Судове рішення #7262755

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №2а-7140/09/1370

  ПОСТАНОВА

                                              ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  10 листопада 2009 року                                                                        

Львівський окружний адміністративний суд в складі

головуючого-судді                                                                Мартинюка В.Я.

при секретарі судового засідання                                      Колтун Ю.М.

з участю відповідача ОСОБА_1

перекладача  ОСОБА_2

представника

 від позивача :  Хом’як Є.Л. – начальник відділення (довіреність від 29.04.2009 року);


розглянувши справу у відкритому судовому засіданні в м.Львові за позовом  Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянки Монголії ОСОБА_1 про примусове видворення за межі території України,

ВСТАНОВИВ:

Мостиський прикордонний загін Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України звернувся з позовом в адміністративний суд до громадянки Монголії ОСОБА_1 про примусове видворення за межі території України.

    Позивач вважає, що відповідач підлягає видворенню за межі території України за спробу незаконного перетину державного кордону з Республікою Польща по документу, який містить недостовірні відомості про особу.  

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з викладених підстав, просить останні задоволити.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав.

Заслухавши пояснення відповідача та представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.

Як вбачається з протоколу про адміністративне затримання від 01.11.2009 року, в пункті пропуску «Мостиська залізнична станція» під час оформлення потягу №51 сполучення «Київ-Вроцлав» прикордонним нарядом «Перевірка документів» на виїзд з України в Польщу було виявлено громадянку Монголії ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на паспортний контроль надала паспорт громадянки Монголії  для закордонних поїздок на ім’я громадянки Монголії для закордонних поїздок, в якому під час огляду було виявлено, що документ не належить пред’явнику, тобто дана громадянка намагалася перетнути державний кордон України по документу, який містить недостовірні відомості про особу.

Згідно ст.29 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 04.02.1994 року за №   3929-ХІІ   (з наступними змінами та доповненнями), іноземці та особи без громадянства, які вчинили злочин, адміністративні або інші правопорушення, несуть відповідальність на загальних підставах.

Як передбачено ч.2 ст.32 згаданого Закону, іноземець та особа без громадянства можуть бути видворені за межі України за рішенням органів внутрішніх справ, органів охорони державного кордону (стосовно осіб, які затримані у межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після незаконного перетинання державного кордону в Україну) або Служби безпеки України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення, якщо дії іноземця та особи без громадянства грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку, або коли це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.

З огляду на викладене, начальником Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України 01.11.2009 року було прийнято рішення про видворення відповідача в добровільному порядку за межі території України та зобов’язано її покинути територію України до 06.11.2009 року через пункт пропуску через державний кордон України.

Проте, громадянка Монголії ОСОБА_1 вищенаведене рішення не виконала, а тому позивач звернувся до суду про примусове видворення останньої за межі території України.

Відповідно до положень ч.5 ст.32 даного Закону, орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Таким чином, враховуючи те, що реалізуючи свої права та свободи, відповідач міг у встановленому порядку іммігрувати в   Україну або іншу Європейську країну на постійне місце проживання, не завдавши шкоди національним інтересам України, знаючи про можливість легально в'їхати до Європейських країн, відповідач вибрав найбільш легкий та незаконний спосіб, грубо порушивши вимоги ст. 25 та ст. 28 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без і громадянства.

Беручи до уваги й те, що у громадянки Монголії ОСОБА_1 відсутні кошти та дійсні документи для повернення на Батьківщину, родинні зв’язки на території України, власне житло, постійні джерела для існування, у суду наявні обґрунтовані підстави вважати, що вона буде ухилятися від виїзду з території України, а тому останню слід примусово видворити до країни походження.

    Щодо вимоги позивача про затримання відповідача, то в цій частині в задоволенні адміністративного позову слід відмовити, оскільки у суду відсутні повноваження на здійснення такого з врахуванням положень ст.162 КАС України.

Таким чином, з врахуванням викладених обставин, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим та підставним, а тому підлягає до задоволення в частині примусового видворення відповідача за межі території України. В іншій частині в задоволенні позовних вимог відмовити.

Окрім того, з власної ініціативи суд вважає за необхідне допустити негайне звернення постанови до виконання на підставі ст.256 КАС України.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, а саме частин 2 та 4, такі не належить стягувати з відповідача.

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд  –

П О С Т А Н О В И В :

1.   1.     Позов задовольнити частково.

2.   2.     Примусово видворити за межі території України громадянку Монголії ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1.

3.   3.     В іншій частині в задоволенні позову відмовити.

4.   4.     Постанову звернути до негайного виконання.

5.   5.     Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

6.   6.     Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 10 листопада 2009 року.

Суддя                                                                                          В.Я.Мартинюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація