, у судове засідання не з'явилась і не повідомила суд про причину неявки. Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, представника третьої особи, повідомлених належним чином, відповідно до вимог ч.4 ст.169 ЦПК України суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, приходить до наступних висновків.
В судовому засіданні, відповідно до відомостей ордеру на жиле приміщення №24 від 05 липня 1999 року, виданому ОСОБА_1 встановлено, що її сім'я складається з трьох чоловік та їм надається право зайняття жилого приміщення жилою площею 43,45 кв. м загальною площею 65,71 кв. м в квартирі №АДРЕСА_1 Запорізької області. ОСОБА_1 має такий склад сім'ї: ОСОБА_4 - чоловік, ОСОБА_5 - син. Тобто житлове приміщення Відповідачам не надавалось. Позивач надала дозвіл на прописку та проживання Відповідачам, але ОСОБА_2 протягом трьох років у даному житловому приміщенні не проживає, не виконує обов'язків, пов'язаних з утриманням житлового приміщення, оплатою комунальних послуг.
Відповідно до ч.2 ст.107 ЖК України якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім7, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.
Таким чином, з'ясувавши фактичні обставини, дійсні причини позову, суд вважає за необхідне позов задовольнити.
Відповідно до ч.4 ст.169 Цивільно процесуального кодексу України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Відповідно до ч.1 ст.224 Цивільно процесуального кодексу України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.72,116 Житлового кодексу України, ст.ст.60, ч.4 ст.169, ч.1 ст.224, ст.ст.208, 209, 212-215, 224-226 ЦПК Укради, суд -
ВИРІШИВ
Позов задовольнити.
2
Визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3, 1998 року народження такими, що втратили право на проживання в квартирі №АДРЕСА_1 Запорізької області.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка повинна відповідати по формі та змісту вимогам, передбаченим ст.229 ЦПК України. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого Цивільно-процесуальним кодексом України, а саме після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк, протягом якого розглядається заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
В загальному порядку, встановленому Цивільно-процесуальним кодексом України, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути/подано протягом десяти днів з дня
проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після
подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Оріхівського районного суду