Справа № 2-112 2007 р.
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.02.2007 p. Борівський районий суд Харківської області в складі
головуючого Любої В.І.
при секретарі Крижановської О.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Борова цивільну справу за позовною заявоюОСОБА_1 до з/о Першотравневої сільської ради про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування за законом
встановив:
Позивач ОСОБА_1. звернулася до Борівського районного суду з позовною заявою в якій вказала, що з 27.01.1976 р. мешкала в домоволодінні, яке розташоване в АДРЕСА_1 разом зі своїм батьком ОСОБА_2.
25.06.1999 року батько помер. Після його смерті за ним залишилося домоволодіння, розташоване за адресою АДРЕСА_1. Як єдиний спадкоємець після смерті батька, вона фактично прийняла спадщину: користується та розпоряджається домоволодінням, однак нотаріально його не оформила по причині незнання закону. При зверненні в нотаріальну контору нотаріус відмовила їй у прийнятті спадщини, так як пропущений установлений законом строк для прийняття спадщини та відсутнє свідоцтво на право приватної власності на житловий будинок. В судовому засіданні позивачка підтвердила вищевикладене та підтримала свої вимоги про визнання права власності в порядку спадкування за законом на вказане домоволодіння. Представник Першотравневої сільської ради не заперечує проти задоволення позовних вимог позивачки, оскільки ОСОБА_1 є єдиною спадкоємецею після смерті ОСОБА_2..
Таким чином, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведення попереднього судового засідання, відповідно до статті 130 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню, оскільки згідно ст. 1261 ЦК України " у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі... той з подружжя, який його пережив, та батьки", ч.1 ст. 1268 ЦК України "спадкоємець по заповіту або по закону має право прийняти спадщину чи відмовитися від неї ", ч.5 ст. 1268 ЦК України "незалежно від часу прийняття спадщини воно належить спадкоємцю з моменту відкриття спадщини".
Згідно ст.1268 ЦК України одним із способів прийняття спадщини є фактичний вступ в управління або володіння спадковим майном, тобто здійснення спадкоємцем дій, які дають змогу вважати, що спадкоємець відноситься до спадкового майна як до свого.
Крім того, дані факти та відповідні їм правовідносини підтверджуються наявними у справі доказами: копією свідоцтва про народження народження ОСОБА_1, (а.с.5), свідоцтвом про шлюб ОСОБА_1 та ОСОБА_3, згідно якого після реєстрації шлюбу ОСОБА_1. Присвоєно прізвище ОСОБА_3, (а.с.4), технічним паспортом на будинок , з якого вбачається що його власником є ОСОБА_1. (а.с. 7-9), свідоцтвом про смерть ОСОБА_2. (а.с.3)
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 3, 11, 57,60,130 ЦПК України, на основі ст. 1261,1268 ЦК України, суд ,-
ВИРІШИВ: Позовні вимоги - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння, розташоване за. адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2, який помер 24.06.1999 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Борівський районний суд Харківської області шляхом в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього
2
протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення складене та надруковано суддею в нарадчій кімнаті і є оригіналом.