Справа № 3-436/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2009 року Суддя Турійського районного суду Волинської області Овсієнко А.А.
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від
Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Волинській області,
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, пенсіонера, непрацюючого,
за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
17 липня 2009 року приблизно о 07 год. 30 хв. ОСОБА_1, не маючи відповідного дозволу на промисел, всупереч вимогам абз.1 пп.14 п.11 «Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 1998 р. N 1126 та абз.1 п.3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 лютого 1999 р. N 19, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 р. за N 269/3562, здійснював лов риби в рибогосподарській водоймі – озері «Мішане», що знаходиться на території Перевалівської сільської ради Турійського району Волинської області, використовуючи промислові знаряддя лову – риболовецькі сітки, і таким чином незаконно виловив 15 екземплярів окуня, 12 екземплярів плітки, 6 екземплярів карася, 6 екземплярів линка загальною вагою 2 кг 300 г, заподіявши тим самим навколишньому природному середовищу шкоду в розмірі 382 (триста вісімдесят дві) грн. 50 коп.
ОСОБА_1 визнав себе винним у скоєному та пояснив, що дійсно 17 липня 2009 року приблизно о 07 год. 30 хв. ловив власними сітками рибу в озері «Мішане», що неподалік с.Перевали Турійського району Волинської області, не маючи дозволу на рибний промисел.
Факт вчинення ОСОБА_1 вищевказаного правопорушення доведено протоколом про адміністративне правопорушення серії ВО № 0000235 від 17 липня 2009 року з відміткою про згоду порушника з викладеними у протоколі фактичними обставинами скоєного діяння.
Таким чином, своїми умисними діями, які полягали у рибальстві із
застосуванням промислового знаряддя лову особою, котра не має дозволу на промисел, ОСОБА_1 грубо порушив правила рибальства, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 КУпАП.
Однак, відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Оскільки на день розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчився встановлений ч.2 ст.38 КУпАП тримісячний строк для накладення адміністративного стягнення, провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП.
При цьому, вилучене у порушника та належне останньому на праві власності знаряддя вчинення правопорушення – сіткові снасті (сітки) в кількості трьох одиниць розмірами L – 20 м, h – 1,5 м, в – 20 мм підлягають знищенню.
Заподіяна ОСОБА_1 внаслідок порушення правил рибальства та незаконного добування риби шкода в розмірі 382 (триста вісімдесят дві) грн. 50 коп. відшкодована порушником добровільно.
Керуючись ст.ст.221, 283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
На підставі п.7 ст.247 КУпАП закрити провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП, у зв’язку з закінченням тримісячного строку для накладення адміністративного стягнення.
Вилучені у порушника знаряддя вчинення правопорушення – сіткові снасті (сітки) в кількості трьох одиниць розмірами L – 20 м, h – 1,5 м, в – 20 мм, які згідно приймального акту № 499 від 31.07.09 знаходяться на складі Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Волинській області, знищити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Турійський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної
скарги чи протесту прокурора.
Суддя