Судове рішення #7295292

РІШЕННЯ

                                                            ІМЕНЕМ УКРАЇНИ                    Справа № 2-5207/09

11 січня 2010 року Кіровський районний суд м. Донецька у складі :

Головуючої судді                Гладишенко І.В.

при секретарі                       Борзенковій Г.О.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ :

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини з ОСОБА_2

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що з відповідачем вона перебувала у зареєстрованому шлюбі, який був розірваний 11.05.2004 року. Від шлюбу вони мають неповнолітню сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Неповнолітня дитина проживає з нею. Матеріальну допомогу на утримання дитини в добровільному порядку відповідач не надає, та їй важко самій утримувати сина. Просить суд стягнути з відповідача на її користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, щомісячно.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої вимоги та надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

          Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи був повідомлений у встановленому законом порядку. Суд визнає не явку відповідача у судове засідання неповажною та вважає можливим розглянути справу на підставі доказів, які є в матеріалах справи, постановивши заочне рішення.

            Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_3, серії 1-НО № 330461, виданого Кіровським районним відділом РАЦС м. Донецька, сторони по справі є його батьками.

Відповідно до ст.180 СК України батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст.181 СК України, рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються в долі від доходу його матері чи батька у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що сторони  перебували у зареєстрованому шлюбі, який був розірваний 11.05.2004 року. Від спільного життя вони мають неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідач матеріальну допомогу на утримання сина позивачці у добровільному порядку не надає. Позивачка бажає отримувати матеріальну допомогу з відповідача на утримання дитини в розмірі ? частини всіх видів заробітку щомісячно.

Відповідно до положень Конвенції ООН про права дітей від 20.11.1989 року, дитина, враховуючи її фізичну і розумову незрілість вимагає спеціального захисту і турботи, включаючи належний правовий захист, як до так і після народження.

Обов’язок батьків по утриманню дітей до досягнення ними повноліття закріплений в ч.2 ст.51 Конституції України та ст.180 Сімейного Кодексу України. У випадку відхилення батьків від виконання цього обов’язку, за рішенням суду засоби на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі ( ст.181 СК України ).

Згідно зі ст. 367 ЦПК України, суд вважає необхідним допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.  

                Згідно із ст. 79-80 ЦПК України, ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» з відповідача в прибуток держави слід стягнути  судові витрати в розмірі 51 гривні.

                        На підставі  викладеного, керуючись ст.180 – 183, 191 СК України, ст.ст. 10, 57, 60, 62, 212-215,367 ЦПК України суд, -

ВИРІШИВ:

                   

                    Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, починаючи з 26.10.2009 року аліменти на користь ОСОБА_1 на у тримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 по ? частині всіх видів  заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку , до її повноліття. Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.  

                          Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави судові витрати  в розмірі 51грн.

                          Заочне рішення може бути переглянуто прийнявшим його судом по письмовій заяві відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана в межах 10 днів з дня отримання його копії.

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження  протягом 10 днів з дня його проголошення до суду першої інстанції.

                          Апеляційна скарга на рішення суду  подається  протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

  Суддя :                                                                                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація