Справа №1-30/2007 p.
ВИРОК
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
27 лютого 2007року. Савранський районний суд Одеської області
в складі: головуючого - судці Бородія В.Є.,
при секретарі Кулінченко В.Ю.,
з участю прокурора Ковальчук Т.В.,
адвоката
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Саврань справу про обвинувачення ОСОБА_1, українки, громадянки України, уродженки с Капустянка Савранського району Одеської області, вдови, освіта середня, непрацюючої, мешканки АДРЕСА_1, раніше судимої: 13 березня 2003 року засудженої вироком Савранського районного суду по ст. 185 ч. 3 КК України до трьох років позбавлення волі, відповідно до ст. 75 КК України звільненої від відбування покарання з випробуванням з трьохрічним іспитовим строком, судимість непогашена, обвинуваченої по ст. 263 ч. 1 КК України, -
встановив:
24 червня 2003 року в с Бакша Савранського району Одеської області, працівниками міліції Савранського РВ УМВС, при огляді домогосподарства, належного ОСОБА_1, розташованого по вул. Кошового, 6, було виявлено та вилучено 24 набої до нарізної вогнепальної зброї, які вона незаконно придбала та зберігала по місцю свого мешкання.
Згідно висновку балістичної експертизи № 523 від 24 липня 2003 року 24 набої вилученні 24 червня 2003 року в с Бакша Савранського району Одеської області, в домогосподарстві ОСОБА_1 є боєприпасами до нарізної вогнепальної зброї. Із них 10 патронів калібру 9 мм. використовуються для стрільби з пістолета „Макарова" та з автоматичного пістолета „Стечкіна"; 3 спортивно-мисливські патрони кільцевого запалення вітчизняного виробництва, калібру 5,6 мм., використовуються для стрільби з спортивно-мисливської зброї вітчизняного виробництва та для стрільби з вогнепальної зброї іноземного виробництва; 8 спортивно-мисливських патронів до револьверів системи „Наган" 1895 року і „ТОЗ-49" калібру 7,62 мм.; З військові патрони, калібру 5,45 мм., використовуються для стрільби з автомата „Калашнікова" зразка 1974 року. Дані 24 набої виготовлені промисловим способом і для стрільби придатні.
Висновки суду про винність ОСОБА_1 в незаконному носінні, зберіганні, придбанні, передачі та збуті бойових припасів без передбаченого законом дозволу ґрунтуються на доказах, безпосередньо досліджених судом при розгляді даної кримінальної справи.
Підсудна ОСОБА_1 у судовому засіданні винною себе в скоєнні злочину визнала повністю і пояснила, що навесні 2003 року в с Бакша Савранського району Одеської області зустріла свою знайому ОСОБА_2, яка попросила її знайти якогось мисливця, щоб продати 24 патрони. Підсудна повідомила ОСОБА_2 про те, що с Капустянка Савранського району Одеської області проживає її знайомий мисливець ОСОБА_3, який може придбати вказані патрони. ОСОБА_1 взяла у ОСОБА_2 патрони і віддала їх ОСОБА_3, але гроші за патрони останній їй не дав. Через місяць ОСОБА_3 повернув ОСОБА_1 24 патрони, пояснивши, що вони йому не підходять для його рушниці, і вона залишила зберігати вказані патрони у себе в будинку. 24 червня 2003 року працівниками міліції Савранського РВ УМВС, при огляді домогосподарства підсудної вказані 24 патрони були виявлені та вилучені. ОСОБА_1 розуміє, що скоїла злочин, кається в скоєному, запевняє суд, що більше скоювати злочинів не буде.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що весною 2003 року йому подзвонила ОСОБА_1 і сказала, що у неї є 24 мисливські патрони, які її попросили продати за 30 грн. ОСОБА_3 був мисливцем і сказав підсудній, щоб вона принесла патрони
2
подивитися. ОСОБА_1 принесла патрони, але ОСОБА_3 побачивши, що це патрони бойові, використовуються до револьвера та іншої вогнепальної зброї, і що вони йому не підходять, сховав вказані патрони у себе вдома в сейфі, маючи намір передати їх працівникам міліції. Через деякий час подзвонила ОСОБА_1 запитала за гроші, і ОСОБА_3 сказав їй, щоб вона прийшла і забрала патрони, тому що вони йому не підходять. Підсудна прийшла і забрала всі 24 патрони.
Крім того, вина підсудної ОСОБА_1 у скоєнні злочину підтверджується: протоколом огляду місця події (а. с. 4), протоколом огляду предметів (а. с. 12), висновком експерта № 533 від 24 липня 2003 року, згідно із яким вилучені у ОСОБА_1 24 патрони -є бойовими припасами до нарізної вогнепальної зброї, виготовлені промисловим способом, для стрільби придатні, а саме: 10 патронів калібру 9 мм. використовуються для стрільби з пістолета „Макарова" та з автоматичного пістолета „Стечкіна"; 3 спортивно-мисливські патрони кільцевого запалення вітчизняного виробництва, калібру 5,6 мм., використовуються для стрільби з спортивно-мисливської зброї вітчизняного виробництва та для стрільби з вогнепальної зброї іноземного виробництва; 8 спортивно-мисливських патронів до револьверів системи „Наган" 1895 року і „ТОЗ-49" калібру 7,62 мм.; З військові патрони, калібру 5,45 мм., використовуються для с'трільби з автомата „Калашнікова" зразка 1974 року (а. с. 37-39).
Суд вважає, що вина підсудної ОСОБА_1 в скоєнні злочину доведена повністю.
Дії підсудної правильно кваліфіковані за ст. 263 ч. 1 КК України, як незаконне носіння, зберігання, придбання, передача та збут бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
Обираючи покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, дані про особу винної.
До обставин, що пом'якшують покарання, суд відносить щире каяття підсудної.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, суд не вбачає.
Суд вважає, що виправлення й перевиховання ОСОБА_1 можливе в умовах без ізоляції від суспільства.
На підставі викладеного, керуючись статтями 71, 75, 76, 263 ч. 1 КК України, статтями 321, 324, 328-339 КПК України Савранський районний суд Одеської області, -
присудив:
ОСОБА_1 визнати винною Bt скоєнні злочину, передбаченого ст. 263 ч. 1 КК України, і призначити їй покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.
На підставі ст. 71 КК України до призначеного покарання частково приєднати ОСОБА_1 невідбуту частину покарання за вироком Савранського районного суду Одеської області від 13 березня 2003 року і остаточно призначити їй покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши їй трьохрічний іспитовий строк, якщо вона протягом іспитового строку не вчинить нового злочину.
Відповідно до ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, та періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Одеській області 54,08 гривень за проведення експертизи.
До вступу вироку в законну силу запобіжний захід щодо ОСОБА_1 залишити попередній - підписку про невиїзд.
Речові докази: бойові патрони - знищити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Одеської області через суд, який постановив вирок, протягом п'ятнадцяти діб з моменту проголошення вироку.