Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #72779972




Апеляційний суд Кіровоградської області


Провадження № 33/781/216/18 Головуючий у суді І-ї інстанції Бутельська Г.В.

Категорія - ч. 1 ст. 172-6 КУпАП Доповідач у суді ІІ-ї інстанції Онуфрієв В.М.


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


24.07.2018 року, суддя Апеляційного суду Кіровоградської області Онуфрієв В.М. перевіривши апеляційну скаргу заступника керівника Кіровоградської місцевої прокуратури Соломонова М.Г. на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.07.2018 року, якою ОСОБА_4 звільнено від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оголошено усне зауваження та провадження у справі закрито, -


ВСТАНОВИВ:


Постановою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.07.2018 року ОСОБА_4 звільнено від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оголошено усне зауваження та провадження у справі закрито.


Вказане судове рішення оскаржене в апеляційному порядку заступником керівника Кіровоградської місцевої прокуратури Соломоновим М.Г.

Перевіривши апеляційну скаргу стосовно її прийнятності, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає поверненню прокурору з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 250 КУпАП прокурор, заступник прокурора, здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення окрім іншого має права оскаржувати постанову і рішення по скарзі в справі про адміністративне правопорушення.


Частина друга цієї ж норми передбачає, що при провадженні у справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-4 - 172-9 цього Кодексу, участь прокурора у розгляді справи судом є обов'язковою.

Разом з тим, згідно ч. 1 ст. 287 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.


Відповідно до ч. 5 ст. 7 КУпАП прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.


Положення ч. 1 ст. 287 та ч. 5 ст. 7 КУпАП кореспондуються з положеннями п.4 ч.1 ст. 2 Закону України «Про прокуратуру», відповідно до якого однією із функцій прокуратури є нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи.

Повноваження прокурора при здійсненні такого нагляду визначені ст. 26 Закону і спрямовані на захист прав і свобод особи, яка примусово тримається в будь-яких місцях згідно з судовим рішенням або рішенням адміністративного органу.


Разом із тим, згідно змісту оскаржуваної постанови, ОСОБА_4 звільнено від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оголошено усне зауваження та провадження у справі закрито.

Тобто, в даному випадку прокурор не наділений функцією нагляду у відповідності до ч. 5 ст. 7 КУпАП та не має повноважень на оскарження судового рішення даної категорії згідно ст. 287 КУпАП та ч. 2 ст. 294 КУпАП.


Відповідно до ухвали Конституційного Суду України від 08.12.2015 року за № 49-у/2015 у справі № 2-43/2015 встановлено неузгодженість положень ч.5 ст. 7, ст. 250, ч.1 ст. 287 та ч.2 ст. 294 КУпАП щодо повноважень прокурора оскаржувати постанови суду у справах про адміністративне правопорушення. Усунення таких розбіжностей може бути вирішене лише у законодавчому порядку.


Окрім цього, ч. 2 ст. 294 КУпАП, яка є спеціальною нормою відносно ч. 1 ст. 250 КУпАП, надано перелік осіб, наділених правом на апеляційне оскарження, а саме частиною другою цієї норми передбачено, що постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу протягом десяти днів з дня винесення постанови. Зазначений перелік суб'єктів апеляційного оскарження є вичерпним.

Згідно із змінами до ст. 294 КУпАП внесеними Законом України від 16 березня 2017 року № 1952-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців та деяких інших осіб", прокурор може оскаржити відповідну постанову судді лише у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.

При цьому слід зазначити, що за змістом ч.1 ст. 287 КУпАП постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 цього Кодексу, якою визначено, що прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Тобто прокурор може реалізувати своє право на апеляційне оскарження у справах про адміністративні правопорушення у визначених законом випадках виключно на стадії виконання судового рішення.

В інших випадках, виходячи зі змісту ч. 2 ст. 294 КУпАП, апеляційна скарга підлягає поверненню прокурору як така, що подана особою, яка не наділена правом апеляційного оскарження.

З огляду на викладене, вважаю за необхідне повернути апеляційну скаргу заступника керівника Кіровоградської місцевої прокуратури Соломонова М.Г. на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10 липня 2018 року.

Керуючись ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу заступника керівника Кіровоградської місцевої прокуратури Соломонова М.Г. на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.07.2018 року, якою ОСОБА_4 звільнено від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оголошено усне зауваження та провадження у справі закрито, повернути особі, яка її подала.

Постанова апеляційного суду є остаточною і оскарженню не підлягає.


Суддя Апеляційного суду

Кіровоградської області В.М. Онуфрієв





  • Номер: 3/405/934/18
  • Опис: Порушення вимог фінансового контролю
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 405/4056/18
  • Суд: Ленінський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Онуфрієв В.М.
  • Результати справи: повернуто скаргу
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.06.2018
  • Дата етапу: 24.07.2018
  • Номер: 33/781/216/18
  • Опис: Порушення вимог фінансового контролю
  • Тип справи: на скаргу, протест про перегляд постанов про адміністративне правопорушення (а)
  • Номер справи: 405/4056/18
  • Суд: Апеляційний суд Кіровоградської області
  • Суддя: Онуфрієв В.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.07.2018
  • Дата етапу: 24.07.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація