Справа 2 -1232 2007 року.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ.
20 лютого 2007 року
Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу у складі:
головуючого - судді Деркач Н.М.
при секретарі Міхєєвої Л.А.
позивачки ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_3.
розглянувши у попередньому судовому засіданні м. Кривого Рогу
цивільну справу за позовом
ОСОБА_1
до територіальної громади в особі Дзержинської
районної ради м. Кривого Рогу про виділення частки у спільному майні, суд -
встановив:
6 лютого 2007 року позивач звернувся з вищевказаним позовом до відповідача вказавши, що у 1994 році разом зі своєю дружиною - ОСОБА_2 приватизували квартиру АДРЕСА_1, про що було- видано свідоцтво про право власності із якого видно, що зазначена квартира належала їм на праві спільної сумісної власності без виділення часток.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла. Після її смерті відкрилась спадщина , яка складається з частини вищевказаної квартири . Він звернувся до нотаріальної контори для оформлення і видачі спадкового майна , але в цьому йому було відмовлено, так як не були виділені частки у спільному майні сторін , що вимушує його звернутися до суду.
Тому він просив виділити йому 1\2 частину квартири АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом нісля смерті ОСОБА_2..
Представник відповідача проти позову не заперечувала .
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 цього кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вислухавши сторони , проаналізуїавши матеріали справи,
суд знаходить вимоги позивача обґрунтдваними і підлягаючими
задоволенню з наступних підстав.
Як видно із матеріалів справи квартира № АДРЕСА_1 належала на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , при цьому частки у спільному майні виділені не були, що видно із свідоцтва про право власності на квартиру виданого 2 січня 1994 року . ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла . Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді частини зазначеної квартири , яку позивач фактично прийняв , так як прописаний в зазначеній квартирі і проживає в ній . Але коли позивач звернувся до нотаріуса за видачею спадщини, то останній йому відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, так як не були виділені частки які належать кожному із сторін.
Відповідно до ст. 355 ЦК України майно, що є у владності двох або більше осіб \ співвласників \ , належить їм на праві спільної власності.
Як видно із свідоцтва про право власності на спірну квартиру остання належить подружжю ОСОБА_1 на праві спільної сумісної власності.
Відповідно до ст. 370 ЦК України співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними* якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Той факт , що як померлій ОСОБА_2 так і позивачу належали саме по 1V2 частині квартири АДРЕСА_1 підтвердив сам позивач зазначивши, що він сумісно і в рівних частках володів з померлою вказаною квартирою і інших домовленостей між ними не існувало.
Тобто, судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1, за життя, належали по 1\2 частина спірної квартири кожному, а тому суд виділяє позивачу 1\2 частину зазначеної квартири , а також у власності померлої
ОСОБА_2 залишає 1\2 частину зазначеної квартири, яка належала їй за її життя..
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. З, 10-11, 60, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 355, 364, 369-370, 1226, 1261 ЦК України,
суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до територіальної
громади в особі Дзержинської районної ради м. Кривого Рогу
про виділення частки у спільному майні - завдоволькити
повністю.
Виділити ОСОБА_1 1/2 частину
квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 57 , 52 кв.м., яка належить йому на підставі свідоцтва про право власності на житло НОМЕР_1 , відповідно до розпорядження НОМЕР_2 та зареєстрованого в Криворізькому БТІ за НОМЕР_3 .
Залишити у власності ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, 1\2 частину квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 57, 52 кв.м., яка належала їй за життя на підставі свідоцтва про право власності на житло на житло НОМЕР_1 , відповідно до розпорядження НОМЕР_2 та зареєстрованого в Криворізькому БТІ за НОМЕР_3 .
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд -першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.