а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2009 р. Справа № 2-а-4964/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Гонтарука Віктора Миколайовича ,
при секретарі судового засідання: Зелінській Ірині Василівні
за участю:
Представника позивача : Швайко І.А.
Відповідач : в судове засідання не з"явився. Про час, дату і місце судового засідання повідомлений завчасно
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом : Ленінського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
до : ОСОБА_2
про : стягнення допомоги по безробіттю
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду заявлено позов Ленінського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення допомоги по безробіттю в сумі 127,54 грн.
Позов мотивовано тим, що відповідач, в порушення вимог п.2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", після надання їй статусу безробітної була працевлаштована, однак не подала відомості про це до Ленінського районного центру зайнятості. За вказаних обставин, згідно п. 3 ст. 36 цього Закону, наявні всі підстави для повернення виплаченої гр. ОСОБА_2 допомоги по безробіттю.
Відповідно до ст. 39 вказаного Закону спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Оскільки в добровільному порядку гр. ОСОБА_2 кошти не повернула на рахунок Ленінського районного центру зайнятості, позивач звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з із зазначеними позовними вимогами.
Ухвалою суду від 25.11.2009 року провадження по справі відкрито.
В судовому засіданні представник позивача просила позов задовольнити, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Заявлені вимоги мотивує обставинами, наведеними в адміністративному позові.
Відповідач в судове засідання 08.12.2009 року не з"явилась. Про час, дату і місце судового засідання повідомлена завчасно - ухвалою суду від 25.11.2009 року. Факт направлення ухвали підтверджується реєстром відправленої поштової кореспонденції від 25.11.2009 року.
В судове засідання 21.12.2009 року відповідач не з"явилась повторно. Про час, дату і місце судового засідання повідомлена завчасно - повісткою суду, факт направлення повістки підтверджується реєстром відправленої поштової кореспонденції від 08.12.2009 року.
За вказаних обставин, враховуючи думку представника позивача, який заявив клопотання щодо розгляду справи за наявними у справі матеріалами, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.
Розглянувши адміністративну справу у відкритому судовому засіданні, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Відповідно до п.п.1, 3, 4 ст. 22, п. 1 ст. 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", п. 2.1. "Порядку надання допомоги по безробіттю", у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.12.2000 р. № 307, гр. ОСОБА_2, яка перебувала на обліку як безробітна у Ленінському районному центрі зайнятості, було виплачено допомогу по безробіттю.
В силу пункту 26 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266, робочі органи виконавчих дирекцій фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування мають право перевіряти обґрунтування видачі довідок про середню заробітну плату, достовірність зазначених у них відомостей шляхом звіряння даних, зазначених у довідках, з відомостями про нараховану заробітну плату на підприємствах, в установах чи організаціях або з базою даних персоніфікованого обліку застрахованих осіб Пенсійного фонду та базою даних ДПА.
При проведенні звірки з даними Державної податкової адміністрації виявлено, що ОСОБА_2 була працевлаштована на ВАТ "Родовід Банк" і працювала з 18.02.2008 р. по 03.12.2008 р., отримувала дохід за виконану роботу у вигляді заробітної плати.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про зайнятість населення”, не можуть бути визнані безробітними громадяни, ямі самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, особи, зайняті індивідуальною трудовою діяльністю відповідно до законодавства України.
Ленінським районним центром зайнятості проведено звірку щодо підтверджуючих фактів працевлаштування ОСОБА_2 Відповідно було складено акт розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №111 від 30.06.2009 року.
Згідно ст.36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними, стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Ленінський районний центр зайнятості діє на підставі „Положення про Ленінський районний центр зайнятості", відповідно до якого він є місцевим органом державної виконавчої влади та місцевим органом державної служби зайнятості. Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" центру зайнятості делеговано повноваження щодо стягнення у судовому порядку виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок навмисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
На правомірність позовних вимог позивача свідчать надані суду документи, які засвідчують те, що гр. ОСОБА_2 в порушення вимог ст.2 Закону України “Про зайнятість населення”отримала матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
Відповідно до ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В силу статтей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що обставини на які посилався Ленінський РЦЗ м. Вінниці у позовній заяві є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та чинному законодавству, а тому позов слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь Ленінського районного центру зайнятості (вул. Червоноармійська, 3-а, м. Вінниця, 21009, р/р 37179304900004, Банк - ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, ід.код 21728042) кошти в сумі 127,54 грн. (сто двадцять сім гривень п"ятдесят чотири копійки).
Копію даної постанови направити відповідачу по справі рекомендованим листом.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 25.12.09
Суддя /підпис/ Гонтарук Віктор Миколайович
Копія вірна.
Суддя:
Секретар: