Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #72657360

               

Провадження №2/155/714/18

Справа №155/1084/18






УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


17 липня 2018 року                                                        місто Горохів


Суддя Горохівського районного суду Волинської області Чонка В.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Лемешівської сільської ради Горохівського району Волинської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом, –


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернулася до суду із позовом до відповідача про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.

17 липня 2018 року до відкриття провадження в даній справі головуючим суддею Чонкою В.В. було заявлено самовідвід.

Свою заяву про самовідвід суддя Чонка В.В. мотивує тим, що в даній справі, згідно довіреності від 17 липня 2017 року, в якості представника позивача виступає ОСОБА_2 З останнім у головуючого судді Чонки В.В. протягом тривалого часу постійно виникають у судових процесах різного роду конфліктні ситуації, а тому він не бажає спілкуватися з даною особою. Вищенаведені обставини можуть викликати сумнів у об’єктивності та неупередженості його як головуючого судді при вирішенні даної справи.

Заява про самовідвід судді підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, які викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.

Згідно ч.1 ст.39 ЦПК України, з підстав, зазначених у статтях 36, 37, і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов'язані заявити самовідвід.

Статтею 40 ЦПК України передбачено, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.

Відповідно до ч.4 ст.10 ЦПК України, суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, судді зобов’язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.

У п.2.5 «Бангалорських принципів поведінки судді» (схвалені резолюцією 2006/23 Економічної та Соціальної ради ООН від 27 липня 2006 року) зазначається, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об'єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви у неупередженості судді.

Таким чином, з метою зняття у сторін будь-яких сумнівів в об'єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, запобігання нарікань на необ'єктивність та неупередженість головуючого судді, а також звинувачень у заінтересованості результатів розгляду справи, запобігання конфліктних ситуацій, які ставлять під сумнів можливу неупередженість головуючого судді, суд приходить до висновку про задоволення заяви про самовідвід.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.36-40 ЦПК України, суд –


УХВАЛИВ:


Заяву судді Горохівського районного суду Волинської області Чонки В.В. про самовідвід задовольнити.

Відвести суддю Чонку Володимира Васильовича від судового провадження, як головуючого у справі за позовом ОСОБА_1 до Лемешівської сільської ради Горохівського району Волинської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лемешівської сільської ради Горохівського району Волинської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом передати до відділу організаційно-документального забезпечення і контролю та інформатизації Горохівського районного суду Волинської області для повторного перерозподілу автоматизованою системою документообігу суду даної справи іншому судді.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Головуючий (підпис)

Згідно з оригіналом.

Суддя Горохівського районного суду

Волинської області                                                                        ОСОБА_3


  • Номер: 2/155/714/18
  • Опис: Бондаревич О.Д. до Лемешівської сільської ради про визнання права власності нанерухоме майно в порядку спадкування за законном першої черги
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 155/1084/18
  • Суд: Горохівський районний суд Волинської області
  • Суддя: Чонка В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено за підсудністю
  • Департамент справи: Локачинський районний суд Волинської області
  • Дата реєстрації: 10.07.2018
  • Дата етапу: 17.07.2018
  • Номер: 2/160/208/18
  • Опис: про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 155/1084/18
  • Суд: Локачинський районний суд Волинської області
  • Суддя: Чонка В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.07.2018
  • Дата етапу: 17.10.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація