Судове рішення #72925561


Справа № 2-о-188/11

Р І Ш Е Н Н Я  

іменем України


"11" жовтня 2011 р.  Бердянський  міськрайонний суд Запорізької області

                                               у  складі: головуючого -судді Ліхтанської Н.П.

                                                                при  секретарі  Олійник Н.М.

                                                                з участю прокурора Слинько І.В.


розглянувши  у відкритому судовому  засіданні в залі суду в  м. Бердянську  цивільну справу за заявою  Бердянського міжрайонного прокурора в інтересах Територіальної громади с. Берестове  в особі  Берестівської сільської ради про  визнання спадщини відумерлою та передачу її територіальній громаді,

          

                                                 В С Т А Н О В И В:


          05.08.2011р. заявник –Бердянський міжрайонний прокурор в  інтересах Територі-альної громади  в особі  Берестівської сільської ради-- звернувся до суду  з заявою про  визнання  відумерлою спадщини, а саме земельної ділянки(паю) розміром 5,5584умовних кадастрових гектарів та вартістю 81296,67грн.,  розташованої на території Берестівської сільської ради  Бердянського району, яка належала ОСОБА_1 , яка померла 21 вересня 1999року і після смерті якої  з заявою про  прийняття спадщини чи про  від-мову  від спадщини ніхто не звертався  і у зв"язку з цим  заявник просить  визнати цю спадщину відумерлою.

          У судовому засіданні представник заявника ОСОБА_2  підтримав заяву у повному обсязі.   

          

          Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення учасника процесу, суд вважає заяву обґрунтованою  та підлягаючою задоволенню з наступних підстав:


          Згідно довідки відділу  земельних ресурсів у Бердянському районі  № 01-02/1085 від  25.07. 2011р. земельна частка(пай) розміром 5,5584умовних кадастрових гектарів та вартістю 81296,67грн.,  розташована на землях колишнього КСП ім. Шевченко  на тери-торії Берестівської сільської ради  Бердянського району належить ОСОБА_1 на підставі сертифікату ЗП № 189378, що підтверджується  копією  довідки.


          Згідно  актового запису  про смерть № 52 від 24.09.1999р. ОСОБА_1   померла 21 вересня 1999року, про що  в книзі  реєстрації актів  про смерть проведений відповідний запис 24.09.1999р. за  № 52, місце смерті - с. Берестове  Бердянського району.


          Згідно відповіді  Бердянської  районної державної нотаріальної контори № 1850/01-16 від 14.09. 2011 року  після померлої ОСОБА_1  з заявою  про прийняття чи про відмову від спадщини до Бердянської районної державної нотаріальної контори ніхто не звертався.


          Згідно  ч. 1 і 2 ст. 1220 ЦК України –Спадщина відкривається  внаслідок  смерті  особи або оголошення її померлою. Часом  відкриття  спадщини є день смерті  особи  або день, з якого вона  оголошується  померлою.

          Згідно ч. 1 ст. 1269 ЦК України- Спадкоємець, який  бажає прийняти спадщину, але на час  відкриття  спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотарі-альної  контори заяву про прийняття спадщини.

          Згідно ч. 1,2  ст. 1277 ЦК України- в разі  відсутності спадкоємців за заповітом  і за законом, усунення їх від права  на спадкування, неприйняття  ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органа місцевого самоврядування за місцем відкриття  спадщини. Заява  про визнання  спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.   

          

          Розглянувши матеріали  справи, враховуючи, що  після смерті ОСОБА_3  пройшло більше одного року і ніхто не звернувся з заявою про прийняття спад-щини і не прийняв спадщину, суд  вважає  необхідним  визначити цю спадщину відумер-лою  і передати її у  власність територіальної громади.


        Керуючись  ст. ст. 3,4,10,11,212-215,274-278 ЦПК України, ст. ст. 1220,1269,1277 ЦК України,  суд


                                                                В И Р І Ш И В :


          Визнати  відумерлою  спадщину після смерті ОСОБА_1, яка померла 21 вересня 1999року, а саме земельну ділянку(пай) розміром 5,5584умовних кадастрових гектарів та вартістю 81296,67грн.,  розташованої на території Берестівської сільської ради  Бердянського району.


          Передати земельну ділянку(пай) розміром 5,5584умовних кадастрових гектарів та вартістю 81296,67грн.,  розташовану на території Берестівської сільської ради  Бердянсь-кого району у  власність Територіальної громади с.  Берестове  Бердянського району.


          Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області.

Апеляційна скарга на рішення суду  подається протягом десяти днів  з дня оголошення рішення.


Суддя: ОСОБА_4




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація