Судове рішення #7297908

Справа № 2 – 70/09

РІШЕННЯ

іменем України

06 квітня 2009 року                         Турійський районний суд Волинської області

в складі: головуючого – судді Овсієнка А.А.

при секретарі Веремчук Л.Ю.

з участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Турійську Волинської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини.

Як зазначено в позовній заяві, з 07 липня 2007 року сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі. Ще до укладення шлюбу у них народилася дочка ОСОБА_3,        ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої записаний відповідач ОСОБА_2

Впродовж шести останніх місяців відповідач жодної участі в утриманні дитини не приймає, матеріально сім’ю не забезпечує, хоча має стабільний дохід у виді пенсії по інвалідності. Самостійно забезпечити дитину всім необхідним позивач не в змозі.

Тому, в своїй позовній заяві ОСОБА_1 просить стягувати з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання їхньої спільної дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі ј частини всіх видів доходу відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно починаючи від дня пред’явлення позову і до досягнення даною дитиною повноліття.

В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала в повному обсязі з зазначених у позовній заяві підстав та ствердила наведені нею у позовній заяві факти.

Відповідач ОСОБА_2 заперечень проти позову не подавав, в судове засідання не з'явився, хоча належним чином та своєчасно був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, при цьому про причини своєї неявки суд не сповістив, про відкладення розгляду справи не клопотав.

У зв'язку з цим, судом за згодою позивача визнано за можливе ухвалити рішення при заочному розгляді справи відповідно до вимог ст.224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши подані нею докази, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі.

Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

При цьому, згідно зі ст.141 СК України, мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини.

Відповідно до ч.3 ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що, згідно свідоцтва про народження (а.с.4), ОСОБА_1 та ОСОБА_2 являються батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно довідки про склад сімї ОСОБА_1 № 39 від 17.02.09 (а.с.3), сторони у справі та їхня малолітня дитина проживають спільно.

Дану обставину не заперечує і сама позивач, яка разом з тим суду пояснила, що впродовж шести останніх місяців відповідач матеріально сім’ю не забезпечує, участі в утриманні дитини не приймає. До лютого місяця 2009 року вона здійснювала догляд за дитиною і єдиним джерелом її доходу була відповідна соціальна допомога. На даний час вона ще встигла знайти собі роботу і живе лише за рахунок пенсії по втраті годувальника, яку отримує на свого сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, від першого шлюбу.

Згідно виданої управлінням Пенсійного фонду України в Турійському районі                довідки від 16 лютого 2009 року (а.с.7), відповідач отримує пенсію як інвалід ІІІ групи внаслідок загального захворювання в розмірі 544 грн. в місяць.

При цьому позивач вказує у своїх поясненнях на те, що інших неповнолітніх дітей, або непрацездатних батьків, відповідач не утримує.

Жодних доказів, які спростовували б такі твердження позивача, відповідачем всупереч вимогам ст.60 ЦПК України суду не надано.

Оскільки доведено, що відповідач, як батько, ухиляється від виконання належним чином обов'язків по утриманню своєї дитини, хоча має стабільний офіційний дохід у виді пенсії, суд вбачає достатні підстави для примусового стягнення з нього на користь позивача ОСОБА_1 аліментів на утримання малолітньої дочки ОСОБА_3 та відповідно до ст.183 СК України визначає такі аліменти в частці від доходу відповідача.

Отже, на підставі вищевикладеного суд, враховуючи згідно з вимогами ст.182 СК України вік, стан здоров’я та матеріальне становище дитини, умови життя сторін, в тому числі їхнє матеріальне становище та рівень доходів, стягує з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частини доходу відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно починаючи від дня пред’явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.

На підставі п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд допускає до негайного виконання дане рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць, що з урахуванням положень ст.58 Закону України від 28.12.07 № 107VІ «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та ст.54 Закону України від 26.12.08 № 835VІ «Про Державний бюджет України на 2009 рік» складає 167 (сто шістдесят сім) грн. 10 коп. з розрахунку 30 % прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років в розмірі 557 грн. на місяць (557 грн. х 30% : 100% = 167 грн.          10 коп.).

Відповідно до ч.3 ст.81, ч.3 ст.88 ЦПК України суд також стягує з відповідача в дохід держави 51 (п’ятдесят одну) грн. судового збору та 7 (сім) грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи, оскільки позивач від їх сплати звільнена в установленому законом порядку.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226,   п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, ст.ст.141, 180, ч.3 ст.181, ст.ст.182, 183 СК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини задовольнити повністю.

Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частини доходу відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно починаючи з 25 лютого 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.

На підставі п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць в розмірі 167 (сто шістдесят сім) грн. 10 коп. допустити до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 (п’ятдесят одну) грн. судового збору та 7 (сім) гривень 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.

Заочне рішення може бути переглянуте Турійським районним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Турійський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та наступного подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація