Судове рішення #725815
Справа № 2-96/2007 p

Справа № 2-96/2007 p. РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

 

28 лютого 2007року.                                        Савранський районний суд Одеської області

в складі: головуючого                    Бородія В.Є.,

при секретарі                 Когут С.П., -

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Саврань справу за заявою ОСОБА_1 про визначення додаткового строку, достатнього для подання нею заяви про прийняття спадщини, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про визначення їй додаткового строку, достатнього для подання нею заяви про прийняття спадщини.

Заявниця вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1, померла ОСОБА_2, після смерті якої в с. Дубинове Савранського району Одеської області відкрилася спадщина. На підставі ст. 1222 ЦК України вона є спадкоємницею померлої.

Після смерті ОСОБА_2 заявниця фактично вступила у володіння спадковим май­ном, що відповідно до ст. 549 діючого на той час Цивільного кодексу України свідчило про прийняття нею спадщини, і вона не зобов'язана була в обов'язковому порядку подава­ти заяву про прийняття спадщини в нотаріальну контору.

Відповідно до ст. 1269 ЦК України, який набрав чинності 1 січня 2004 року, для прийняття спадщини спадкоємцеві необхідно в обов'язковому порядку подати до нотаріа­льної контори заяву про прийняття спадщини.

В даний час заявниця має бажання узаконити своє володіння спадковим майном, яке залишилося після смерті ОСОБА_2, просить суд визначити їй додатковий строк, до­статній для подання нею заяви про прийняття спадщини.

Вислухавши пояснення заявниці, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява є обґрунтованою, вона узгоджується із встановленими статтями 1268-1270, 1272 ЦК Украї­ни правилами щодо дій, які повинен виконати спадкоємець для прийняття спадщини, а також строків прийняття спадщини, порядку визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, у зв'язку із чим заява підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 10, 60, 79, 213,, 215 ЦПК України, стат­тями 1268-1270, 1272 ЦК України, -

вирішив:

Визначити ОСОБА_1, ме­шканці с Дубинове Савранського району Одеської області, додатковий трьохмісячний строк для подання нею до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка від­крилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_2.

Строк обчислювати з наступного дня після набрання чинності даного рішення.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд, що встановив рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація