Судове рішення #72803
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

 

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

 

"08" серпня 2006 р. 

справа № 20-3/225

 

За позовом: Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

 

До: Севастопольської міської Ради (99011, м. Севастополь, вул. Леніна, 3)

 

Про  визнання противоправною бездіяльність та рішення міської Ради.   

 

Суддя Гоголь Ю.М.

 

Представники сторін:

 

Позивач: - ОСОБА_2, довіреність НОМЕР_1;

 

Відповідач: Сирський С.В., довіреність № 03-15/2188 від 25.07. 2006.

 

Суть спору:

 

Позивач, СПД ОСОБА_1,  звернувся до суду з позовом до Відповідача:  Севастопольської міської Ради про визнання противоправною бездіяльність відносно розгляду матеріалів щодо виділення земельної ділянки для будівництва спортивно-оздоровчого центра та визнання противоправним і нечинним рішення міської Ради № НОМЕР_2 “Про відмову підприємцю ОСОБА_1 надання дозволу на розробку проекту відводу земельної ділянки для будівництва спортивно-оздоровчого центру. Крім того, Позивач просить суд вказати, що з моменту набрання рішення суду законної сили вважати його підставою для розробки проекту відведення земельної ділянки  для будівництва спортивно-оздоровчого центру, але в ході розгляду справи Позивач відмовився від цього пункту позову, тому в цій частині справа підлягає закриттю. 

Відповідач позовні вимоги не визнав, мотивуючи свої заперечення тим, що оскаржуване Рішення Севастопольської міської Ради прийняте у відповідності до діючого законодавства, а тому нема підстав для його скасування і з цих підстав просить суд відмовити в задоволенні позову.

Згідно зі ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України представникам сторін роз'яснені їх процесуальні права та обов'язки.

Відповідно до статей 9, 10 Конституції України, статті 9 Європейської Хартії регіональних мов (ратифікована Законом України від 15.05. 2003 року № 802-ІV), статті 10 Закону України “Про судоустрій України” від 07.02. 2002 року № 3018-ІІІ, статті 18 Закону України “Про мови в Українській ССР” від 28.10. 1989 року № 8312-ХІ, судочинство здійснювалось на російській мові.

               Дослідивши представлені докази та документи, заслухавши пояснення представників сторін, суд

встановив:

 

          24 березня 2003 року СПД ОСОБА_1 звернувся до Севастопольської міської державної адміністрації з заявою про розгляд питання щодо виділення земельної ділянки, розташованої у районі площі Суворова м. Севастополя, для будівництва спортивно-оздоровчого центру. До вказаної заяви були додані відповідні документи, а саме: акти вибору земельної ділянки; кадастрова довідка; висновок Ленінської районної державної адміністрації; висновок Управління містобудування і архітектури; містобудівне обґрунтовування; висновок Севастопольського головного Управління земельних ресурсів.

          16 березня 2004 року Севастопольська міська державна адміністрація розглянула заяву і  вказані матеріали та направила їх на розгляд чергової сесії Севастопольської міської Ради.

          05 квітня 2004 року вказані матеріали були повернуті до Севастопольської міської державної адміністрації для доробки. Крім того, СПД ОСОБА_1 було необхідно надати в Севастопольську міську Раду клопотання про відвід вказаної земельної ділянки.

          19 травня 2004 року Севастопольська міська державна адміністрація, після усунення недоліків, знов направляє вказані матеріали до Севастопольської міської Ради для розгляду на черговій сесії.

          Однак, як стверджує Позивач, що також підтверджується матеріалами справи, в червні 2004 року на його адресу надійшов лист за підписом голови Севастопольської міської Ради про те, що вказані матеріали будуть розглянуті міською Радою після попереднього їх розгляду на міській планіровочній раді.

          В січні 2005 року Позивач знов отримав листа від Севастопольської міської Ради, в якому його повідомили про те, що матеріали по виділу земельної ділянки знаходяться на розгляді постійної комісії міської Ради з питань містобудівної політики, регулювання земельних та водних відношень.

          В квітні 2005 року на адресу Позивача надійшов лист з Севастопольської міської Ради, в якому сповіщалося про те, що матеріали були розглянуті на пленарному засіданні 17 сесії Севастопольської міської Ради але позитивного рішення не прийнято, при цьому причини не прийняття рішення вказано не було.

          В липні 2005 року на адресу Позивача знову надійшов лист з Севастопольської міської Ради, в якому сповіщалося про те, що розгляд його матеріалів про надання земельної ділянки, був включений у порядок денний 18 сесії але не були розглянуті у зв'язку з великим обсягом питань, які розглядалися на сесії. Також сповістили про те, що вказане питання буде розглянуто у вересні 2005 року на пленарному засіданні міської Ради.

У січні 2006 року на адресу Позивача знову надійшов лист з Севастопольської міської Ради, в якому сповіщалося про те, що рішенням Севастопольської міської Ради від 30.11. 2005 року за № НОМЕР_2 йому відмовлено в наданні узгодження на розробку проекту відводу земельної ділянки для будівництва спортивно-оздоровчого центру в районі площі Суворова в м. Севастополі в зв'язку з недотриманням вимог Закону України “Про планування та забудівлі територій”, Тимчасових правил використання та забудівлі території м. Севастополя.

          СПД ОСОБА_1 вважає, що Севастопольською міською Радою вказане рішення винесено в порушення норм діючого законодавства, а тому просить суд визнати його недійсним.

          Відповідач - Севастопольська міська Рада позовні вимоги не визнає, вважає їх безпідставними. Рішення міської Ради про відмову в наданні узгодження на розробку проекту по відводу земельної ділянки прийнято на підставі норм діючого законодавства, а саме ст. 9, ст. 124 Земельного кодексу України, Закону України “Про плануванні і забудові територій”, “Тимчасовими правилами використання і забудівлі території м. Севастополя”.

          Суд вважає, що позовні вимоги СПД ОСОБА_1 підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно статті 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок.

Умови і строки розроблення проектів відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Форма типового договору, нормативи та строки розробки проектів відведення земельних ділянок визначаються Кабінетом Міністрів України.

Юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради.

Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.

Відмову органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду в установлений строк може бути оскаржено в судовому порядку. Рішення про відмову у наданні земельної ділянки в користування має містити мотивовані пояснення з посиланням на відповідні положення нормативно-правових актів, затвердженої містобудівної документації та документації із землеустрою.

          Відповідно до листа головного архітектора м. Севастополя від 15.07. 2003 року ( вих. №970/4-2), матеріали про відведення земельної ділянки площею 0,07 га для будівництва спортивно-оздоровчого центру в районі площі Суворова були роглянуті. Розміщення об'єкту відповідає державним будівельним нормам і правилам, генеральному плану міста та “Тимчасовим правилам забудови м. Севастополя”. Управління міського будівництва і архітектури узгодило земельну ділянку під будівництво спортивно-оздоровчого центру для оформлення правовстановлюючих документів на землекористування в оренду на 25 років.

          Згідно висновків містобудівного обґрунтовування, розробленого Територіальною проектною організацією ВАТ “КримНДВпроект”, розміщення проектованого об'єкту (спортивно-оздоровчого центру) необхідно з додержанням границь нормативних відстаней до червоних ліній пл. Суворова, до існуючих будівель та споруд.

          Цільове призначення і принципові об'ємно-просторові характеристики не повинні знижати нормативних вимог.

          Відповідно до висновків Севастопольського міського Головного управління земельних ресурсів надані матеріали про відвід земельної ділянки відповідають вимогам діючого законодавства та нормативним документам, а тому можуть бути підставою для прийняття рішення про дозвіл СПД ОСОБА_1 складати розробку проекту відводу земельної ділянки площею 0,07 га в районі площі Суворова в м. Севастополя для будівництва спортивно-оздоровчого центру.

Згідно вимог ст. 151 Земельного кодексу України юридичні особи, зацікавлені у вилученні земельних ділянок, звертаються з клопотанням про погодження місць розташування об'єкту до відповідної Ради.

          Відповідна міська Рада розглядає клопотання і в п'ятиденний строк з дня реєстрації направляє його з відповідними матеріалами на розгляд органів земельних ресурсів, природоохоронних і санітарно-епідеміологічних органів, органів містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини. Зазначені органи протягом двох тижнів з дня одержання клопотання надають свої висновки відповідній Раді, які з урахуванням одержаних висновків протягом десяти днів приймають рішення про погодження місця розташування того об'єкта, під який мають право самостійно вилучати земельну ділянку, або мотивоване рішення про відмову.

          Відповідно до п. 16, п. 17 ст. 151 Земельного кодексу України у разі відмови власника землі або землекористувача у погодженні місця розташування об'єкту ці питання вирішуються у судовому порядку.

          У разі задоволення позову щодо оскарження відмови власника землі або землекористувача у погодженні місця розташування об'єкта рішення суду є підставою для розробки проекту відведення земельної ділянки.

          Таким чином, суд прийшов до висновку, що оскільки Позивачем вчинені передбачені законодавством дії для вирішення питання про складання  проекту відводу  земельної ділянки приблизною  площею 0,07 га. для будівництва спортивно-оздоровчого центру в районі площі Суворова в м. Севастополі, то його вимоги  є правомірними.

На підставі викладеного, керуючись статями  49, 51, 53, 54, 71, 87, 94, 98, 107, 111, 121, 150, 158 -163, 167  Кодексу адміністративного судочинства України,  суд

п о с т а н о в и в :

 

1.          Позов задовольнити.

 

2.          Визнати протиправною бездіяльність Севастопольської міської Ради (99011, місто Севастополь, вул. Леніна, 2)  відносно розгляду матеріалів щодо виділення СПД ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) земельної ділянки в районі площі Суворова м. Севастополя для будівництва спортивно-оздоровчого центру.

 

3.          Визнати протиправним та недійсним Рішення ХІХ сесії Севастопольської міської Ради від 30.11. 2005 року № НОМЕР_2 про відмову підприємцю ОСОБА_1 в наданні згоди на розробку проекту відводу земельної ділянки в районі площі Суворова для будівництва спортивно-оздоровчого центру.

 

 

 

Суддя                                                                                                    Ю.М. Гоголь

 

 

 

 

         

 

         

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація