Справа № 3-1866/2009
П О С Т А Н О В А
09 грудня 2009 року Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого – судді: Меженнікової С.П.
при секретарі: Шаргородській М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за частиною 4 статті 85 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
06 листопада 2009 року ОСОБА_1 о 09 годині 15 хвилин на озері поблизу села Жавинка Чернігівського району Чернігівської області разом з гр. ОСОБА_2 здійснював лов риби забороненим знаряддям лову – сіткою "порожевою" та виловив два карпа, п'ять карасів, загальною вагою 0,9 кг, чим порушив п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, які затверджені наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 року № 19 та наніс збитки рибному господарству на суму 76 грн. 50 коп.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину у скоєному правопорушенні визнав повністю, не заперечував обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до пункту 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, які затверджені наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 року № 19, забороняється лов водних живих ресурсів із застосуванням промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, який є документом що офіційно засвідчує факт учинення неправомірних дій, і одним з джерел доказів.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає можливим застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Виловлену рибу загальною вагою 0,9 кг як незаконно добуті водні живі ресурси, слід конфіскувати на користь держави.
Сітка "порожева" в кількості 1 шт. підлягає конфіскації як заборонене знаряддя лову.
Розмір завданих збитків в сумі 76 грн. 50 коп. підтверджується розрахунком державної інспекції рибоохорони.
Питання про відшкодування заподіяної рибному господарству в результаті вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 майнової шкоди в сумі 76 грн. 50 коп., згідно частині 3 статті 40 КУпАП може бути вирішено в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 29, 40, 283, 284 п. 1 КУпАП , -
П О С Т А Н О В И В:
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 4 статті 85 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 340 (триста сорок) грн.
Рибу загальною вагою 0,9 кг як незаконно добуті водні живі ресурси - конфіскувати на користь держави
Конфіскувати на користь держави сітку "порожеву" в кількості 1 шт., яка знаходиться на зберіганні на складі Чернігівдержрибоохорони.
Щодо відшкодування заподіяних збитків зацікавленим особам слід звернутися до суду з позовом в порядку цивільного судочинства.
Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.П. Меженнікова