Справа № 1- 351/2009р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
=====================================================================
10 вересня 2009 року м.Бровари
Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді – Рабець М.Д.
при секретарі – Леоненко О.А.
з участю прокурора – Петренко Л.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бровари кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_3, кв.№15, Київської області, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_4, не заміжньої, дітей немаючої, офіційно не працюючої, нагород інвалідності не маючої, раніше не судимої,-
у скоєні злочину, передбаченого ст.309 ч.1 КК України /в редакції 2001р./,-
В С Т А Н О В И В:
Підсудна ОСОБА_1 вчинила незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичного засобу без мети збуту за таких обставин.
30 червня 2009 року близько 15 години підсудна ОСОБА_1, перебуваючи біля парку «Голосіївський», в м. Києві, для особистого немедичного вживання без мети збуту, незаконно придбала за 150 грн. у невстановленої слідством особи, рідину коричневого кольору, ємністю 5,0 мл., в одноразовому медичному шприці ємністю 10 мл., яка являє собою особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований, тим самим розпочавши його незаконне зберігання. Того ж дня, перебуваючи в парку «Голосіївський», що в м.Києві проспект Голосіївський, підсудна ОСОБА_1 внутрівенно вжила 1,0 мл. наркотичного засобу - опію ацетильованого. Після чого, того ж дня в період часу з 18 години до 18 години 30 хвилин на невстановленому слідством маршрутному таксі сполученням «Київ - Бровари», незаконно перевезла вказаний наркотичний засіб до м. Бровари і близько 21 години, біля кафе «Віта», що розташоване за адресою: м. Бровари, вул. Черняховського підсудна була затримана працівниками міліції. Під час поверхневого огляду речей працівники міліції виявили та вилучили в жіночій сумочці, яка була в підсудної ОСОБА_1, одноразовий медичний шприц ємністю 10 мл. з рідиною коричневого кольору об'ємом 4.0 мл.., яка згідно висновку судово-хімічної експертизи № 1012\х від 13.07.2009р. містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований, маса якого в перерахунку на суху речовину становить 0,1272 г.
Опій, згідно „Списку № 1 Особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено " в „Таблиці 1 „Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів ", затвердженого Кабінетом Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770, є особливо небезпечним наркотичним засобом.
Таким чином, підсудна ОСОБА_1 вчинила незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичного засобу без мети збуту.
Органом досудового слідства ОСОБА_1 пред’явлено обвинувачення за ст.309ч.1 КК України.
В судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 вину у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні наркотичного засобу без мети збуту за обставин викладених в обвинувальному висновку і описовій частині вироку визнала повністю, в скоєному розкаялася. Пояснила, що в м.Києві купила в незнайомої жінки ширку за 150грн. Там же, в м.Києві біля парку «Голосіївський» частину наркотика вжила, після чого перевезла його в м.Бровари, де була затримана працівниками міліції і вилучена наркотична речовина. Наркотичні засоби вживає вже тривалий час, але останнім часом після цього випадку не вживає наркотики. Збувати наркотичний засіб наміру не мала. За себе повідомила, що була одружена, дітей немає, проживає з батьками в м.Бровари, зараз тимчасово не працює.
Підсудна ОСОБА_1 та інші учасники процесу не оспорюють фактичні обставини справи і судом встановлено, що учасники процесу правильно розуміють зміст цих обставин та відсутні сумніви щодо добровільності і істинності їх позицій, а тому вислухавши їх думку та роз’яснивши їм положення ст..299 КПК України, про те що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку, суд відповідно до ст..ст..299; 301-1 КПК України визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються за виключенням документів, що характеризують особу підсудної.
Аналізуючи зібрані матеріали, суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ст.309ч.1 КК України /в редакції 2001р./, оскільки вона, діючи умисно, скоїла незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичного засобу для особистого вживання в якості наркотику, без мети збуту і за цією статтею повинна нести кримінальну відповідальність.
Відповідно до висновку амбулаторної судово - наркологічної експертизи №353 від 22 липня 2009 року ОСОБА_1 страждає на опійну наркоманію. Про це свідчить тривалий та регулярність немедичного споживання опію, зростання його переносимості, втрата ситуаційного контролю, свіжі сліди ін’єкцій на правому передпліччі, так звана « доріжка» слідів ін’єкцій під вахвою справа, виявлені ознаки хронічної інтоксикації наркотиками(млявість фото реакцій, блідість обличчя). У стані тривалої та стійкої ремісії вона не перебуває. ОСОБА_1 потребує застосування медичних заходів, передбачених КК України – обов’язкового лікування від наркоманії. Таке лікування їй не протипоказане. (а.с.28).
При призначені покарання ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.
Пом’якшуючими її відповідальність обставинами суд визнає – щире каяття та визнання вини, сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 по справі не встановлено.
Призначаючи вид і міру покарання суд враховує характер і ступінь небезпечності вчиненого нею злочину, сукупність всіх обставин його вчинення, дані про особу ОСОБА_1, що вона позитивно характеризується за місцем проживання, пом’якшуючі її відповідальність обставини і приходить до висновку про можливість призначення їй покарання відповідно до санкції ч.1 ст.309 КК України у вигляді обмеження волі, оскільки вона офіційно не працює і немає коштів на сплату штрафу, при цьому вважає, що її виправлення можливе без реального відбування покарання при звільненні з випробуванням на підставі ст..75 КК України.
Саме таке покарання буде достатнім для її виправлення та попередження нових злочинів.
Цивільного позову по справі не має, речові докази підлягають знищенню.
Виходячи з викладеного та керуючись ст..ст..323, 324 КПК України, суд,-
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ст.309ч.1 КК України (редакція 2001 року) та призначити їй за цією статтею покарання у вигляді обмеження волі строком на 1 (один) рік.
Звільнити засуджену ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання у вигляді обмеження волі на підставі ст..75 КК України (редакція 2001р.), з випробуванням, встановивши іспитовий строк терміном 1(один) рік, в період якого відповідно до ст..76 КК України зобов’язати її не виїжджати за межі України, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи, періодично з’являтися для реєстрації в ці органи, пройти курс обов’язкового лікування від наркоманії, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб.
До вступу вироку в законну силу залишити без зміни засудженій ОСОБА_1 міру запобіжного заходу – підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_5 судові витрати за проведення судово-хімічної експертизи - 495грн.42 коп.(чотириста дев’яносто п’ять гривень 42 копійки), які перерахувати в НДЕКЦ при ГУ МВС України в Київській області на р/р № 35222002000460 в УДК у Київській області., МФО 821018 код 25574713 з поміткою /за проведення експертиз та досліджень №1287/х від 02.07.2009р. та №1012/х від 13.07.2009р. в тому числі ПДВ/ .
Речові докази по справі – медичний шприц одноразового використання ємністю 10мл. з рідиною коричневого кольору об’ємом 2.0мл. підлягає знищенню, після вступу вироку в законну силу.
Вирок суду в частині встановлення фактичних обставин справи, дослідження яких було визнане недоцільним, у зв’язку із тим, що вони ніким не оспорювалися – не може бути оскаржений учасниками судового розгляду.
В іншій частині вирок суду першої інстанції може бути оскаржений шляхом подачі апеляції до апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом 15-ти діб з моменту його проголошення, а також шляхом подачі касаційної скарги чи касаційного подання протягом 6-ти місяців з моменту набрання вироком суду законної сили безпосередньо до Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України.
Суддя М.Д.Рабець