Судове рішення #7279882

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

23 грудня 2009 р.       Справа № 2-а-5039/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни ,

при секретарі судового засідання:   Балан Марині Анатоліївні  

за участю представників сторін:

позивача       :   Грабар С.А.  

відповідача  :   не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом : Могилів-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції  

до :   Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2  

про : стягнення санкцій

ВСТАНОВИВ :

Могилів-Подільська об’єднана державна податкова інспекція звернулась до суду з позовом до суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в загальній сумі 2248,60 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що проведеною перевіркою господарської одиниці-кафе Пілігрім, що належить СПД ОСОБА_2 встановлено порушення п. 9,11,13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 01.06.2000р.№1776-III (із змінами та доповненнями), внаслідок чого до відповідача застосовані (штрафні) фінансові санкції в загальній сумі 2248,60 гривень.

Однак, на момент подання позовної заяви відповідачем сума боргу не погашена.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.  

Відповідач у судове засідання не з’явився по невідомим суду причинам, хоча про день та час слухання справи був повідомлений вчасно та належним чином. З урахуванням викладеного суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача за наявності доказів, що містяться в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.

ОСОБА_2 зареєстрована виконавчим комітетом Могилів-Подільської міської ради Вінницької області як суб’єкт підприємницької діяльності. ФОП ОСОБА_2 згідно довідки форми №4-ОПП із 01.01.1995р. перебуває на обліку в Могилів-Подільській ОДПІ..

20.08.2009 року податковими інспекторами ГДПРІ ДПА у Вінницькій області Підвисоцькою О.Г., Якимцем Ю.С.було здійснено перевірку дотримання ФОП ОСОБА_2 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки господарської одиниці –кафе Пілігрім, розташованого по вул. Пушкінська 41-А, в м. Могилів-Подільський, що належить ПП ОСОБА_2, було складено акт перевірки від 20.08.2009 року, згідно якого виявлено порушення, а саме: не забезпечено зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків Z звіту, Z звіт №0046 за 27.04.2009р.в КОРО відсутній; не забезпечено щоденний друк на реєстраторі розрахункових операцій фіскальних звітних чеків: Z звіт №11 за 22.01.09р. роздруковано 23.01.09р., Z звіт №12 за 23.01.09р. роздруковано 31.01.09р., Z звіт №14 за 04.02.09р. роздруковано 29.03.09р., Z звіт №76 за 19.09.09р. роздруковано 26.06.09р.

На підставі даного акту податковою інспекцією до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірах, передбачених чинним законодавством України.

Як вбачається із матеріалів справи, а саме, з копії корінця рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми С№ 0003262301 від 28.08.2009р. до ПП ОСОБА_2 застосовано санкції в розмірі 2248,60 гривень за порушення положення п. 9,11,13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 01.06.2000р.№1776-III.

Суду не були надані докази, які б підтверджували факт оскарження відповідачем  рішення про застосування штрафних  (фінансових) санкцій.  

Судом досліджено копію акта від 06.11.2009р. про звіряння розрахунків платника з бюджетом за період з 01.01.2009р. по 06.11.2009р. з якого вбачається, що станом на 06.11.2009р. за  ПП ОСОБА_2 рахується заборгованість (недоїмка) в сумі 2246,60 грн.

 Суд вважає, що Могилів-Подільська об’єднана державна податкова інспекція правомірно звернулася до суду в порядку статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, пункт 6 ч.1 якої передбачає, що до функцій державних податкових інспекцій в районах, в містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об’єднаних державних податкових інспекцій належить виконання таких функцій, зокрема, як забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадян.

Відповідно до пунктів 9,11,13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, щоденно  друкувати  на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з  продажу  товарів  (послуг)  фіскальні звітні   чеки  і  забезпечувати  їх  зберігання  в  книгах  обліку розрахункових операцій; проводити   розрахункові   операції   через   реєстратори розрахункових   операцій   з   використанням  режиму  попереднього програмування найменування,  цін товарів  (послуг)  та  обліку  їх кількості; забезпечувати  відповідність  сум  готівкових  коштів  на місці проведення розрахунків сумі коштів,  яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової  книжки  -  загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п. 4 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі Закону) за порушення вимог цього Закону, до  суб'єктів підприємницької  діяльності,  які здійснюють розрахункові операції  за товари (послуги)за рішенням  відповідних  органів  державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі  невиконання  щоденного  друку  фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Згідно ст. 22 Закону передбачено, що у  разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів,  яка зазначена в денному звіті,  а  у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими  квитанціями,  виданими  з  початку робочого    дня,    до    суб'єктів   підприємницької   діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми,  на яку виявлено невідповідність.    

Відповідно до п.1.7 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Ч. 3.1.1 ст. 3 даного Закону передбачено, що активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. З матеріалів справи вбачається про достатність наданих позивачем документів в обґрунтування заявлених позовних вимог.

Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, отже, підлягають задоволенню.

Ч.4 ст.94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб’єкт владний повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (24000, АДРЕСА_1, ід. код № НОМЕР_2) до Державного бюджету (р/р 31116104700009, код 21080900, державний бюджет код 34701151, МФО 802015, ГУДКУ у Вінницькій області) фінансові санкції в розмірі 2248 (Дві тисячі двісті сорок вісім) грн. 60 коп.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено:     24.12.09  

Суддя     Жданкіна Наталія Володимирівна

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація