Справа № 22Ц-3909/2008 Головуючий у І інстанції Литвин Л.І,
Категорія 48 Доповідач у II інстанції Хопта С.Ф.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2008 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:
головуючого судді Хопти С.Ф., суддів : Даценко Л.М., Мережко М.В. при секретарі Кахно І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Яготинського районного суду Київської області від 21 серпня 2008 року в справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
встановила:
У червні 2008 року позивач звернулась до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що вона перебувала з відповідачем в шлюбі, який розірвано 30 листопада 2004 року. Від подружнього життя мають дитину, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Матеріальну допомогу на утримання сина відповідач не надає. ОСОБА_2 не страждає на хронічні захворювання, інших утриманців не має. На даний час відповідач неофіційно працює та має дохід. Просила стягнути з відповідача на утримання неповнолітньої дитини 700 гривень аліментів щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.
Рішенням Яготинського районного суду Київської області від 21 серпня 2008 року позов задоволено частково.
Присуджено до стягнення щомісячно, з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої дитини, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 500 гривень, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 20 червня 2008 року і до досягнення дитиною повноліття, а в задоволенні решти позовних вимог відмовлено за безпідставністю.
Стягнено з ОСОБА_2 51 гривню 00 коп. державного мита на користь держави.
В апеляційній скарзі з підстав порушення судом норм матеріального і процесуального права ставиться питання про зміну рішення в частині стягнення аліментів, та стягнення аліментів у розмірі 1/4 частки з усіх видів
його заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця до досягнення дитиною повноліття.
Колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно відхилити, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі, який було розірвано. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з матір'ю та перебуває на її утриманні. З довідки ЦРЛ вбачається, що дитина здорова. Відповідач займається підприємницькою діяльністю. Із звітів суб'єкта підприємницької діяльності за перший та другий квартал вбачається, що обсягом виручки у першому кварталі відповідач зазначив суму 1500 гривень, а в другому - 2500 гривень. Відповідач інших утриманців не має, проживає разом із батьками. Відповідач отримує мінливі доходи, які є достатніми для свого нормального забезпечення та забезпечення дитини.
Згідно ч.1 ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначати розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 58 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік" прожитковий мінімум на дитину віком від 6 до 18 років становить: з 1 січня - 663 гривні, з 1 квітня - 678 гривень, з 1 липня - 680 гривень, з 1 жовтня - 701 гривня. Відповідач згідний сплачувати аліменти в розмірі 300 гривень, а також надавати як і раніше матеріальну допомогу, розмір якої в березні та квітні 2008 року становив близько 200 гривень щомісячно.
Враховуючи наведене, а також те, що відповідач безпідставно припинив надавати допомогу на утримання дитини, є працевлаштованим, суд першої інстанції правильно вважав, що його реальний, неофіційний дохід є достатнім для забезпечення дитини, а розмір аліментів з врахуванням матеріального становища матері та інтересів дитини повинен становити 500 гривень.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд правильно врахував ті обставини, що позивачка на даний час доглядає малолітню дитину від другого шлюбу, складне матеріальне становище її сім'ї, і те, що за законом остання також повинна приймати участь в утриманні дитини.
Враховуючи наведене, суд першої інстанції правильно вважав, що з відповідача на утримання дитини необхідно стягувати щомісяця аліменти в твердій грошовій сумі, та розмір аліментів, що відповідає інтересам дитини, з врахуванням вимог ст. 182 СК України повинен становити 500 гривень, а решта позовних вимог є безпідставною.
Таким чином, доводи апеляційної скарги про порушення судом норм матеріального і процесуального права безпідставні, спростовуються матеріалами справи та висновками суду, викладеними у рішенні.
Щодо інших доводів апеляційної скарги, то вони теж не спростовують висновків суду.
Перевіряючи законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та враховуючи, що обставини справи судом встановлені відповідно до наданих пояснень сторін та письмових доказів, що містяться в матеріалах справи, колегія суддів приходить до висновку, що рішення постановлене з дотриманням вимог матеріального і процесуального права, а тому апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду залишити без змін.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.303, 307, 308, 313 - 315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Яготинського районного суду Київської області від 21 серпня 2008 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.