Справа № 2-226/2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2007 року.
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області у складі головуючого Карпенко О.Л. при секретарі Пономаренко Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новоукраїнка справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про перегляд розміру аліментів на утримання дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася з позовом до відповідача посилаючись на те, що рішенням суду від 29 серпня 2005 року з відповідача на користь позивача стягнуто аліменти на утримання дочки ОСОБА_3у розмірі 1/4 частини всіх видів доходів відповідача щомісячно, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Також з відповідача було стягнуто аліменти на її утримання. В теперішній час її матеріальне становище погіршилося і вона просить суд збільшити мінімальну межу аліментів для відповідача до рівня 30 % прожиткового мінімуму встановленого законодавством для дитини відповідного віку, а також стягнути на її користь витрати на правову допомогу у сумі 35 грн.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги і надала додаткові пояснення, що вона не працює і не може знайти роботу, у зв"язку з досягненням дитиною трирічного віку вона втратила право на отримання аліментів від відповідача на своє утримання, а тому її матеріальний суттєво погіршився.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково, так, як в судовому засіданні встановлено слідуюче.
Рішенням Новоукраїнського районного суду від 29 серпня 2005 року з відповідача на користь позивачки стягнено аліменти на утримання їх дочки ОСОБА_3у розмірі 1/4 частини всіх видів доходу відповідача, щомісячно, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (а.с. ).
Відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленністю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров"я когось із них.
З часу постановления попереднього судового рішення матеріальний став позивачки погіршився так, як вона втратила право на отримання аліментів на своє утримання. Позивач утримує дочку лише за рахунок отримуваних від відповідача аліментів, свого власного заробітку не має (а.с. ), розмір отримуваних аліментів в грошовому виразі не постійний і часто є меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Таким, чином суд прийшов до висновку, що мінімальний розмір аліментів, які сплачує відповідач на утримання дочки підлягає збільшенню.
Позовна вимога про стягнення 35 грн. витрат на юридичну допомогу надану позивачці задоволенню не підлягає так, як така допомога їй фактично не надавалася.
2
Керуючись ст. 192 ч. 1 Сімейного кодексу України, ст. 88, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Змінити, встановлений рішеним Новоукраїнського районного суду від 29 серпня 2005 року, розмір аліментів стягуваних з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уроженця с АДРЕСА_1Новоукраїнського району Кіровоградської області, на користь ОСОБА_1на утримання дочки ОСОБА_3стягнувши в якості аліментів 1/4 частину його доходів, щомісячне, але не менше тридцять відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до повноліття дочки ІНФОРМАЦІЯ_2року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 51 ( п"ятдесят одна ) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_2на користь Тереторіального управління Державної судової адміністрації в Кіровоградській області 7 (сім) грн. 50 коп. витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду цивільної справи в Новоукраїнському районному суді.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Кіровоградської області через Новоукраїнський районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та подачі апеляційної скарги протягом наступних двадцяти днів після подання заяви.
Рішення суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.