Судове рішення #7279842

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

24 грудня 2009 р.       Справа № 2-а-4443/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Свентуха Віталія Михайловича ,

при секретарі судового засідання:   Мороз Вікторії Валентинівні  

за участю представників сторін:

прокурора    :    не з"явився;

позивача       :   Гайдай А.В. - представник за довіреністю;

позивача       :   Охрімовський Я.В. - представник за довіреністю;

відповідача  :    Гордієнко В.В. - директор;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом : прокурора Тиврівського району Вінницької області в інтересах держави в особі Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції  

до :   закритого акціонерного товариства "Вінницька продовольча компанія"  

про : стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ :

В жовтні 2009 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся прокурор Тиврівського району Вінницької області в інтересах держави в особі Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції з позовною заявою про стягнення з закритого акціонерного товариства "Вінницька продовольча компанія" податкового боргу в сумі 182 525 грн. 37 коп..

Позов мотивовано тим, що станом на 30.09.2009р. ЗАТ "Вінницька продовольча компанія" має податковий борг по орендній платі за земельну ділянку комунальної власності з юридичних осіб в сумі 182 525 грн. 37 коп., в т.р. 3546 грн. 04 коп. - пеня. Вказана сума боржником не була сплачена в добровільному порядку.

24.12.2009р. на адресу суду надійшла заява представника позивача б/н про збільшення розміру позовних вимог до суми 223 998 грн. 13 коп., з них 5040 грн. 71 коп. - пеня, 1959 грн. 75 коп. - ПДВ.

З огляду на права надані позивачу ст.ст. 49, 51 КАС України. вказана заява приймається судом до розгляду.

У судовому засіданні представники позивача збільшені позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Прокурор в судове засідання не з'явився, письмових пояснень з обґрунтуванням причин неявки суду не надав, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений завчасно та належним чином, що стверджується розписку про одержання повістки (а.с. 96). Тому суд приходить до висновку про можливість вирішення спору у відсутність представника прокуратури.

Представник відповідача в судовому засіданні збільшену суму позовних вимог визнав в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, повно, всебічно, об’єктивно дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що збільшені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Закрите акціонерне товариство "Вінницька продовольча компанія" зареєстроване як юридична особа 30.04.2002р. Тиврівською районною державною адміністрацією Вінницької області, знаходиться на обліку у Вінницькій МДПІ з 30.04.2002р. за № 147 станом на дату подання позову до суду, є платником податків і зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування".

Станом на 24.12.2009р. за відповідачем рахується заборгованість в сумі 223 998 грн. 13 коп., зокрема, по орендній платі за земельні ділянки комунальної власності з юридичних осіб в сумі 222 038 грн. 38 коп., пеня - 5040 грн. 71 коп., та ПДВ в сумі 1959 грн. 75 коп., що підтверджується податковими деклараціями орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, витягом з облікової картки ЗАТ "Вінницька продовольча компанія", податковим повідомленням-рішенням № 0000951501/0 від 20.07.2009р., корінцями першої та другої податкових вимог відповідно №1/7 від 03.03.2009р. та № 2/17 від 03.04.2009р. та обопільно підписаним сторонами актом звірки заборгованості станом на 23.12.2009р. (а.с. 97).

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України  "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання,    самостійно   визначене   платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно  п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 цього ж Закону, податкове зобов'язання платника  податків,  нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Стаття 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", передбачає відповідальність у разі коли платник податків  не  сплачує  узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф при затримці,  що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

В зв'язку з тим, що ЗАТ "Вінницька продовольча компанія" не виконало обов'язку щодо своєчасного погашення податкових зобов'язань, Вінницькою МДПІ відповідачу направлялись перша та друга податкові вимоги, які були вручені наручно директору товариства, що стверджується наявністю його підпису на корінцях податкових вимог. Крім того, 20.07.2009р. начальником Вінницької МДПІ було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000951501/0 про застосування штрафних санкцій в сумі 21 966 грн. 11 коп..

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем  податковий борг в сумі 223 998 грн. 13 коп. до Державного бюджету не сплачений.

Підпунктом 3 п.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків і зборів зобов‘язані сплачувати належні суми податків і зборів, у встановлені Законами терміни.

У відповідності до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України  "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно з положенням п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього ж Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п. 1.3 ст. 1 Закону України  "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податковий борг (недоїмка) - податкове  зобов'язання  (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня,  нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

В той же час згідно ч. 1 ст. 11 даного Закону відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.  

Оскільки, сума податкового боргу в розмірі 223 998 грн. 13 коп. відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалась, тому є узгодженою згідно вищенаведених норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Доказів зворотнього на момент винесення цього рішення суду не надано, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Згідно ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва  у суді інтересів  держави  -  наявність  порушень  або  загрози  порушень економічних,  політичних  та  інших  державних інтересів внаслідок протиправних  дій  (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються  у  відносинах між ними або з державою.

Відповідно до  ст. 60  Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

 Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи те, що вимоги прокурора та позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а також визнання відповідачем позовних вимог, суд приходить до висновку про доцільність задоволення позову.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, ст.9 Закону України "Про систему оподаткування", ст.ст. 1, 4, 5, 11, 17 Закону України  "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами",  ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, суд -    

ПОСТАНОВИВ :

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з закритого акціонерного товариства "Вінницька продовольча компанія" (вул. Пролетарська, 20, м. Гнівань, Тиврівський район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 31260694)  в дохід Державного бюджету України (р/р № 260053016501 філія ПАТ "Промінвестбанку" в м. Вінниця, ПАТКБ "Правекс-Банк" в м. Вінниця р/р 2600505690449, Хмельницька обласна філія АКБ "Укрсоцбанк" в м. Хмельницькому р/р 26001050334181) за рахунок активів заборгованість в сумі 223 998 грн. 13 коп. (двісті двадцять три тисячі дев'ятсот дев'яносто вісім грн. 13 коп.).

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено:     25.12.09  о 16:45

Суддя               (підпис)                Свентух Віталій Михайлович

Копія вірна:

суддя:                                 секретар:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація