а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2009 р. Справа № 2-а-4602/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Чернюк Алли Юріївни ,
при секретарі судового засідання: Котюжанській Тетяні Олександрівні
за участю представників сторін:
прокурора: Трачук Т.Є.
позивача : Колосової Л.С.
відповідача : не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом : Вінницького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів м.Вінниця
до : фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про : стягнення штрафу
ВСТАНОВИВ :
Вінницький міжрайонний природоохоронний прокурор в особі Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів звернувся до суду з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу за порушення встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами в сумі 1700 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що проведеною перевіркою дотримання суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2 вимог чинного законодавства України, зокрема Закону України "Про рекламу", постанови Кабінету Міністрів України №2067 від 29.12.2003 року "Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами", встановлено порушення встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами, а саме в м. Іллінці на газоні по вул.К.Маркса розміщено та розповсюджено рекламу без відповідного дозволу, що надається виконавчим органом міської ради.
На підставі даного порушення прийнято рішення про накладення на фізичну особу підприємця ОСОБА_2 штраф у розмірі 1700 гривень та зобов'язано сплатити в установленому порядку дану суму до державного бюджету.
Однак, відповідачем дане рішення станом на час звернення до суду не виконане, штраф в сумі 1700 гривень не сплачено.
Прокурор та представник Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів у судовому засіданні підтримали позов та просили його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Про день та час розгляду справи повідомлявся вчасно та належним чином, про що свідчить реєстр листів поштових відправлень від 24.11.2009 року. Представник позивача висловив думку про можливість розгляду справи у відсутність відповідача. Суд, прийнявши до уваги думку представника позивача, вважає, що вжив всіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з участю його повноважного представника для реалізації їм прав судового захисту своїх інтересів. Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим кодексом. Отже суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Перевіркою щодо дотримання вимог Закону України "Про рекламу", постанови Кабінету Міністрів України №2067 від 29.12.2003 року "Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами" встановлено, що суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2 в м. Іллінці на газоні по вул.К.Маркса розміщено та розповсюджено рекламу наступного змісту " Магази Вертикаль широкий вибір інструментів для будівництва. Гарантійне обслуговування електроінструментів. Сантехніка в широкому асортименті вул. Карла Маркса, 136" без відповідного дозволу, що надається виконавчими органами міської ради, про що складено протокол про порушення законодавства про рекламу від 10.06.2009 року.
На підставі даного протоколу було прийнято рішення від 10.06.2009 року про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу відносно фізичної особи підприємця ОСОБА_2.
Протоколом засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу від 28.08.2009 року підтверджено факт порушення рекламного законодавства, а саме фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 в м. Іллінці на газоні по вул.К.Маркса розповсюджено та розміщено зовнішню рекламу без відповідного дозволу, що надається виконавчим органом міської ради.
На підставі матеріалів справи та протоколу засідання від 28.08.2009 року прийнято рішення №35 від 28.08.2009 року про накладення на фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 штраф в розмірі 1700 гривень за порушення встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами.
Відповідно до ч.І ст.16 Закону України "Про рекламу" розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
П.З Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2067 від 29.12.2003 року передбачено, що зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.
У відповідності до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про рекламу" контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснює у межах своїх повноважень спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів, реклами.
Пунктом 27 Типових правил визначено, що спеціальні конструкції повинні розташовуватися з дотриманням вимог актів законодавства, інших нормативно-правових актів, у тому числі цих Правил та порядку розміщення зовнішньої реклами згідно з пунктом 3 цих Правил. Відповідальність за монтаж (демонтаж) цих конструкцій, експлуатацію, технічний стан несе розповсюджувач зовнішньої реклами згідно із законодавством.
Згідно з ч.І ст.27 Закону України "Про рекламу" особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть, зокрема цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.
Як встановлено в судовому засіданні, про день розгляду справи щодо порушення законодавства про рекламу, фізична особа-підприємець ОСОБА_2 повідомлявся належним чином, що підтверджується листом Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів (а.с.14).
Окрім того, як вбачається з матеріалів справи, копія рішення від 28.08.2009 року №35 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу відповідачу направлена рекомендованим листом, однак дане рішення фізичною особою–підприємцем ОСОБА_2 не оскаржено, а штраф добровільно не сплачено.
Згідно положень ч.2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
З приписів ст.ст.71, 86 КАС України вбачається, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, враховуючи, що позовні вимоги обґрунтовані та доведені, суд вважає за доцільне задовольнити позов повністю.
За правилами частини 4 статті 94 КАС України, якщо позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов Вінницького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу - задовільнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (21100, АДРЕСА_1 код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету (код 21081100, р/р 31114106700162, код 34701298 ГУДКУ у Вінницькій області, м.Вінниця, МФО 802015) штраф в сумі 1700 (тисяча сімсот) гривень.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 04.12.09
Суддя Чернюк Алла Юріївна