- Відповідач в особі: Регіональна філія "Придніпровська залізниця" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця"
- Відповідач (Боржник): Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця"
- Позивач (Заявник): Приватне акціонерне товариство "ПІВНІЧНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ"
- Заявник апеляційної інстанції: Приватне акціонерне товариство "Північний гірничо-збагачувальний комбінат"
- Відповідач в особі: ПАТ "Українська залізниця"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.07.2018 м.Дніпро Справа № 904/290/18
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді Орєшкіної Е.В. (доповідач),
суддів Кузнецової І.Л.,Подобєда І.М.,
секретар судового засідання: Абадей М.О.,
представники сторін:
від позивача: Ніколенко М.Є., представник, довіреність №118/81 від 11.06.2018;
від відповідача: Салуха Г.Л., представник, довіреність №1774 від 26.10.2017;
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Північний гірничо-збагачувальний комбінат" на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 06.04.2018 у справі №904/290/18 (суддя Ліпинський О.В., повний текст рішення складений 06.04.2018)
за позовом: Приватного акціонерного товариства "Північний гірничо-збагачувальний комбінат", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
до відповідача: Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", м. Дніпро
про стягнення 87 250 грн. 49 коп.,
ВСТАНОВИВ:
У січні 2018 року Приватне акціонерне товариство "Північний гірничо-збагачувальний комбінат" (надалі - ПАТ "Північний ГЗК") звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (надалі - ПАТ "Українська залізниця") на свою користь 87 250 грн. 49 коп. штрафу за несвоєчасну доставку порожніх вагонів у серпні 2017 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що за період з 01.08.2017 по 31.08.2017 відповідачем здійснено перевезення порожніх вагонів до станцій призначення Терни та Рядова Придніпровської залізниці одержувач - ПАТ "Північний ГЗК"; вказані перевезення оформлені залізничними накладними (а.с.12-172, т.1); вантаж відповідачем доставлено позивачу із порушенням встановленого терміну доставки, визначеного статтею 41 Статуту залізниць України та Правилами обчислення термінів доставки вантажу, у зв'язку із чим відповідачеві нарахована сума штрафу за несвоєчасну доставку вантажу у період з 01.08.2017 по 31.08.2017, що складає 87 250 грн. 49 коп.
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 06.04.2018 у справі №904/290/18 (суддя Ліпинський О.В.) позов задоволено частково; з ПАТ "Українська залізниця" на користь ПАТ "Північний ГЗК" стягнуто 68 805 грн. 36 коп. штрафу за несвоєчасну доставку порожніх вагонів та 1 389 грн. 50 коп. судового збору; в решті позову відмовлено.
Частково відмовляючи позивачу у задоволенні позовних вимог, місцевий господарський суд зазначив, що діючим законодавством України не встановлена відповідальність перевізника перед вантажоодержувачем за несвоєчасну доставку рухомого складу власності ПАТ «Укрзалізниця», тому суд не вбачає підстав для застосування до відповідача штрафу в розмірі 18 445 грн. 13 коп. за несвоєчасну доставку вантажів за залізничними накладними №№45049731, 51394856, 51552909, 51553139.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушенням судом норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, просить Дніпропетровський апеляційний господарський суд в частині відмови у задоволенні позовних вимог його скасувати, прийняти нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.
Апелянт зазначає, що місцевим господарським судом неправомірно відмовлено у стягненні штрафу за несвоєчасну доставку порожніх вагонів за накладними №№45049731, 51394856, 51552909, 51553139 у розмірі 18 445 грн. 18 коп., оскільки за зазначеними накладними дійсно перевозились вагони, що належать Регіональній філії "Придніпровська залізниця" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", проте за даним видом вагонів (хопери) плата за користування вагонами нараховується за тарифами для власних або орендованих вагонів згідно ч.5 р.5 Збірнику тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги. До того ж, вказує, що у пам'ятках про подавання вагонів форми ГУ-45 дані вагони не позначались особливою приміткою.
Відповідач проти доводів апеляційної скарги заперечив, вважає їх необґрунтованими та безпідставними, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, рішення суду першої інстанції - без змін.
Заслухавши суддю-доповідача та пояснення присутніх в судовому засіданні представників сторін, дослідивши матеріали справи, Дніпропетровський апеляційний господарський суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що у серпні 2017 року Публічним акціонерним товариством "Українська залізниця" здійснено перевезення порожніх вагонів до станцій призначення Терни та Рядова Придніпровської залізниці, одержувач - ПАТ "Північний ГЗК ".
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що під час здійснення вказаних перевезень відповідачем допущено прострочення термінів доставки, що підтверджується календарними штемпелями на залізничних накладних (а.с.12-172), а саме: вагони доставлено одержувачу з порушенням терміну доставки, визначеного статтею 41 Статуту залізниць України та Правилами обчислення термінів доставки вантажу, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 № 644, у зв'язку з чим Позивач нарахував та просить суд стягнути з відповідача штраф у загальному розмірі 87 250 грн. 49 коп., що і є причиною спору.
Відповідно до ч.2 ст.908 Цивільного кодексу України загальні умови перевезення визначаються цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них.
Умови перевезення вантажу, пасажирів і багажу окремими видами транспорту, а також відповідальність сторін щодо цих перевезень встановлюються договором, якщо інше не встановлено цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них.
Згідно ч.ч.1-3 ст.909 Цивільного кодексу України за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.
Договір перевезення вантажу укладається у письмовій формі.
Укладення договору перевезення вантажу підтверджується складенням транспортної накладної (коносамента або іншого документа, встановленого транспортними кодексами (статутами).
Згідно ст.5 Статуту залізниць України на підставі цього Статуту Мінтранс затверджує Правила перевезення вантажів та інші нормативні документи, які є обов'язковими для всіх юридичних і фізичних осіб на території України.
Пунктом 8 ст.6 Статуту залізниць України визначено, що накладна це основний перевізний документ встановленої форми, оформлений відповідно до цього Статуту та Правил і наданий залізниці відправником разом з вантажем. Накладна є обов'язковою двосторонньою письмовою формою угоди на перевезення вантажу, яка укладається між відправником та залізницею на користь третьої сторони одержувача. Накладна супроводжує вантаж на всьому шляху перевезення до станції призначення.
Відповідно до ст. 22 Статуту залізниць України за договором залізничного перевезення вантажу залізниця зобов'язується доставити ввірений їй вантажовідправником вантаж у пункт призначення в зазначений термін і видати його одержувачу, а відправник зобов'язується сплатити за перевезення встановлену плату.
За приписами ст. 41 Статуту залізниць України залізниці зобов'язані доставити вантажі за призначенням в установлені терміни. Терміни доставки вантажів і правила обчислення термінів доставки вантажів встановлюються Правилами обчислення термінів доставки вантажів, виходячи з технічних можливостей залізниць. Обчислення терміну доставки починається з 24-ої години дати приймання вантажу до перевезення. Вантаж вважається доставленим вчасно, якщо на станції призначення він вивантажений засобами залізниці, про що повідомлено одержувача, або якщо вагон (контейнер) з вантажем подано під вивантаження засобами одержувача до закінчення встановленого терміну доставки.
Статтею 116 Статуту залізниць України передбачено, що за несвоєчасну доставку вантажів і порожніх вагонів, що належать підприємствам, організаціям, установам, громадянам - суб'єктам підприємницької діяльності або орендовані ними, залізниця сплачує одержувачу штраф (якщо не доведе, що прострочення сталося не з її вини) у розмірі: 10 відсотків провізної плати - за прострочення на дві доби; 20 відсотків провізної плати - за прострочення на три доби; 30 відсотків провізної плати - за прострочення на чотири і більше діб.
Зазначений штраф не сплачується, якщо вантаж не було вивезено одержувачем із станції впродовж доби після одержання повідомлення про прибуття вантажу або якщо в цей же термін одержувач не розкредитує перевізні документи на вантаж, що прибув.
Залізниця не несе відповідальності за порушення термінів доставки, якщо порушення сталося внаслідок стихійного лиха або з інших, не залежних від залізниці обставин.
Пунктом 1.1 Правил оформлення перевізних документів, затверджених наказом Міністерства транспорту України №644 від 21.11.2000, а також ст.23 Статуту залізниць України передбачено, що на кожне відправлення вантажу, порожніх власних, орендованих вагонів та контейнерів відправник падає станції відправлення перевізний документ (накладну). Накладна згідно з цими Правилами може оформлятися і надаватися в електронному вигляді (із накладенням електронного цифрового підпису). Електронний перевізний документ та його паперова версія мають однакову юридичну силу.
Пунктом 1.1 Правил обчислення термінів доставки вантажу, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 №644, визначено терміни, в які залізниці зобов'язані доставляти вантажі за призначенням, зокрема, відповідно до п.п.1.1.1 вказаного пункту, у разі перевезення вантажною швидкістю: маршрутними відправками; вагонними відправками та відправками у великотоннажних контейнерах; дрібними відправками та відправками в середньотонажних контейнерах, терміни доставки вантажу обчислюється виходячи з 1 (однієї) доби на повні та неповні 320, 200 та 150 км відповідно.
Згідно п.1.2 Правил термін доставки вантажу визначається, виходячи з відстані, за яку обчислюється провізна плата.
В п. 2.1 Правил встановлено, що обчислення терміну доставки починається з 24-ї години дати приймання вантажу до перевезення, зазначеної в перевізних документах.
Разом з тим, на підставі п.2.4 Правил терміни доставки вантажів, які обчислюються згідно з пунктом 1, збільшуються, зокрема, на одну добу на операції, пов'язані з відправленням і прибуттям вантажу.
Відповідно до п.п.2.9, 2.10 Правил у разі затримки вантажу в процесі перевезення термін доставки збільшується на термін: виконання митних та інших адміністративних правил; тимчасової перерви в перевезенні, яка трапилася не з вини залізниці; необхідний для ветеринарного огляду та напування тварин; вивантаження зайвої маси, виправлення навантаження або упаковки, а також на перевантаження, які трапилися з вини відправника; інших затримок, які трапились з вини відправника чи одержувача. Про причини затримки вантажу, які дають право залізниці на збільшення терміну доставки, та тривалість цієї затримки повинна бути зроблена відмітка в перевізних документах, яка завіряється підписом працівника станції.
Вантаж вважається доставленим вчасно, якщо на станції призначення він вивантажений засобами залізниці, про що повідомлено одержувача, або якщо вагон (контейнер) з вантажем подано під вивантаження засобами одержувача до закінчення встановленого терміну доставки.
Згідно п.8 Правил датою фактичної видачі вантажу вважається дата його вивозу з території станції в разі вивантаження засобами залізниці, або дата подачі вагона під вивантаження, якщо воно здійснюється одержувачем на місцях загального або незагального користування.
Виходячи з зазначених вище норм законодавства, термін доставки вантажів визначається добою (24 години).
Строки доставки вантажу, встановлені п.1.1 Правил обчислення термінів доставки вантажів, є граничними, за порушення яких законодавством України передбачені штрафи.
Згідно ст. 130 Статуту залізниць України належним доказом прострочення доставки вантажу залізницею є накладна.
В Інформаційному листі Вищого господарського суду України №01-06/420/2012 від 04.04.2012 "Про обчислення термінів доставки залізницею вантажів та визначення розміру штрафу за порушення цих термінів" зазначено, що встановлений статтею 116 Статуту штраф застосовується у разі прострочення доставки вантажу на дві доби (більше ніж на 48 годин), на три доби (більше ніж на 72 години) і на чотири доби (більше ніж на 96 годин). Якщо прострочення доставки вантажу допущено залізницею менш як на дві доби (не більше 48 годин), що обчислюється з 24-ої години дати приймання вантажу до перевезення, то підстави для нарахування передбаченого статтею 116 Статуту штрафу відсутні.
Позивачем надано розрахунок суми штрафу за несвоєчасну доставку вантажу за серпень 2017, розмір якого склав 87 250 грн. 49 коп., по кожній залізничній накладній окремо з урахуванням відстані перевезення, залізничного тарифу, дат приймання вантажу до відправлення та дат прибуття вантажу на станцію призначення, встановленого терміну доставки та фактичного терміну доставки вантажу (а.с.8-11).
Матеріалами справи підтверджено, що за залізничними накладними №№38399796, 47545173, 47740295, 40008542, 40515082, 47507843, 47622691, 34129494, 47452461, 47890850, 47559521, 47634043, 34082370, 34155853, 34155887, 34161612, 47840392, 47948120, 47930060, 47930102, 47930110, 47930201, 47943931, 47943964, 47943980, 40008302, 40806549, 40872491, 40887044, 40887069, 45075868, 45075900, 45075926, 45075934, 45075942, 45075967, 45075983, 45076031, 45076056, 45076064, 45076072, 45076080, 45076098, 45076106, 45076114, 45076205, 45076213, 45076221, 45076247, 45076254, 45076270, 45076288, 45150935, 45152238, 45152295, 45171329, 45075892, 45075918, 45075975, 45076049, 45076122, 45076189, 45076197, 45076296, 45145695, 47968318, 34263087, 34270066, 34285031, 45000593, 45000619, 45000627, 45000643, 45071271, 45071289, 45071297, 45071388, 45113362, 45113370, 45113438, 45113446, 45113461, 47943907, 47943923, 47943956, 47943998, 47944004, 34248245, 45122603, 45143609, 45195633, 34313601, 34294074, 34333500, 38599213, 34364356, 45071354, 45136637, 45136769, 34383653, 34383885, 34384040, 34384230, 34384230, 34403600, 38693222, 41358102, 45658630, 45704038, 34412452, 34452870, 34456277, 34456350, 41348087, 41516022, 41520479, 45439130, 45746203, 45917218, 34518928, 34521674, 34522144, 34523225, 34523266, 34523274, 34534537 вантаж відповідачем доставлено позивачу із порушенням встановленого терміну доставки, визначеного ст. 41 Статут залізниць України та Правилами обчислення термінів доставки вантажу, що підтверджується календарними штемпелями на накладних та частково не заперечується відповідачем.
Колегія суддів погоджується з висновком місцевого господарського суду, що вимоги стосовно стягнення штрафу за вказаними накладними є обґрунтованими в частині суми 68 805 грн. 36 коп., решта вимог заявлена необґрунтовано і підлягає відхиленню.
Відповідач заперечує щодо нарахування позивачем штрафу за несвоєчасну доставку вантажу за накладними: №47476692 у розмірі 202 грн. 53 коп., №47452305 у розмірі 202 грн. 53 коп., №38314209 у розмірі 716 грн. 43 коп., №45049731 у розмірі 930 грн. 78 коп., №51394856 у розмірі 15 060 грн. 28 коп., №51552909 у розмірі 2 181 грн. 44 коп., № 51553139 у розмірі 272 грн. 63 коп.
Зокрема, відповідач вважає неправомірними вимоги позивача щодо стягнення штрафу в розмірі 18 445 грн. 13 коп. за накладними №№ 45049731, 51394856, 51552909, 51553139, згідно з якими здійснювалось перевезення порожніх вагонів власності перевізника - філіалу "Панютинський вагоноремонтний завод "ПАТ "Укрзалізниця".
Вагони, які слідували за накладними №45049731, №51394856 , №51552909, №51553139 є власністю філіалу "Панютинський вагоноремонтний завод ПАТ "Укрзалізниця", про що зазначено у графі 20 накладних "Найменування вантажу".
Згідно ст. 116 Статуту залізниць України за несвоєчасну доставку вантажів і порожніх вагонів, що належать підприємствам, організаціям, установам, громадянам - суб'єктам підприємницької діяльності або орендовані ними, залізниця сплачує одержувачу штраф (якщо не доведе, що прострочення сталося не з її вини).
Статтею 116 Статуту залізниць України втсановлена відповідальність за прострочення в доставці порожніх вагонів власних і орендованих вагонів, які не належать перевізнику.
Оскільки, законодавством України не встановлена відповідальність перевізника перед вантажоодержувачем за несвоєчасну доставку рухомого складу власності ПАТ "Укрзалізниця", колегія суддів не вбачає підстав для застосування до відповідача штрафу в розмірі 18 445 грн. 13 коп. за несвоєчасну доставку вантажів за залізничними накладними №№ 45049731, 51394856, 51552909, 51553139.
Посилання ж апелянта на ч.5 р.5 Збірнику тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги, відповідно до якого за затримку на станції призначення чи на підходах до неї або на станції відправлення власних та орендованих вагонів з вини одержувача, відправника або власника (орендаря) вагонів залізниці сплачується плата в розмірі 50% ставок, колегія суддів вважає помилковим, оскільки в ньому йдеться про інші обставини, які не стосуються спірних взаємовідносин сторін.
Доводи апелянта відносно того, що у пам'ятках про подавання вагонів форми ГУ-45 дані вагони не позначались особливою приміткою, колегія суддів до уваги не приймає, оскільки, як вже зазначено вище, у відповідності до ст. 130 Статуту залізниць України, належним доказом прострочення доставки вантажу залізницею є накладна, та з вищезазначених накладних вбачається, що вагони, які слідували за ними є власністю відповідача.
З матеріалів справи вбачається, що за накладними №№47476692, 47452305, 38314209 відбувалась затримка порожніх власних вагонів на шляху прямування в зв'язку з усуненням їх технічних несправностей.
Відповідно до п. 4.1. Правил експлуатації власних вантажних вагонів, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України 29.01.2015 №17 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14.02.2015 за № 168/26613, випуск власних вантажних вагонів на колії загального користування допускається після відповідного огляду їх технічного стану працівниками вагонного господарства.
Пунктом 4.2. Правил встановлено, що при перебуванні власних вантажних вагонів на коліях загального користування їх технічне обслуговування проводиться так само, як і для вагонів інвентарного парку залізниць. Для організації безперебійної експлуатації власних вантажних вагонів на коліях загального користування власник (орендар, оператор) вагонів може укласти договір із залізницею (вагоноремонтним підприємством) про гарантоване усунення несправностей, що виникають під час руху, з відчепленням від поїзда.
На підставі укладених договорів порожні власні вагони були затримані на шляху прямування для усунення несправностей, про що були складені повідомлення встановленої форми ВУ-23 та ВУ-26М.
За накладною №47476692 прийнято до перевезення вагон №58843350 (власник ТОВ "ЄвразТранс Україна", про що зазначено у графі 20 накладної) на станції Запоріжжя - Ліве - Рядова Придніпровської залізниці 20.07.2017 призначенням на станцію Терни.
На шляху прямування по станції Запоріжжя - Ліве у вагоні №58843350 виявлено технічну несправність, про що складено повідомлення форми ВУ-23М від 21.07.2017, після закінчення ремонту складено повідомлення форми ВУ-36М від 30.07.2017. Всього знаходження вагон у ремонті 10 діб.
За накладною №47452305 прийнято до перевезення вагон №58856022 (власник ТОВ "ЄвразТранс Україна", про що зазначено у графі 20 накладної) на станції Запоріжжя - Ліве - Рядова Придніпровської залізниці 19.07.2017 призначенням на станцію Терни.
На шляху прямування по станції Запоріжжя - Ліве у вагоні №58856022 виявлено технічну несправність, про що складено повідомлення форми ВУ-23М від 22.07.2017, після закінчення ремонту складено повідомлення форми ВУ-36М від 30.07.2017. Всього знаходження вагон у ремонті 9 діб.
За накладною №38314209 прийнято до перевезення вагон №61012415 (власник ТОВ "Лемтранс", про що зазначено у графі 20 накладної) на станції Запоріжжя - Ліве - Рядова Придніпровської залізниці 19.07.2017 призначенням на станцію Терни.
На шляху прямування по станції Ліве у вагоні №61012415 виявлено технічну несправність, про що складено повідомлення форми ВУ-23М від 19.07.2017, повідомлення форми ВУ-26М від 26.07.17 для виконання деповського ремонту. Всього знаходження вагон у ремонті 7 діб.
Як зазначає відповідач, затримка вказаних вагонів в процесі перевезення сталася з причин, що залежать від вантажовласника, тому враховуючи п. 2.9 Правил обчислення термінів доставки вантажів, термін доставки збільшується на термін затримки, яка трапилась не з вини залізниці.
Згідно з нормами п. 2.9 Правил обчислення термінів доставки вантажів доказом затримки, яка трапилася з вини відправника чи одержувача, що дає право залізниці на збільшення терміну доставки вантажу, є відмітка в перевізних документах, яка завіряється підписом працівника станції і календарним штемпелем.
Зважаючи на те, що в накладних №№47476692, 47452305, 38314209 відсутні відмітки про причини затримки вантажу, які дають право залізниці на збільшення терміну доставки та тривалість цієї затримки, колегія суддів вважає, що суми штрафу, розраховані позивачем у розмірі 202 грн. 53 коп., у розмірі 202 грн. 53 коп., у розмірі 716 грн. 43 коп. відповідно, заявлено правомірно та підлягають стягненню з відповідача.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що місцевий господарський суд дійшов обґрунтованого висновку відносно того, що позовні вимоги щодо стягнення штрафу за несвоєчасну доставку вантажу підлягають задоволенню частково у розмірі 68 805 грн. 36 коп., в решті позову слід відмовити; оскаржуване рішення слід залишити без змін.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору, пов'язані з переглядом судового рішення в апеляційній інстанції, покладаються на ПАТ "Північний ГЗК".
Керуючись ст. 129, ст. 276, ст. 282, ст. 284 Господарського процесуального кодексу України, Дніпропетровський апеляційний господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Північний гірничо-збагачувальний комбінат" залишити без задоволення.
Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 06.04.2018 у справі №904/290/18 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складення її повного тексту до Верховного Суду з підстав, встановлених п.2 ч.3 ст. 287 Господарського процесуального кодексу України.
Головуючий суддя Е.В. Орєшкіна
Суддя І.Л. Кузнецова
Суддя І.М. Подобєд
(Повний текст постанови складено 13.07.2018).
- Номер:
- Опис: стягнення штрафу у розмірі 87 250, 49 грн.
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 904/290/18
- Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
- Суддя: Орєшкіна Еліна Валеріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.01.2018
- Дата етапу: 06.04.2018
- Номер:
- Опис: стягнення штрафу у розмірі 87 250, 49 грн.
- Тип справи: За заявою сторони (друга iнстанцiя)
- Номер справи: 904/290/18
- Суд: Дніпропетровський апеляційний господарський суд
- Суддя: Орєшкіна Еліна Валеріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.05.2018
- Дата етапу: 10.07.2018