а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2009 р. Справа № 2-а-4694/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Чернюк Алли Юріївни ,
за позовом : Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції
до : ОСОБА_1
про : стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
Бершадська міжрайонна державна податкова інспекція в особі Чечельницького відділення звернулась до суду з позовом про стягнення з відповідача –фізичної особи –підприємця ОСОБА_2 податкового боргу по єдиному податку в розмірі 282 грн. 21 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем станом на 29.10.2009 року рахується заборгованість перед бюджетом в сумі 282,21 грн., в т.ч.: основний платіж –275,53 грн., пеня –6,68 грн.
В судове засідання позивач не з’явився, проте надав суду заяву щодо збільшення позовних вимог від 25.11.2009 року, в якій просить стягнути з відповідача 432,21 грн., в т.ч.: основний платіж –425,53 грн., пеня –6,68 грн. На підтвердження вказаної заяви, позивачем надано копію карки особового рахунку фізичної особи –підприємця ОСОБА_2. (а.с.)
Відповідач до судове засідання не з’явився, проте надав заяву від 23.11.2009 року в якій просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги в сумі 432,21 грн. визнає в повному обсязі (а.с.)
За правилами КАС України розгляд і вирішення справи в судах першої та апеляційної інстанцій здійснюється у двох формах: у судовому засіданні та в порядку письмового провадження.
Відповідно до пункту 10 статті 3 КАС України письмове провадження –розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Отже, цією процесуальною нормою встановлено те, що судовий розгляд справи в порядку письмового провадження здійснюється: без виклику осіб, які беруть участь у справі; на основі наявних у суду матеріалів; без проведення судового засідання, передбаченого главою третьою розділу третього КАС України.
За правилами частини третьої статті 122 КАС України та частини першої статті 197 КАС України підставою для розгляду справи в порядку письмового провадження, зокрема, в суді першої інстанції клопотання особи, яка бере участь у розгляді справи, про розгляд справи за її відсутності. Тобто розгляд і вирішення справи в суді першої інстанції у порядку письмового провадження можливі лише за наявності такого клопотання.
Оскільки сторонами подано заяви про розгляд справи за їх відсутності, а тому дана справа розглянута та вирішена в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрований Чечельницькою районною державною адміністрацією як фізична особа –підприємець 11.12.2008 року №21710000000001091 та взятий на облік як платник податків до Чечельницького відділення Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції.
Відповідно до ст. 11 Закону України “Про систему оподаткування” відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
У відповідності до абз. 6 п. 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб’єктів малого підприємництва”, суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно п. 5 даного Указу, суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Примусове стягнення податкової заборгованості –передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Згідно ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
В порушення даної норми відповідачем не в повному обсязі сплачувався єдиний податок, внаслідок чого, за ним утворилась заборгованість у розмірі 432 грн. 21 коп., яка підтверджується обліковою карткою платника, корінцями першої та другої податкових вимог за № 1/69 від 22.04.2009 року, № 2/85 від 25.05.2009 року.
Податковим боргом в розумінні пункту 1.3 статті 1 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” /далі Закон №2181/ є податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Доказів виконання зобов’язання щодо сплати податкової заборгованості в сумі позову суду не подано, доводи позивача про наявність такої заборгованості відповідачем не спростовані.
У відповідності до статті 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до норм статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 КАС України).
За наведених обставин позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (24800, АДРЕСА_1 ідент.номер3226305315) на користь Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції (в особі Чечельницького відділення) (код ЄДРПОУ 20087635, 24800, смт.Чечельник, Вінницька область, вул.Леніна,40, р/р614101000202/1 в УДК у Вінницькій області, МФО 802015) заборгованість по єдиному податку в сумі 432,21 грн.(чотириста тридцять дві гривні двадцять одна копійка).
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 04.12.09
Суддя /підпис/ Чернюк Алла Юріївна
Копія вірна
Суддя:
Секретар: